proizvodnja na veliko

kutlaca

Banned
Učlanjen(a)
22 Feb 2011
Poruka
1
Imao sam 200 orijasa braon boje i sve sam ih morao poklati jer je doslo do jako velike cifre .planiram da to pokrenem ponovo ali na bar hiljadu kom ..da li vam je nekom mozda poznato da li ih nko otkupljuje na veliko i da li mogu da se izvezu.
 
Trenutno plaćam 200 din.živu vagu.Ovo sam rekao radi informacije na tržištu kod nas,nesmatram ovo nekom komercijalom.
Mnogi na forumu znaju šta radim i čim se bavim te se stoga ne reklamiram ali kažem samo da je to trenutna cena i smatram je korisnom informacijom za sve forumaše.
Po meni je ovo veoma fer i korektna cena za kuniće u odnosu na druge životinje.Oni koji drže stoku znaju o čemu pričam.
Za 10-tak kunića žive vage kupite prosečno prase.
 
Megi je napisao(la):
Trenutno plaćam 200 din.Ovo sam rekao radi informacije na tržištu kod nas,nesmatram ovo nekom komercijalom.
Mnogi na forumu znaju šta radim i čim se bavim te se stoga ne reklamiram ali kažem samo da je to trenutna cena i smatram je korisnom informacijom za sve forumaše.
Po meni je ovo veoma fer i korektna cena za kuniće u odnosu na druge životinje.Oni koji drže stoku znaju o čemu pričam.
Za 10-tak kunića žive vage kupite prosečno prase.
Zive vage ili zaklano.
200din
 
Neznam šta je crta. Koliko je to na veliko. A što se cene tiče kood nas u novom bečeju mogu da prodam očišćeno-sređeno od 320-350 din kg, mada i mi volimo da ručkamo pa se ne proda mnogo. Zbog toga pitam šta je za vas to na veliko.
Naravno sve ov spada pod ,, na crno.''
 
Ljudi zanima me trziste u beogradu da li ga ima.Molim sve one koji nesto znaju da opdgovore jer zelim da ulozim u mini farmu hvala

---------- Poruka napisana 29-11-11 u 18:51 ---------- Prethodna poruka je 27-11-11 at 15:26 ----------

Ima li odgovoraaa?:bravo:
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazalost kao sto vidis nema!

sale88, ja licno neznam u bg gde ima i dali uopste postoji verovato moraces da se sam potrudis oko toga.
 
A da li je neko saradjivao sa firmom PROEKTA i ako je kako funkcionise


Firma Proekta ne postoji na ovom forumu i u daljnjim tekstovima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa ja sam stupio u kontakt sa njima placaju ok 1.95 e po kg zive vage,mislim da je cena ok,oni salju ljude da prekontrolisu zdravlje kunica i ako je ok posle 24 sata karantina uplata legne na racun.procackacu ja jos kako ide to
 
Poslednja izmena od urednika:
Onda nam obavezni piši ,šta si proćaskao. Naprimer koja je najmanja kolličina za koju dolaze, i na koju daljinu, to samo važi za BG ili i za Vojvodinu. Neznam gde im je baza. Dali mora da imaš gazdinstvo, i koje vrste kupuju.
 
A ta kako je ti nazva mini farmom sto zelis koja bi bila kolicina kunica, i dali zelis da uvezes maticno jato???
 
Moj biznis plan i moji potencijali omogucavaju 30 zenki,sistem za automatsko ciscenje (kanalni sistem kroz koji se protezu lopaticena motorni pogon) klimatizacija objekta odvojen deo za smestaj hrane kaoi i sanitarni teo,sto podrazumeva dezinfekciju svake osobe koja ulazi u kunicarnik,plocice na podovima i mestima koji sluze za prolazenje a maticno jato cu sam stvoriti jer imam tri zenke i muzjaka sa papirima koji vec imaju potomke,a to planiram na prolece da gradim sada eksperimentisem u mom malom 'sklepanom' kunicarniku
 
Poslednja izmena od urednika:
Extra ja takodje posedujem kunicarnik sa kapacitetom od 100 zenkih, moglibi da se vidimo kada budes zavrsio taj kunicarnik kako to izgleda jer mene licno zanima to automatsko ciscenje....
 
Mozda moze malo vise detalja o tome. Koji se prostor koristi za tih 100 zenki mislim m2. A gde je prostor za mlade?
 
Uh pa to je ozbiljno DEKI.Taj sistem za automatsko ciscenje je prost samo u izgradnji objekta je potrebno napraviti plan i nivelaciju terena zbog samog kanala i smestaja motora za pogon lopatica.Ja sam napravio jedan sistem na mini farmi svinja samo za kunice mi treba nezniji sistem samim tim i manje ulaganja.
 
Moj objekat za 100 zenki je 16m duzine i 5,5 m sirina ali moze jos da stanu kavezi.
A sto se tice mladih tu mi je objekat 9 m duzine i 5,5 m sirine.
 
Nazad
Vrh