Zaboravljena stara autohtona rasa "fajferi"

Pošto sam zamoljen od strane jednog kolege da postavim fotografije potomstva moje krmače, evo ih:

2rd937p.jpg

2qve0j6.jpg

2cr3jv9.jpg

1538hzc.jpg

rmscxl.jpg

I za kraj:
210wtw2.jpg


Veštački osemenjena V. jorkširom. Prasila se bez uklještenja. Od pucanja vodenjaka do izbacivanja posteljice prošlo 3 sata. Prvo prašenje, 7 komada, skoro potpuno jednakih po veličini. Svi zdravi i veseli dočekali zlu sudbu. Osim gvožđa nisu dobili baš ništa od lekova ili hemije, kao ni krmača pre ili posle prašenja. Samo prirodno!
:ppozdrav:
 
Svaka čast kolega,sa slika se vidi šta su pravi uvjeti držanja svinja,imaju ograđen prostor-tor,slobodu kretanja,zemlja,ruju,kopaju,kupaju se,e tu stresa ne može biti,mnogi ti zavide na kvaliteti hrane koju jedeš,sve više je ljudi u svijetu koji se okreću ovome,nekima je na žalost ovo samo san,e zato smo mi bogati i sa ovo malo što imamo,samo što ne znamo da cijenimo to što imamo,džaba njima sve pare ovog svijeta kada jedu industrijsko smeće...
Ova zadnja ti je najbolja,nema šta da se kaže...
 
@rzbrzotrz
Zasto si je osemenio V.Jorksirom, zasto nisi pripustio pod Berksirom kao sto si pisao? Mislim da bi pod Berksirom bili mnogo zanimljiviji prasici identicni ovoj rasi :ppozdrav:
 
Од тог пајсера сам ја купио крмачу. Има одличне оборе, одличне свиње, јако вредни и уредни људи. Узгред, прича све оно што смо расправљали на другој теми.
 
Од тог пајсера сам ја купио крмачу. Има одличне оборе, одличне свиње, јако вредни и уредни људи. Узгред, прича све оно што смо расправљали на другој теми.

Ako Imas broj telefona posalji mi na pp. Kupio bih i ja nekoliko praseta da cuvam, sljivar spreman samo da ih pustim :osmeh:
 
fajferi

Pozdrav ,koliko si platio fajfericu što si kupovo u Kuzminu i klikog je bila uzrasta kada si je kupovao.

- - - - - - - - - -

Од тог пајсера сам ја купио крмачу. Има одличне оборе, одличне свиње, јако вредни и уредни људи. Узгред, прича све оно што смо расправљали на другој теми.

Pozdrav ,koliko si platio fajfericu što si kupovo u Kuzminu i klikog je bila uzrasta kada si je kupovao.
 
Nazad
Vrh