Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

SAd mi je problem naci toliku plasticnu cev... :osmeh: Bas cu da se raspitam koliko kosta 3 metara plasticne cevi da je debelozidna i prava... A neznam i kolikog promera da bude..
 
otprilike sam i ja ukapirao kako bi to trebalo da izgleda, samo da pokupim cev sa placa i da vidim koju i kakvu osovinu :)
 
evo da osvezim i ovu temu sa jednom novom mašinom,,, Malo varenja,sečenja,brušenja i nešto ::novac::i ispalo je ovako:sta:
 
Elevator i dalje napreduje polako...

jszozk.jpg
 
Jel pravio neko ona kolica za prihranjivanje kukuruza sa vještakom? Ima toga po oglasima, cijene su baš jake (najjeftiniji su 60 eura!). Mislio sam da napravim sebi jer je stvarno prosta mašina ali ne znam koliko je to praktično, koja količina može da se baci, koju količinu djubriva treba da nosi u kutijama? Ako neko ima iskustva sa tom mašinom molim da mi pomogne, u stisci sam sa vremenom, trebam uskoro prihranjivati kukuruz.

Na ovakva kolica mislim

http://www.olx.ba/artikal/6757803/kolica-za-prihranu-kukuruza/
 
Polako prijatelju puno pitas.Prvo moje njive nisu ko u Vojvodini (ravne)nego se to mesa u prskalici dok idem njivom samo tako
Drugo tarup bi trebalo biti 4 puta brzi od vratila na traktoru,tako nesto postizes deferencilajom od bilo kog putnickog auta.Deferencijal vezujes na nozeve tarupa a poluosovinu na vratilo,trkace moras uvariti da se ne okrecu.
Alternator se nemora vrteti na 5000o/m mada je pozeljno.
Varenjem trkača se dobije upola manji odnos znači oko 1:2 a blokiranjem jedne poluosovine 1:4
 
Nema sta proveravati provereno,varenjem trkača dobijaš 1:4 a blokiranjem osovine 1:2,bar sam ih 50 uradio, i to ti je prebrzo 1:4 za tarup, nit ga vise mozes posle varenja prepraviti, a za kratko vreme ceć ga unistiti o curenju ulja da ne govorim na semeringu pri toj brzini.
 
1:4 jeste brzo za trup sa jednom osovinom ,a kada blokiraš osovinu onda stradaju trkači
 
Nazad
Vrh