Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Motor je 7,5kw, moze 9m ali ne neko cudo, znaci nesto manjeg precnika, dosad je najveci bio hrastov trupac 4,5m i bio je oko 0.9/1kubika, imam automasku ostrilicu, ali kupljenu, odmah posto sam napravio bansek, bilo mi preko glave vise da pravim.
Inace ukupna duzina je 13m, a ima dve tezge jednu od 3m i jos jednu malu od 1m, posto uglavnom struzem frizu za parket, i mnogo olaksava posao, samo sto trenutno slabo ima posla.
Cena izrade, sa svim obradama i gvodzdjem itd. je negde izmedju 3700/3900e.

P.S. jel vidis kako je lepo kad se ofarba :osmeh: , :ppozdrav:.
 
Ovih dana sam bio vrijedan, napravio sam prečke na oba traktora. Na Hurlimannu sam je morao praviti da poluge ne mlate dok ga vozim (a teške su ko crna zemlja, kad mlatnu na stranu traktor se zatrese sav). Navario sam i neku malu poteznicu, ako nekad zatreba nešto povući. Postavljena je bezveze, al ionako neće nikad zatrebati.

33vzyxj.jpg


Za 539 sam morao praviti malo bolju jer će on uglavno vući presu (a kad je bude vukao i Hurlimann može koristiti istu prečku):

2vjd1ec.jpg


25jxzli.jpg


116i7h2.jpg
 
Jednostavno i funkcionalno,lepo zavareno,svaka cast.

Hvala puno, a sav materijal je sa otpada i koštao me manje od 10 evra. Prije par dana sam dobra 3 sata rovio po otpadu tražeći onu debelu šipku sa rupama. One inače služe za spajanje šina i veeeeoma su jake (materijal je horor za brušenje ili bušenje). Nažalost, nisam našao nijednu dovoljno dugačku, pa sam uzeo najdužu na koju sam naišao i tražio još neki komad sa velikim rupama da je nastavim. Imao sam sreće i našao karike od nekog ogromnog lanca, pa sam brusilicom osjekao dva kraja sa rupama, kod kuće izrezao po mjeru, fino obrusio i zavario, posle očistio četkom i ofarbao osnovnom bojom. Bolcna je od rebraste armature fi20, isto sa otpada, rasjekao komad, zavario, obrusio ivice i probušio rupu za ovaj provizorni osigurač od fi6 armature. Na buvljaku hoće 30-40KM za jednu prečku, a ja obje napravio za par sati i koštalo me samo 10 evra materijala i par evra elektroda.

Inače, evo još jedna zanimljiva slika koja pokazuje kakva mi je električna mreža u selu. POšto su komadi dosta debeli (srednji dio prečke je 20mm a krajevi 12mm) to sam morao dosta obrusiti ivice na tanjem komadu. Prvih par prolaza zavarivanje je išlo savršeno i došao ja do zadnjeg. Dok sam čistio prethodne varove četkom vidim kako svjetlo u garaži odjednom malo oslabi, tj. sijalica se prigušila. Krenem ja da zavarujem iako sam vidio da je napon mnogo pao i one neće pa neće, bezveze nešto topi. NEkako sam nemaljao 1cm vara i odjednom samo krenu, sijalica zasvijetli, aparat promijeni zvuk i elektroda poče da se topi kao luda. Evo baš se vidi na slici kako je bilo. Mislim da je komšija nakratko uključio mješaonu stočne hrane u to vrijeme pa je oborio napon (a mješaona je ogromna, ima mlin sa motorom od desetak kilovata i još gomilu nekih motora).

692auw.jpg
 
Uh i kod mene struja zeza opasno,ali ipak nemam problema sa varenjem,matori mi specijalizovani atestirani elektrozavarivac.Tako i mi pravimo sve zivo i prepravljamo.Zavareno EXTRA!
 
Ja na Rakovici imam poluge spojene oprugom. Opruga je bliže traktoru tako da dovoljno drži da poluge ne udaraju po točkovima, a opet dopušta lako kačenje oruđa bez skidanja opruge.
 
Nakon 4 dana rada, teg je konačno gotov. Masa mu je na kraju oko 170-180kg od čega je metalna konstrukcija ima nekih 70kg. Sav materijal me koštao nekih 50KM (25 evra). Cijeli proces izrade možete pratiti na narednim slikama.











 
Poslednja izmena od urednika:
To je za sajlu zasad, a trebam da nabavim veliki lanac koji će biti obmotan oko njih (tako da ne smeta farovima). Imam par njiva do kojih je u jesen propadanje u blato garantovana stvar, tako da moram biti spreman za čupanje. Druga funkcija im je da štite prednje farove, kod nas su putevi uski i zarasli, pa kojekakvo granje začas razbije nešto.
 
