Izbor objekta za uzgoj šampinjona

dejan 77

Član
Učlanjen(a)
8 Sep 2010
Poruka
1.878
Lokacija
Vrsac
Posto planiram da krenem sa uzgojem sampinjona, gledam kako najbolje da prodjem. Znaci imam opciju cvrsto zidanog objekta 1.Cigla 2.Blok i od montaznih 1.Panelni objekat. Svaki od njih ima svoje prednosti i mane .Molio bih vas da podelite vasa iskustva sa nama.
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

svejedno samo da dobro zaptiva i nepusta vlagu i musice i najvaznije da mozes lako da odrzavas temperaturu sa sto manjim ulaganjem
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

Sve zavisi od tebe koliko je objekat, velicina i koliko prostorija imas nameru da gradis. Najjednostavnije je od panela koji se mogu lako odrzavati i dezinfikovati. Naravno spoljni paneli i krovni ne mogu biti tanji od 10 sm.
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

e tu i jeste problem naj bolja varijanta u tom pogledu je panelna verzija,ali cigla sluzi i kao akumulator toplote ili hladnoce tako da su manja odstupanja u temperaturi. A i kod branja moze vise ljudi da udje.dok kod panelne varijante odmah dolazi do podizanja temperature.
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

Jedino ako planiras zidove od cigalja da pravis od 50 cm debljine. A i to ako ugreje sunce onda ces laditi mnogo duze dok ne oladis zidove. Isto ti je i kod grejanja zimi. Kako ti odlucis ja bi pre pravio od panela.
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

cigla + stiropor + klima = ::novac::
Post je spojen: [time]1298720395[/time]
_________________________________________________
inace paneli koliko sam ja upoznat su poprilicno skupi
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

11 e m2. imam neki plan da uradim 1.5 cigla pa stiropor 5 cm azatim ne pecena cigla.
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

Zavisi koji je redosled koji ces to praviti. Posto se zbog odrzavanja higijene i pranja nepecena cigla, cerpic, ne bi bio pogodan sa unutesnje strane jer ce se vremenom raspasti od velike kolicine vlage u prostoru. Cigla i malterisanje je jedn od mogucnosti ali i ono se natapa sa vlagom i pocece da se kruni. A ako se ne malterise je bolja varijanta i posle ciscenja prostorije sve prekreci gasenim krecom.
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

ja bih pre iznutra malterisao, finisirao sa cement malterom i obojio masnom farbom, a za sam zid je dosta cigla i na nju dodati stiropor od 10 cm a klima pod obavezno ! bez obzira kakva je prostorija i nemoj da zaboravis dezinfekcioni hodnik on i klima su ti dve skoro najbitnije stavke !
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

Unutra sam mislio da malterisem ali mislim da masna boja nije u opticaju zbog nemogucnosti zida da apsorbuje suvisnu vlagu. a nepecenu sam mislio da stavim sa spoljnje strane kao barijeru za prolaz toplote leti i uradim neku fasadu. Svaka cast za dez hodnik kod nas mnogi rade ali retko ko ima dez hodnik. Ja radim u farmaceutskoj industriji koja ima fda standard. i preporucio bih da postoje crna i bela zona, znaci dvoje vrata, na jednim se sve unosi a na drugim se sve iznosi.
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

masnu boju samo u visini zadnje police komposta, tj. dokle peres sa crevom
 
Odg: IZBOR OBJEKTA ZA UZGOJ SAMPINJONA

Ovo sa dezinf. hodnikom je odlicno.Ima li neko vise iskustva o ovome?
Sta, kako i na koji nacin?
 
Pozz zanima me da li mogu uzgajati šampinjone na farmi na kojoj su trenutno svinje imam dio objekta praznog i pregrađenog??? Hvala
 
Ovo bi i mene zanimalo, koliko treba objekat sa sampinjonima da bude udaljen od svinca/zivinarnika?
 
@ Farmer ll

Sto se tice objekta moze se praviti i pored svinjca samo sto se treba otvori za ventilaciju dobro obezbediti od musica.
@ BARBA
Mozes slobodno da gajis sampinjone samo ako mozes da obezbedis sve uslove oko grejanja i hladenja objekta. Jel pretpostavljam da osim zidova nema nikakve izolacije.
 
Nazad
Vrh