Berko

Da preporucicu mu ako pristane on samo vice beac je nov mora da bere i ne da da se dira recicu mu pa kako odluci,ja samo hocu da mu pomognem ja imam zmaja pa smo i konkurencija u selu ali ja na to ne gledam zao mi kad ga vidim u njivi kako se pati.
 
I još mu reci da rolje raširi skoro do kraja da kida pri kraju.
I ja sam mislio isto kao i on pa mi je trebalo par sezona da mu doakam.
Isto mu reci da sve sklopke posteže i gas.Berku treba gas i brzina.
 
Не могу се пожалити.
Рус га вуче од како је Берко купљен јер тада нисам имао других трактора, а и уједно је био најмањи трактор у дворишту. Прошле године је стигла Рајка, али га Рус и даље вуче јер на њему наместим на 1000 обртаја кардана па Берко супер ради. Тако са минималним гасом, а и потрошњом(колико је у његовој моћи) берем кукуруз већ годинама. Берем у 4. и 5. брзини, све зависи од кукуруза и да ли има росе или не јер Берко баш не љуби када упече па је убацује у кош. За тачну потрошњу не знам.
 
ja imam model 820 zato i pitam pa bi da ga probam a imam i dvorednog berka. 4 i 5 na kornjacu? Mislim da nebi smeo da ga teras na 1000 obrtaja posto je berko vec ubrzan na odkidackim valjcima rasturices ga, znam iz iskustva posto mi je surak majstor za berace
 
Да, 4 и 5 на корњачи.
Види овако, ја мог Берка терам тако 6-7 година и ништа му не фали. Ако је нешто требало да се растури, до сада би се сигурно растурило. А и више ценим трактор од њега, па да не јанђа на јаком гасу. Да ли грешим, не знам?! Ја се на рад Берка не могу пожалити.
 
Jel kakvi su to kukuruzi (koliki je prinos) kad ih možeš brati 4 ili 5 brzinom sa rusom?

Не знам тачан принос, знам само да је на 1.5-2кј (не знам тачно јер има још да се ради а њива је од 5кј) набрано 7,5 кошева као са слике. Или ако је лакше, 2 пуне Змајевке и више од Дубраве у доње странице.

imag0007-copy.jpg


@grunt , што се потрошње тиче, Руја је имао до те њиве 15км асфалтом и обрао тих 1.5-2кј и потрошио 12-13 литара.
Док се не јави неко, стручнији, са објашњењем зашто не треба терати на 1000-1100 обртаја гаса, мислим да ћу и даље терати како и претходних неколико година.
 
Jel ima neko iskustva sa kratkom tanjiracom berko? Ili je mozda.neko video u radu?
 
Nazad
Vrh