Jah, beton. Bez betona bi bio prelagan, samo 60-70kg. Betona je uslo oko 100kg mislim, nije vise. Čudno izgleda pošto sam beton napravio od nekog posebnog pjeska, nabavio sam par vreća prije neku godinu za neke radove u kući. Kad se osuši, nema teorije ni sa Hiltijem da ga lomiš, do tw mjere se stvrdne
 
Da li si racunao posledice ovog "izuma" kao naprimer: Opterecenje prednjih tockova i cepanje guma, samim tim i reglaza trapa-kolko vecu silu trpi upravljacki mehanizam, opterecenje kriticnih preseka traktora tj sta sve opterecuje ovaj teg, kao i opterecenje zadnjih tockova-koliko je sada manje.
 
Originalni tegovi za ovaj traktor su 300kg (tako mi javile švabe, neki SDF zastupnik u Austriji. koje su mi dale podatke i o uljima i mnogom drugim stvarima) a ja sam stavio 170-180kg. Jasno je da je teg dodatno opterecenje za traktor, ali živim na takvom terenu da bi mi u oranju prednja vuča bila apsolutno beskorisna bez dodatnog tereta. Vidio sam to na primjeru više traktora sa prednjom vučom na mom kraju: Renault 751, Massey Ferguson 274, Landini 8080, Same Corsaro, Fiat 1000. Kad oru uzbrdo, prednji točkovi ne rade ništa jer se podižu. Svojim očima sam išao da gledam oranje i vidio sam da im prednja vuča gotovo ništa ne koristi. Kod MF 274 sam stao na prednji kraj (ima nosač za tegove al nema tegove) i vlasnik mi je rekao da je osjetio veliku razliku u vuči (nabavio je tegove posle toga). Zemljište mi je veoma teško i brdovito tako da nemam izbora. Ipak sam ga napravio dosta manje mase od one predvidjene fabrički.
 
Boje bi bilo da si teg napunio samo pijeskom ili rizlom. Težina bi bila ista ili veća (jer u betonu ima zraka?, a mogao bi alko skinuti teg kad nemaš potrebe za njim. Ovako vidim da si predvidio skidanje tega, može se ali bit će jako teško.
 
Može se skinuti bez ikakvih problema,vežem ga na poluge od 539 (vidiš rupe na rogovima, pripremio sam dvije šipke u obliku slova U sa navojem na krajevima da se teg veže na poluge) i držim dok odvrnem zavrtnje (8 M16 i 4 M14),l posle samo spustim negdje i to je to. Hurlimann svakako nece raditi sve poslove, samo teške stvari u kojima mu je teg potreban tako da ne vjerujem ni da ce biti potrebe da se skida, a ako i zatreba, petnaest minuta posla.
 
Poslednja izmena od urednika:
Petica za ideju:ppozdrav: ali imam dva pitanja prvo koliko ti je udaljeno vučno oko jer ako je preblizu nosača biće problema ukoliko budeš nešto gurao sa njim npr. dvoosovinsku prikolicu i sl. i drugo jesi li vozio po mraku i koliko ti pravi senku ispred prvih točkova jer na slici izgleda da je povisoko i da farovi neće u potpunosti osvetljavati . U svakom slučaju lepo izgleda ::svaka cast::
 
Hvala John na lijepim riječima!

Što se vučnog oka tiče, ima dovoljno mjesta za kačanje sajle ili lanca, nemam dvosovinku pa to neće ni raditi. Kao što se vidi na slikama, poteznica je veoma učvrćena za ram tako da neko žešće čupanje iz blata nebi bilo problem (nadam se da to toga neće doći al...). Što se svjetala tiče, to sam isprobavao odmah na početku. Upravo zbog toga sam zakosio gornju površinu, pošto sam prvo napravio gornji dio rama i samo ga provizorno zavario i montirao, te probao kako svjetla rade. Kada je ram sa gornje strane bio ravan, smetali su svjetlima, tj. bacali sjenku.Stoga sam zakosio gornji dio rama i probao opet i tako je bilo sasvim OK, sjenka postoji ali je njena granica unutar zone koju svakako ne vidim zbog haube. Odavno planiram da pravim ovo čudo, al nisma imao vremena pa sam dosta vremena utrošio na planiranje i mozganje oko toga kako da sve udesim a da ništa nečemu ne smeta.
 
Pitanje je glupo,zombie sta mislis jer mogu ova 4 srafa sa strane da drze ovaj teg pouzdano,koji su to srafovi m12-14-16.Jel se tu fabricki kace tegovi.Inace ideja je odlicna,a i izrada je fenomenalna.Svaka pohvala!!
 
Nazad
Vrh