Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Od jednostavnih rješenja mi na pamet pada nešto ovako.

vadilica%20krompira.JPG


Ako je previše prosto reci da komplikujemo. :osmeh:
 
Vidi se slika.
Koliko su efikasni ovakve vadilice?
Planirao sam da radim nešto ovako i to da pokušam da napravim od postojeće grede od voćarskog pluga.
Imaju li neka pavila kojih bi se trebalo pridržavati recimo širina ovog radnog djela, dužina i ugao ovih šipki?
 
Nema sta proveravati provereno,varenjem trkača dobijaš 1:4 a blokiranjem osovine 1:2,bar sam ih 50 uradio, i to ti je prebrzo 1:4 za tarup, nit ga vise mozes posle varenja prepraviti, a za kratko vreme ceć ga unistiti o curenju ulja da ne govorim na semeringu pri toj brzini.
Tako je, varenjem trkaćih dobiješ 1:4, a blokiranjem osovine 1:2, ali puno brže stradaju spoj osovinice i trkačeg jer nema pikse. Ja sam nedavno radio sa kumovim roto malčerom 120cm od Čalopeka i tamo je original 1:2. Sad sam sebi prošli tj. nabavio dif od bmw-a 3-jke i bacam se u izradu malčera od 160cm i samo ću blokirati trkače. Pogonit će ga ursus 355 i mislim da neče biti problema jer razvija 540 okretaja kardana na 2000 okretaja motora, šta mislim da je previše jer sam onaj od 120cm probao od 1400-2000 okr. i na nekih 1500-1600okr je sasvim ljepo radio. To je takav dif. i omjer mu je 1:3,4
3e4d12803740d9a894ef303c6e9b1f7a.jpg
 
Poslednja izmena:
Na zahtev clana MONTOYA, slike i objasnjenje.
Jedna zanimljiva naprava zahvaljujuci kojoj u siliranju jednoosovinke prikolice nije potrebno kaciti direktno za silokombajn, vec se kace za ova kolica. Njihova uloga je da rasterete hidraulik traktora i sacuvaju silokombajn od pucanje na nosacima i puferu gde se kace dvoovovinke prikolice i jednostavan nacin otkacinjanja/zakacinjanja. Kacenje je jednostavno, tako sto se kuka na kolicima podvuce pod rudu prazne prikolice i na polugu rude od kolica se podize prikolica i kaci za silokombajn. Za otkacinjanje dovoljno je samo postaviti odgovarajuci panj ili sta sl, i izvuci klin iz pufera na silokombajnu. Ova sprava nije nikakva nauka a u mnogome olaksava posao u proznjivanju kukuruza. Inace napravio sam je za neka 3h. Osovina je od zapreznih kola. Krajevi su obradjeni kod strugara i na njih su nabacene glavcine sa lezajevima od Zastave 101. Gume sa felnama su takodje od Zatave. Ostatak je sve sto je se naslo u radionici. Posto sam sve imao kostalo me je rad kod strugara i nesto elektroda. Ako je potrebno jos nekih objasnjenja, dimenzije i sl. pitajte. Na poslednjoj slici je primer kako je komsija odradio ova kolica.

img7171-.jpg





img7172.jpg





dsc00031.jpg


- - - - - - - - - -

Jedna slika kako to sve izgleda u radu.



dsc00041.jpg
 
Odlična stvar samo nemogu skontati di je motor, dali u onom kolenu pokraj pa puše prema gore?

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
Da kolega u onom delu pored pa duva na gore a dole ispadaju zrna , lepo upasovan motor pa se ne vidi lepo na 1:36 se lepo vidi motor i kabal sto izlazi i ide ka prekidacu .
 
fotografija2215.jpg
[/IMG]
Danas sam probo zastavin dif.na zetora3511 u brzim.

na jedan krug kardana traktor pređe27.5cm.
a dif.pređe 57cm.

Znači valjalo bi sa dva lančanika usporiti sa 10 na 20ili 21 i dal sam u pravu 2:1usporiti??.
ustvari ove gume su samo proba sa prikolice,valjalo bi prvo da nađem kramponke pa izmerim snjima.

__________________
 
prvo nadji gume i onda mjeri. jer zamjenom guma sve odnose mijenjas. i vucnu prikolicu na tvom zetoru mozes stimat samo za brze ili samo za spore. ne mozes za obje. sretno u daljnim radovima. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh