Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Polako prijatelju puno pitas.Prvo moje njive nisu ko u Vojvodini (ravne)nego se to mesa u prskalici dok idem njivom samo tako
Drugo tarup bi trebalo biti 4 puta brzi od vratila na traktoru,tako nesto postizes deferencilajom od bilo kog putnickog auta.Deferencijal vezujes na nozeve tarupa a poluosovinu na vratilo,trkace moras uvariti da se ne okrecu.
Alternator se nemora vrteti na 5000o/m mada je pozeljno.

Pa dali bi se malčer stvarno trebao vrtjeti s cca 2.000 o/min?
Diferencijal auta ima prijenosni omjer cca 1/3, ali ne za ubrzanje nego usporavanje poluosovina, ili se varam?

Što se tiče prskalice, sve je to 5+, ali ; za npr Merlin piše: U spremnik koji je napunjen ½ planirane količine vode, uz miješanje dodati određenu količinu sredstva. Zatim u spremnik prskalice uz miješanje dodati preostalu količinu vode. Miješanje osigurati i za vrijeme prskanja.

Imam Agromehaniku 600l, i do polja se vozim s mješalicom na dnu rezervoara (poseban ventil na regulatoru pritiska).
Znam da se sve bućka u transportu, ali bi se ipak dio sredstva mogao iztaložiti na dnu?

Alternator se može vrtjeti 500-600 o/min i puniti s nekoliko mA...
 
Poslednja izmena:
Malo danasnjeg majstorisanja dok ne sazri psenica.
img5697.jpg
 
Zombi nabaci i neku kandzu za oslnjanje na drvo... kako ti se cini ovako u odnosu na neku standardnu motornu od 55 kubika? brzina snaga. Lepa sprava, relativno lako za napraviti.
 
Zombi nabaci i neku kandzu za oslnjanje na drvo... kako ti se cini ovako u odnosu na neku standardnu motornu od 55 kubika? brzina snaga. Lepa sprava, relativno lako za napraviti.

Sutra cu nabaciti kandžu, uzecu je sa kineske Stihl od koje potiče i mač a planiram i neko podmazivanje da nabudžim. Takodje cu staviti manji mač, imam jedan skroz mali od mozda 25-30cm, ovaj je preveliki i samo smeta a i nema potrebe za njime.

Za rezanje tanjeg materijala uz češće odmaranje stvarno dobra sprava. Jasno da ovo nije prava električna testera, i brusilica je neka kineska od kobajagi 2000W (mozda ima 1000-1200W realno) ali ima dosta brzine i sasvim lijepo reže i što je posebno dobro, ima soft-start, lagano ubrzava što je spas i kada se radi sa brusnim i reznim pločama. Što se kidanja ili spadanja lanca tiče, ima okolo ovaj čelični lim (jeste tanak ali je veoma elastičan) kao i ručku koja prolazi sa donje strane a i originalni štitnik za reznu ploču je tu, što sve štiti ruke i "uhvatilo" bi lanac. Uostalom, kao što si rekao, nema to ni brzine ni snage kao benzinska testera, i sa njima mi se dešavalo da lanac spadne ili pukne ali nije to ništa posebno ako imaš dobre pantalone i čizme (ja nosim originalne vojne kožne čizme i dva komada pantalone, dole džins i preko radne).
 
Koji je korak lanca na toj testeri? Obično na tim elektro testerama ide pikolo korak. Po meni je to bespotrebno mučenje i gubljenje vremena jer ima tih polovnih testera za jeftine pare, a ovako dok sve namestiš jbg ode vreme, e sad neko voli da nešto napravi svojom rukom pa makar koštalo i više od gotovog proizvoda. Samo oprez sa tom mašinom i srećno.
 
Lancanik,lanac i mac su skinuti sa benzinske testere tako da sve pase jedno sa drugim.Kostalo me nije nista sam par sati rada dok se sve namjesti a treba neka tri minuta dok se od brusilice napravi testera ili obrnuto i samo jedna alatka- vilicasti kljuc za postavljanje ploce na brusilicu. Nije mi bitno ako se nikad ne bi koristila,meni je bilo zabavno da je napravim i da pokazem da to moze da se uradi.
 
Nazad
Vrh