Berko

Kažeš mekan ,tu sad ima jedno ali . Problem je što je konstruktor ( koga i lično poznajem ) predvideo debljinu i kvalitet mat. , ali proizvođač ne debije uvek tražene karakteristike poluproizvoda od dobavljača . Pa se dešava da je jedan berač dobar dok je drugi malo "mekši" .Što naravno ne opravdava Berka . :cao:
 
a da tako je ti u nasoj drzavi nikad neznas sta dobijas i dali dobijes ono sta narucis i kako je napravljeno...sve zavisi od materijala debljine i cvrstoce i mogu reci da su stariji beraci bilo zmajevi ili sempeteri daleko kvalitetniji od ovih beraca berko i ja imam dvoredni berac sip tornado 80 kupljen 2004godine za 11500evra i prezadovoljan sam s njim i napravljen je od jakog i kvalitetnog materijala i ima masu od 2700kg i do sada je obrao preko 100jutara i imali samo par sitnih kvarova kao sto su pucanje lancanika ili zupcanika na privodnom lancu i jos neke sitnice koje se lako rese,tako da mogu reci da je sempeterov berac daleko bolji izbor od berka koji je domaci proizvod i jednoredni kosta oko 11000 a dvoredni verovatno 15000 ili tako slicno ali iskreno da kazem neznam cene pa me ispravite ako gresim al sempeterov je isto 15 16 iljada najvise i njega se isplati kupiti :ppozdrav:
 
imam ja 222rpm iz 84 dosad nezna ni on koliko je obrao gde moje gde uslužno nikad nije bilo ozbiljnijih kvarova sa njim čak je i kaiš od pogona tarupa još originalan
 
pa da vam svima ujedno odgovorim.
Prosle godine u septembru uplacen po ceni od 12480 eura, a sad u septembru ce biti 16000 eura, dok ti Janko opet lupas gluposti i pravis se opet naj pametniji, cena sempetra na sajmu je bila 19000 sigurno cak mislim ali nisam siguran da mu je cena 19900eura.
Nisam uzeo opciju sa kontra pogonom.sto se tice valjaka opet vidis Janko nisi u pravu i sto pricas bezveze, do duse ola si u pravu jer pocetak valjaka do pola je odradjen sa gumom koja ima platna u sebi, a drugi deo jeste cista guma.Secka ima 1200 obrtaja u minuti.Sto se tice bunkera opet mora da te pobijem posto sempeter nema veci bunker u berkov stane 2000 kg.Berko ima masu od 2120 kg. sto ja mislim da je i bolje sto je laksi pa samim tim manje gazi(sabija) zemljiste i traktoru je lakse da ga vuce.
 
nisam znao da je sempeter tako skup berac pa ja sam ga kupio za 11500evra u 2004 i to bez pdv ali sad svi su preterali sa cenama cak je i berko od 16000evra puno dati,ma jedan moj kolega je kupio polovan sempeter sip tornado 80 za 8000evra u super stanju koji je obrao 300jutara a moj je oko 120 obrao i radi kao i prvog dana a da ti kazem dragane ne lupam ja gluposti ja sam samo naveo to sto mislim o berku i to sto sam video na njemu a za sempetera znam da ima veliki bunker ja mislim 2500kg nosivosti i kad iskipa 2 puna bunkera napuni jednu prikolicu od 5 tona tako da mu je bunker za pohvalu jer ima hidro 2 klipa a berko neznam valjda jedan kao i zmaj u sredini,ali mi je cudno zasto berko nema ventilator koji duva u komosu?to sam video na svim beracima a na ovom nema to...a za masu vidi ovako semepter je pravljen od kockastih greda 12x12 i ima jaku i robusnu konstrukciju pa mora da je i za 500kg tezi od berka koji nevidim da ima tako jaku i cvrstu konstrukciju ali dobro ipak su to jos novi beraci na nasem trzistu kao i fotoni pa videcemo kako ce se pokazati i kako ce ljudi biti zadovoljni a nadam se da ces i ti biti zadovoljan s njime dragane :ppozdrav:
 
Jeste bas zato je otislo sve gore jer je gvozdje poskupelo!

|Janko Pa ni K2 nema vetar pa ipak lepo bere! I to cesto cistije bere od sempetera i Z222
 
najcistije branje bi bilo ako bi se na berac namontiralo bure sa vodom kao na prskalici i da prska vodu tamo gde se kukuruz ljusti znaci tamo gde su valjci za ciscenje i tamo namontirati dizne da prskaju u suvo lisce kukuruza dabi bilo bolje ciscecnje i tad nebi bilo komuse i lisca u bunkeru sve bi izaslo van i jos ako ima ventilator super :ppozdrav: mislim da je moj predlog malo blesav ali to mi je palo sada na pamet ...sta vi miliste i tome?
 
Ne tako Dzoni, treba da prska sledecae redove ,koje tek treba da beres,da malo povuku vlagu.
 
Johny CASE IH je napisao(la):
najcistije branje bi bilo ako bi se na berac namontiralo bure sa vodom kao na prskalici i da prska vodu tamo gde se kukuruz ljusti znaci tamo gde su valjci za ciscenje i tamo namontirati dizne da prskaju u suvo lisce kukuruza dabi bilo bolje ciscecnje i tad nebi bilo komuse i lisca u bunkeru sve bi izaslo van i jos ako ima ventilator super :ppozdrav: mislim da je moj predlog malo blesav ali to mi je palo sada na pamet ...sta vi miliste i tome?

Ovo je do sada najveća glupost koju sam pročitao na forumu. :haha: :haha: :haha:
Veliki savet - nikakva pomoć.
 
Johny CASE IH je napisao(la):
najcistije branje bi bilo ako bi se na berac namontiralo bure sa vodom kao na prskalici i da prska vodu tamo gde se kukuruz ljusti znaci tamo gde su valjci za ciscenje i tamo namontirati dizne da prskaju u suvo lisce kukuruza dabi bilo bolje ciscecnje i tad nebi bilo komuse i lisca u bunkeru sve bi izaslo van i jos ako ima ventilator super :ppozdrav: mislim da je moj predlog malo blesav ali to mi je palo sada na pamet ...sta vi miliste i tome?
U celom postu samo ova jedna rec sto je podebljana nije dobra... Trebalo bi da stoji MNOOOOOOGO :haha: :haha: :haha:
 
Dragane čestitam na kupovini.Neka on tebe služi dugo i otplati sebe već ove sezone.Otkud nisi uzeo neki samohodni Burgoin 2-3 reda ima ih u toj ceni?
 
Znam ja koliko koji koštaju jer planiram da 222 prodam i uzmem samohodni 2-redni.Neka dam i 10.000 i da se sredi ne moze izaći 15-20000 koliko traže neki.
 
Nazad
Vrh