Berko

Ja znam poznajem čoveka koji je lično kostruisao taj berač gos. Emil , inače vrhunski stručnjak u svom poslu dipl. ing. mašinstva . Kaže da su to godine iskustva , razgovora sa dobrim majstorima , korisnicima raznih vrsta berača , razgledanja i upoređivanja raznih vrsta berača ...
Ja ga nikad nisam video u radu , ali ko ga ima kaže da ide kao aždaja (da nekažem kao Zmaj :haha: ) . Čuo sam primedbe da su mekani , ali posle razgovora sa dotičnim gosp. sam shvatio da to zavisi isključivo od deblj. ugrađenog materijala (odnosno deb. materijala kojeg uspeju da nabave , pošto već znate kod nas nema šta hoću da kupim , nego šta mogu da dobijem i nabavim - dobavljači ). Tako da sam više nego siguran da su ti berači dobri , nema šta da brineš nisi pogrešio . Rumuni pokupuju sve jednoredne , idu ko alva . Pozdrav. :cao:
 
Misliš na Janoši Emila? I ja ga licno poznajem i saradjivao sam jedno vreme sa njim, Konstruisao je neke stvari za firmu u kojoj sam radio i kao konstruktor je stvarno strucnjak ali kad sam ja sa njim saradjivao imao sam utisak da nema bas puno iskustva kad izadje iz kancelarije u radionicu... Mozda nisam u pravu ali takav utisak mi se nametao a to je bilo pre 7-8 godina I voleo je da se pravi najpametniji sto bas nije uvek islo u korist. Inace njegova mati mi je bila profesorica matematike u srednjoj skoli a otac mu je bio vrsni konstruktor u Potisju a kasnije je bio i direktor Tehnicke skole tako da nije cudo sto ima znanje kad ima takav pedigre :haha: :haha:
 
A ne! Radio sam u molu u firmi koju radije necu da imenujem a Emil tad jos nije radio iskljucivo za Horvat company, ako sam ja dobro shvatio ili je ovo radio na divljaka, neznam ali nije bio zaposlen u toj firmi gde sam ja radio vec je samo povremeno dolazio :cao:
 
Da radio je u Potisju. :osmeh: A za pedigre si upravu . Bilo je tu promašaja , samohodni zglobni 4-redi berač .
 
Kiki ako nije tajna odakle si ti, posto znas da su rumuni pokupovali sve berace jednog reda, ja sam bas na samoj granici sa rumunijom tacnije u Srpskoj Crnji
 
Ja imam jednoredni ''BERKO''.Bas sam ga dao na prodaju[ima ga i na ovom forumu.On kao i svaki berac ima svoje dobre i lose strane.Bere cisto i brzo,nije mu problem tarup vec sklopka[on je maksimalno zasticen],koju treba pritegnuti i radice bez problema.Njegova najveca mana je limarija koju treba ojacati,sto sam ja i uradio[oznacio sam na slici].Umesto obicnog lima oni su stavili celicni lim,to je greska ali ne utice na rad beraca.Heder se steluje sto je dobra stvar,ne gazi kukuruz ako nije dobro posijan.mozes ga terati brzinom kojom hoces,samo da mozes da sedis u traktor.Ima veliku propusnu moc.Treba mu samo ugraditi lopatice na vrhu hedera da izbaci krtog[novi sada to imaju]ali im je i cena paprena[oko 9000 evra]ako ga sad kupis a posle budu i skuplji sto se blizi sezona[do 11000 evra]
 
berac je stigao pa evo i par slika
2aglr20.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1243075822[/time]_________________________________________________
2vkdvr8.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1243075910[/time]_________________________________________________
2lc5tfn.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1243075976[/time]_________________________________________________
2m34mxk.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1243076047[/time]_________________________________________________
ibjtr7.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1243076127[/time]_________________________________________________
rbzn09.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1243076195[/time]_________________________________________________
1z6qv85.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1243076275[/time]_________________________________________________
20h4uf8.jpg
 
E pa super, lep je berac nema sta, nadam se da ce te tako i sluzitim a u ostalom i nema razloga da ne jer je to ipak novo :D ::svaka cast:: :ppozdrav: :ppozdrav: Srecno!!
 
dobar berac,bar na slici....da te dobro sluzi....
inace licno bas ne volim da radim sa moljanima i adjanima...ali sta je tu je.
 
A sta ti imas protiv adjana? :sta: Nemoj ti meni ovo-ono! Ili ce da bude :zli:

A berac lep..... :cao:
 
Berač je kao zmaj , nek tako i služi . Da li si uzeo opciju sa reverznim pogonom? :cao:
 
taj berko dvoredni ima jedan covek iz kulpina i kupio ga novog i stalno mu je nesto crkavalo i kvario na njemu i brzo se trosio jer je pravljan od mekog materijaja a i valjke se potrose na 100 jutara obranog kukuruza jer su pravljeni od obicne gume i nemaju platno pa se brzo trose i kad se potrose nemogu dobro da ljuste klip kukuruza a i velika mana im je ta secka koja ima male obrtaje i nemoze potpuno da samenje stablo kukuruza i ostaju dosta veliki komadi stabiljke sto je posle tesko zaorati,dok sempeterov berac kao sto je moj platio sam ga 11500evra i to je original sip slovinski i nekvari se uopste i ima dobar tarup koji samelje stabiljku kukuruza na prasinu koja se lako zaorava dok valjke za ciscenje ima kombinovane metalne i gumene sa platnima i ventilator koji dobro dodje kad se radi po suvom pa dobro duva i lisce kukuruza dobro ljuste valjci i nekruni kukuruz prilikom branja a i bunker ima veci kapacitet od berka samo sto mu je mana sto je dosta dug pa se teze manevrise s njim na uvratima ali ok...i mi smo bili zagrejani za berko ali smo odustali i kupili sip sempetera tornado 80 koji je veoma dobar berac i preporucujem ga svakom :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh