Berko

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
Kompletan domaći proizvod, relativno mlad, ali budućnost mu obećava posle gašenja Zmaj-a. Kažu da je u suštini kombinacija Zmaj-a i Sip-a, i da su otklonjeni svi njihovi nedostatci i urađena nova rešenja. Jedan momak ga je kod mene kupio prošle sezone, dvoredni, i prezadovoljan je sa njim, a do sada je imao Zmaj 224.
Cene, koliko se sećam sa sajma, su oko 7000eura za jednoredni i oko 12000eura za dvoredni, a zašto ih nisam slikao nemam pojma...

Evo šta kaže sam proizvođač-
"Berači kukuruza „Berko”, su novo i originalno tehničko-tehnološko rešenje koje je nastalo saradnjom stručnjaka preduzeća, profesora Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu i samih korisnika, čije su sugestije i bile presudne u formiranju ovog proizvoda.
Primenjena rešenja kod ovih tipova berača, nastala su kao plod sveobuhvatne analize prednosti i mana dosada poznatih tehnologija i idejnih rešenja. Tako su kod berača kukuruza „Berko”, eliminisani svi oni nedostatci i manjkavosti, koji su se u praksi uočili kod ovakvih tipova mašina. Posebnu vrednost predstavljaju standardni elementi i izrađeni delovi, berača kukuruza ovog tipa, koji su se tokom vremena pokazali kao veoma dobri, a izrađeni su po visokim tehnološkim kriterijumima i time pružaju korisnicima ovog proizvoda pouzdanost i sigurnost u radu."


FINAL-Egysoros%20--02.gif

FINAL-Ketsoros%20--02.gif

FINAL-Negysoros--02.gif
 
kloki je napisao(la):

Pa moramo biti svuda prisutni! :osmeh:
Ubuduće isključi Caps Lock, i piši malim slovima, pisanje velikim slovima na forumima se smatra vikanjem. Sada sam ti ja ispravio.
 
da li mozda znas cenu samohodnog berka?

edit by Čugi:uklonjen citat zbog bolje preglednosti strane. Za sve članove foruma važi da se slike ne citiraju! Hvala.
 
Ne proizvodi se više - ne isplativo. Velika cena izrade, a potražnja nikakva.
 
ja mislim da je berko veoma los berac, zadnja vuca i motaju se prednji tockovi sto znaci da nema sanse da se okreces u njivi a da ne gazi kukuruz koji nije obran...takodje mi se cini da nema ni tarup velika greska...kfalitet ciscenja neznam nadam se da je dobarrr.... i bunker je iza tockova ,ako se napuni mislim da ce se podici prednjina :nono: :nono: :nono:...zelim komentar i drugih:haha: promasaj veliki ne isplati se kupiti ga
 
Upravo zbog toga što si naveo je i potražnja nikakva, te su ga zbog toga prestali proizvoditi, inače vučeni rade perfektno!
 
Imaš deo foruma o članovima, koji je na žalost slabo popunjen od strane članova, gde se može videti ko šta ima da ne ofiramo teme sa ovakvim pitanjima.
 
ja posedujem dvoredni berac berko kupljen jos 2003 godine i mogu da konstatujem da dosta cisto bere ,ali sto se tice tarupa e tu je problem ,pogotovo mislim da ce ove godine da dodje do izrazaja
 
On i nema klasicni tarup vec secku koja samo odsece stabljiku.Nema ni jedan metalni valjak vec sve gumene zbog kojih mnogo kruni kukuruz a posto nema ni sakupljac zrna sve sto okruni prospe po njivi i jos jedna stvar koja mi se ne svidja na njemu je ta da uopste nema ventilator da izduvava komusinu napolje a nije mu ni neki kvalitet izrade.Zmajevi beraci su i dalje zakon sto se vucnih beraca tice jer niko ne moze da im parira!
 
Ma samo opušteno Dragane, nije to loš berač, odgovor od tog člana ne očekuj jer on više ne dolazi na forum baš zbog takvih "stručnih" komentara. Dvorednog Berka ima momak kod mene u kraju i zadovoljan je sa njim, lepo bere, ne rasipa, čist je klip, šta ti više treba, malo kuburi sa tarupom al aj sad, mora negde da malo da omane. :cao:
 
Neznam nisam licno video u radu ali se secam da su se pre 2-3 godine bas tarupom hvalili da im je to neki novi patent koji ima bolji ucinak od klasicnih a sad ispadne: evo ti ga nista pa ga dobro uhvati? :sta: :sta:
( secam se berkove reklame gde su uporedjivali tarupiranu kukuruzovinu sa paklicom cigareta....)
 
Nazad
Vrh