Prostirka u zivinarniku

A sto je ono po podu po duzini?
Kao neki tepih.

I jel kad tu stavi pilice za tov,tek na kraju tova to cisti ?
 
To se stavlja da suska ne upada u pojilice.Inace se cisti na kraju tova.Samo se po potrebi dodaje.I ono sto je vec pisano.Treba ta strugotina da bude od mekanog suvog drveta.Topola,camovina i slicno.
 
Ono po sredini je "rebrasti papir".Na njega stavljam hranu prvih dana -njihov hod po rebrastom papiru proizvede zvuk kao "grebanje" tako da se svi pilici koncetrišu na papir gde je hrana.A ispod pojilica takodje prvih dana stavljam papir zbog prosipanja vode dok ih ne naučim da piju vodu sa niplica.Čišćenje farme na kraju turnusa a u toku tova skidanje prvog sloja ako se pojavi "pokorica" kao rezultat vlage, vode, kondezacije i po potrebi se dodaje nova šuška ako je vlažnost izražena.Ispod prostirke se stavlja "negašeni kreč" koji se isitni da ima veličinu golubijeg jajeta ili slično zbog toga što je hidroskopan i upija vlagu.Posebno se to stavlja u blizini pojilica - odnosno u mestima gde se očekuje pojačana vlažnost.
Papir izbacujem posle 7 dana.Ovo je jeftinija varijanta ima papir koji se razgradjuje tako da nema kupljenja - odnosno izbacivanja iz objekta.Mnogo sam se raspricao veceras.Pozdrav zivinarima:ppozdrav::ppozdrav:
 
ima snega al nedovoljno za sankanje, brzo se topi, ali je hladno taman da se kaže da je zima, al to nije priča za ovu temu:off_topic:
vratimo se na temeljno razmatranje prostirke, zaista ima ovde puno toga da se nauči. Kažu uvredljivo da je pileći mozak mali ali ipak treba sagledati stvari iz njihovog ugla kako bi ih odgajili lepe i debele:osmeh: i što kaže narod: sve sa nogu udara u glavu:haha:
 
Poklonio mi je covek za 300e iz Cacka.:osmeh:Bolje je nema sta,samo je to meni sporo i pozeljno je dvaput propustiti.Svaki dan secem bar po sat vremena.Izludecu.Nocu je sanjam ili danju,zavisi kad spavam.:haha:
 
S onim tipom sam se dogovorio za cenu i nikad se vise nije javio,a mobilni ne dostupan.:osmeh:Tako da sam nasao drugu varijantu.Secka bas za to,slicna onoj za granje.Secka ok,samo to meni sporooo.Il moze biti ja nemam zivaca.:osmeh:To je za par hiljada ekstra.Ona sto je Robins svojevremeno dao u temi uradi sam je prava stvar za mene.Ne znam dali je uspeo da je zavrsi.Gledao sam takve nove,kostaju 2500e.:sta:To bi mi se isplatilo do ulaska u EU,s tim da ne zurimo.:haha:
 
pozdrav! inace me zanima ovcarstvo pa tamo vec neko vrijeme pisem! sutra mi treba stici jedna tura pilica cisto za kucu. intresuje me da li bi im smetalo kad bih im zategao mrezicu za demit preko slame? da mogu hodati po tom.jer nemam cim da ju sitnim, pokusao sam makazama za zivicu ali ide sporo do zla Boga. hvala unaprijed na odgovoru:ppozdrav:!
 
sto se tice secke za slamu moze i silo kombajn traktorski ko ga ima zavrsi poso super brzo jedino je problem da se uhvati na izlazu jer veoma brzo izlazi.
 
pozdrav! inace me zanima ovcarstvo pa tamo vec neko vrijeme pisem! sutra mi treba stici jedna tura pilica cisto za kucu. intresuje me da li bi im smetalo kad bih im zategao mrezicu za demit preko slame? da mogu hodati po tom.jer nemam cim da ju sitnim, pokusao sam makazama za zivicu ali ide sporo do zla Boga. hvala unaprijed na odgovoru:ppozdrav:!
Tu mrezicu bi brzo zapusili sa izmetom.Tu su jako sitne kockice.Stavi slobodno cistu,celu slamu.Preporuka je da se isitni,ali nije pod obavezno.Bolje je i cela,ali solo.Samo je stavi debelo.Desetak santimetara,a oni ce je utabanati.
 
Ja sam piladima stavio prosejanu bukovu piljevinu(malo krupniju) i suv pesak,dobro se pokazalo.Dobro susi izmet a pesak je dobar za pravilan razvoj nogu(pilad nisu tovna).
 
Moram te Dule ispraviti.:osmeh: Vlagu upija suvoca drveta,a ne tvrdoca.Moze suska tj strugotina biti od najmekseg drveta,ne vredi ako je vlazna.Ono bolje je nego nista,ali treba biti suva.Tvrdo drvo je bolje od nikakvog,ali moze ostetiti noge i iritirati pravilan razvoj pileta.Iskreno nisam probao,ali mozda taj pesak kompenzuje malko tvrdocu.:osmeh:
Da rezimiramo.Za prostirku je najbolje strugotina ne piljevina,vec ono od hoblovanja drveta i to SUVOG,MEKOG.Npr topola ili camovina.Sve ostalo moze da posluzi i moze se pokazati solidno u zavisnosti od naseljenosti objekta i vremenskih uslova tj vlaznosti u objektu,koja itekako utice na kvalitet prostirke.
 
Bilo druze i toga.Video svojim ocima.Sva pobudjavila.Ne rade svi sa suvim drvetom.Primetio sam da na forumu moras biti jasan i konkretan.Zacas to neko okrene i shvati pogresno.:ppozdrav:
 
Pozdrav drugari ,nije ova moja piljevina mnogo krupna,to je od rezanja parene bukve(otprilike 5mmx5mm strugotina i dosta je mekana) a pesak ja drzim u golubarnicima i odlicno skuplja vlagu (naravno suv) a nista bolje nema za noge,za pravilan razvoj.:ppozdrav: Ako ne popravim ovih dana aparat za slikanje,pozajmicu od nekoga da uslikam moju piladiju pa cu postaviti slike.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh