Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Lancanik,lanac i mac su skinuti sa benzinske testere tako da sve pase jedno sa drugim.Kostalo me nije nista sam par sati rada dok se sve namjesti a treba neka tri minuta dok se od brusilice napravi testera ili obrnuto i samo jedna alatka- vilicasti kljuc za postavljanje ploce na brusilicu. Nije mi bitno ako se nikad ne bi koristila,meni je bilo zabavno da je napravim i da pokazem da to moze da se uradi.

Ajde kad resis podmazivanje , postavi slike i ako mozes malo detaljnije da uslikas lancanik, koliko mogu da vidim njega si samo postavio na osovinu i odozgo pritegao standardnom sajbnom kojom se pritezu i brusne ploce
Za moje rodjake bi ovo bilo odlicna stvar jer se bave pecenjem u furunama i trose dosta drveta , takozvanih ovrsaka, ogranjaka i slicno.Debljine do 6,7 cm
verujem da imaju neispravnih testera a i jedan od brace je vrsni bravar pa nece biti problema da se sastavi
 
Najnoviji projekat, daska za snijeg za moj Simar 130 (ima mu više od 60 godina), ružna je kao noć ali radi (razgrtao neki šljunak maloprije)

 
Posto je spremanje ogreva i dalje aktuelno evo jedne zanimljive ideje kako olaksati sebi posao, ukoliko nemate cirkular.

 
Zombi pa tebi ta daska nije trebala.Mogao si napred na tom kardanu sto vrti montirati nesto slicno razbacivacu slame.Nesto u vidu lopatica od impregnirane gume.Radilo bi samo tako.
 
Ja iz dosade uradih vadilicu za kompir
Iskoristio sam gredu od starog konjskog pluga i nesto materijala sto sam imo,jos ostaje da kupim klinove na koje se kace poluge
20141227160153.jpg

20141227160234.jpg

20141227160201.jpg
 
Radi Simar sa daskom samo tako, imao je do sada 3 razgrtanja od kojih je jedno uključivalo snijeg od pola metra. Dasku sam povisio da bih zaštitio motor od snijega (uvlači vazduh sprijeda pa sam brinuo da ne nakvasi sav motor) tako što sam gore privrnuo dasku od 30cm širine a na točkove sam montirao lance. Jako je težak tako sem za 2 sata očistio cijelo dvorište, put (3.5m širine i 150m dužine), proširenje na kraju puta i dio glavnog puta kroz selo od nekih 20-30m dužine. Snijeg je bio baš veliki, morao sam ići sa više prolaza jer je bio zaledjen snijeg, kao brašno se rasipao.
 
evo masine za rasturanje stajnjaka

- - - - - - - - - -

nisam uspeo da je ubacim

- - - - - - - - - -

nisam uspeo da je ubacim

- - - - - - - - - -

5yujko.jpg


- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Evo dok je jos u radu
1zf60hw.jpg


- - - - - - - - - -

duihbfcdgbnohnjgvufvugh
2mq88ps.jpg


- - - - - - - - - -

vjnvuybjnvvhblnlbh
11vk0me.jpg
 
Svaka cast druze... Rajka je odlicna ali meni je i supa zapala za oko.... Posto volim da radim sa drvetom (a i imam ga) moze li koja slika supe da vidim kako si je odradio??? Koje je dimenzije???
 
cetiri stuba su betonski prednji su visine 2.80cm a zadnji 2.30cm ostali su drveni 3metara sirina boksa a duzina 4m i 50cm ogradjena je topolovim daskama malo su bile po jake daske pa sad zuri malo a i dobro je radi promaje pa cak i za
2w236n8.jpg
auto

- - - - - - - - - -

fkhfutfbjkbvjvikgv
29617q1.jpg


- - - - - - - - - -

gjgidcfvbg;u;hbub
2h7kily.jpg


- - - - - - - - - -

dytguygfudfyggu
4lhzwm.jpg
 
Marko lepa supa. Ne bi bilo lose da nadjes boju za lakiranje bandera koju koriste radnici u el. distribuciji, onu tamno zelenu, i predjes preko daski da bi ih zastitio od truljenja.
 
Nazad
Vrh