Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Marko lepa supa. Ne bi bilo lose da nadjes boju za lakiranje bandera koju koriste radnici u el. distribuciji, onu tamno zelenu, i predjes preko daski da bi ih zastitio od truljenja.
pa trebalo bi da se premaze premazao sam bezbojnim lakom kad sam je napravio ali to je bilp odavno

- - - - - - - - - -

Svaka cast druze... Rajka je odlicna ali meni je i supa zapala za oko.... Posto volim da radim sa drvetom (a i imam ga) moze li koja slika supe da vidim kako si je odradio??? Koje je dimenzije???
i ja volim da radim sa drvetom evo nesto sam pravio ovih dana uci nove godine klupu i krevete dobro je ispa
2mrgz2e.jpg
lo

- - - - - - - - - -

yjktyhrjutkjtyhrhydtjy
1590n7.jpg


- - - - - - - - - -

utjkutjytujtjtujrt
70b1gz.jpg


- - - - - - - - - -

ryujutyeuryuyrweyeruruujr
2w6gb2b.jpg
 
cira92 Ti si se usko specijalizovao za izgradnju supa. Materijal: ekseri, biber crep, i naravno bagrem. :osmeh:
 
Treba da otvoriš neku firmu za izradu šupa, mi će mo te reklamirati. :osmeh:

Nemam jos puno biber crepa... :haha: Mozda za jos jednu supu... Moram podhitno da srusim neke stare zgrade na moj drugi plac da se obezbedim sa crepom... :haha:

- - - - - - - - - -

A specijalizacija za traktor? Vileda :osmeh:


A vidis sad kad si me podsetio i krpu za brisanje traktora i auta sam zagubio!!!!!!!!!!!!! Moram sad preko zime da kupim drugu... :osmeh:
 
Dobro Sasa to je zasebno poglavlje. Sada je akcenat pao na gradjevinske radove. :osmeh:
 
Dali je neko probao praviti lamelu za frezu,znam da ima da se kupi kardan sa lamelom ali me interesuje dali nesto moze da se nabudzi od automobilske lamele.
 
Ima mnogo posla koštaće te više nego orginal, e sada kako hoćeš, ako voliš da se zezaš ti probaj , ako nevoliš onda kupi orginal. Ako šta napraviš slikaj pa okači.
 
Ma vec sam poceo da pravim nece me nista kostati,koristim lamelu ,korpu i zamajac od auta tako da nije nesto komplikovano a videcemo dali je funkcionalno.Kad zavrsim slikam.
 
Hvala Dragane
Kran je dovoljno jak da digne minimalno 2T ali tada treba traktor od min.6,5T. Sa case-om sam nosio paletu npk gnojiva od 1250kg i to mu je stvarno maximum,visina kuke kada je teleskop do kraja izvučen je 5,4m pa tako bez nekih problema mogu u prikolicu složiti i 2 reda đambo vreća.Gore u postu nisam napomenuo da moram odrezati ove nožice i napraviti nove pod nekim kutom da bi stroj bio stabilniji kada ga otkvačim na zemljanoj površini.Isto moram postaviti i poteznicu za koju ću kopčati prikolicu sa vrećama da bih je mogao odvesti i na njivama tovariti iste u rasipač sa jednim traktorom.
 
evo i mog valjka


Ideja super, ovde kod mene valjak nema apsolutno niko :D

E sada da kupujem na otpadu odrace me neke takve cevi, da li bi mogla ideja da bude betonom punjena ona velika plasticna kanalizaciona cev? (ne ove kucne kanalizacione, vec one gde je plastika prst debela?

Za ovakve naprave jel moze elektricni Svajs aparat?
 
Mogu one cevi fi 300 plastične, samo osovinu moraš da ucentriraš da valjak nebi bacao, Može i običan aparat, što nebi moglo, sa ćim se varilo kada nije bilo co2 i ostalih inventorskih. Izračunaj koliko će valjak biti težak da bi ga mogao nositi sa traktorom.
 
Poslacu ti ja napravljena dva tanjira od daske 3 cm bagremove na trakslu uradjeno sa sve rupom samo mi kazi dimenziju osovine.Stavis osovinu napunis betondo 3cm do vrha stavis drugi tanjir od drveta i to je to.U jedan red u oblik spirale izbusis cev i uzmes stare klinove od konjske drljace navaris armaturu desetku unutar cevi i nalijes beton.Kad to stegne poseces klinove sa spoljne strane na nekih 3 cm.Imas sigurno okretanje valjka nece nikad da proslajfuje i ujedno beton u plastiki nece nikad da se okrene.Naravno dasku izvadis kad beton stegne.Eto valjka za male pare
 
Nazad
Vrh