Berko

Muke su na takvim njivama.Sreća što sam uvek brao po danu kada je uprženo pa je išlo dok u mokrom katastrofa.
 
Taj što ga je imao se ko kanda više obradovao kad ga se rešio:bravo:
 
Mora jako da se španuje.Prošle godine sam morao da kupim novu remenicu.Kaiš nije najbolje rešenje.
 
Kaiš je iz raja izašao jer kod pogona preko krute veze a u ovom slučaju kardana ima problema.Kruta veza mora imati i sigurnosnu spojnicu koja u slučaju preopterećenja komušačkog stola(uglavnom zaglavljivanje klipa u oklagije) treba da prokliže.Često se desi da ne prokliže pa se lako zapale i upropaste gumice.Ako se raspusti onda proklizava i kada ne treba pa opet dođe do zagušenja.Kod remena(kaiša)tog problema nema u tolikoj meri jer i sam prokliže kada mu je teško.
 
Kaiš je iz raja izašao jer kod pogona preko krute veze a u ovom slučaju kardana ima problema.Kruta veza mora imati i sigurnosnu spojnicu koja u slučaju preopterećenja komušačkog stola(uglavnom zaglavljivanje klipa u oklagije) treba da prokliže.Često se desi da ne prokliže pa se lako zapale i upropaste gumice.Ako se raspusti onda proklizava i kada ne treba pa opet dođe do zagušenja.Kod remena(kaiša)tog problema nema u tolikoj meri jer i sam prokliže kada mu je teško.
Tu si u pravu.Ima on sklopku za komušački sto-zaštićen je maksimalno ( sečka,elevator,Privodni lanci pa čak i na samom kardanu ima sigurnosni šraf )
 
Испадоше Беркови берачи најбољи јер се најмање кваре тј најмање пише о њима

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pa i tako je,samo ostali neće da priznaju.A i ako se pokvari veoma je pristupačan.Sečka se promeni za 10 minuta.
 
има код нас у селу један дворедни ал доста ретко ради јер газда свес кида у зрну. лик што га тера каже да веома лепо ради и да немучи трактор много...

послато са sm-a520f уз помоћ тапатока
 
Nazad
Vrh