Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Lepo izgleda i što je bitno, kardan je na sredini. Nisam zapazio ovu temu, zanima me zbog čega si prikolicu morao da uklopis samo za brze ili samo za spore? Kod nas skoro da uopšte nema zetora, pa nemam dodira sa njima.
 
Zato sto je na zetoru izlazno vreteno spojeno sa mjenjacom prije reduktora. Zato zetor moze bit statican a vrtit vreteno preko brzina.
 
On vrti istom brzinom vreteno bilo u brzim ili u sporim samo sto je hod tockova razlika. Nereseno do besvesti. Zato je ferdza zakon,njemu se u svim uklapa.
 
Da, u svim. Po šumi puno znači što može i u rikverc i što kada koči on, koči i prikolica.
 
Mi prezadovoljni. Nije bilo baš nikakvih problema iako smo se malo plašili za poluosovine, ali uz normalno korišćenje, bez iživljavanja mislim da ce trajati još dugo. Ove godine smo probali da zakačimo još jednu za nju, prvenstveno da u nju ubacimo testere, alat, ručak, cepac i sve što nam je potrebno, ali u povratku smo i u nju natovarili oko 2m drva i to je sve išlo bez ikakvih problema, a pre toga je ceo dan padala kiša. Mnogo je korisnija nego što se misli. Pre je uvek 558 vukao drva, sama razlika u uštedi goriva je velika, ne razmišljamo da li će negde stati i kada niko ne može da radi, mi polako iskupljamo drva po šumi za kuću ili nesto drugo. Samo ne bi imala nikakvog smisla bez ovih guma.
 
Ima slika kada je bila gotova u temi o prikolicama, da ne ponavljam sada i te slike ovde, evo neke od kasnije. A za snimak na YT ukucajte "IMT533 i kardanka". Koristimo je bukvalno za sve, ostalo je još da uradimo stranice, ima sve ostrugano samo da se sklopi.
d961c2217f04e37c17e33aa201f138fc.jpg
6c66cd128921486ac6f8bfbc5ca78dcf.jpg
 
Hteo bih da napravim masinu za drobljenje cigle,jel ima neko ideje ili savete?

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
Mislis usluzno da mi urade?
Nemam tolko velike kolicine,tj. bice ali malo po malo kako rusio neke salase

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
Da da,za papriku :D
Malo je los snimak ali nesto tako otprilike,nebih lomio cele cigle nego komade a sa tim bih nasipao dvoriste ili put

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh