Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Danas pocela izgradnja prikolice na dva tocka kaja ce se kaciti na ostalu prikolicu i u sezoni prskanja na nju ide pskalica do njive a u prvoj regularnoj prikolici idi tankovi sa vodom , kada dodjem na njivu otkacim prikolicu , zakacim prskalicu , radim posao , zavrsim posao i parkiram na tu pomocnu prikolicu i teram dalje nemoram da idem sa dva traktora da jedan vuce vodu a drugi da nosi prskalicu. Prosle nedelje pazario cevi i glavcine sa guimama na otpadu i delovi izasli oko 40 e. Elektrode , ploce za secenje , farba jos oko 10 tak e i za oko 50 e imam pogodnu prikolicu da nemoram da lovim ko ce da mi vozi drugi traktor. Na tu pomocnu prikolicui cu moca da postavim i ciklon i opet sa jednim traktorom u polje kada se baca djubar. Po mom skromnom misljenju vredece te novce...
 
@temljostrugar: A zašto nebi napravio poteznicu na prskalici(i rasipaču) i zakačio prikolicu sa vodom za prskalicu-rasipač?
 
Mala prskalica od 440 l pa da vuce prikolicu sa 2 tone vode ha ha ha. Mogu misliti sta bi od nje ostalo. Za ciklon vuku ljudi manje kolicine i neko vreme. Jedan kod mene je vukao za zitnom sejalicom prikolicu par godina i razvukao je skroz. Ciklon mi nije konstrukcijski resen da mogu da vucem 2 tone djubra na njemu.
 
A sta kazes na resenje da odradis adaptaciju na masinama i prikolici da mozes npr. da skines zadnju stranicu na prikolici i umesto nje da zakacis masinu i onda prosto kad dodjes na njivu: otkacis prikolicu, nateras na zadnju stranu prikolice i vec imas podignutu i spremnu masinu za kacenje.
Mislim da sam video ovde na forumu da je neko kacio sliku takvog nekog resenja.
 
A sta kazes na resenje da odradis adaptaciju na masinama i prikolici da mozes npr. da skines zadnju stranicu na prikolici i umesto nje da zakacis masinu i onda prosto kad dodjes na njivu: otkacis prikolicu, nateras na zadnju stranu prikolice i vec imas podignutu i spremnu masinu za kacenje.
Mislim da sam video ovde na forumu da je neko kacio sliku takvog nekog resenja.
Ima i to resenje i veoma mi se svidja al ja sam resio da idem na ovo resenje....
Same predigra za pravljenje vucnog ciklona....
 
Danas pocela izgradnja prikolice na dva tocka kaja ce se kaciti na ostalu prikolicu i u sezoni prskanja na nju ide pskalica do njive a u prvoj regularnoj prikolici idi tankovi sa vodom , kada dodjem na njivu otkacim prikolicu , zakacim prskalicu , radim posao , zavrsim posao i parkiram na tu pomocnu prikolicu i teram dalje nemoram da idem sa dva traktora da jedan vuce vodu a drugi da nosi prskalicu. Prosle nedelje pazario cevi i glavcine sa guimama na otpadu i delovi izasli oko 40 e. Elektrode , ploce za secenje , farba jos oko 10 tak e i za oko 50 e imam pogodnu prikolicu da nemoram da lovim ko ce da mi vozi drugi traktor. Na tu pomocnu prikolicui cu moca da postavim i ciklon i opet sa jednim traktorom u polje kada se baca djubar. Po mom skromnom misljenju vredece te novce...
Ja sam na dubravinu prikolicu trotonku napravio nastavak za rudu i kacim ispod prskalice za donju poteznicu odlicno funkcionise.
 
Ma daj bre cemu komplikacije kad se prskalica ili rasipac dignu toliko da ispod njih moze da prodje "ruda" koja bi bila produzetak obicne rude i kacila bi se na donju poteznicu.

- - - - - - - - - -

Jbg dok sam citao i mudrovao kolega me pretekao. :ppozdrav:
 
A sta kazes na resenje da odradis adaptaciju na masinama i prikolici da mozes npr. da skines zadnju stranicu na prikolici i umesto nje da zakacis masinu i onda prosto kad dodjes na njivu: otkacis prikolicu, nateras na zadnju stranu prikolice i vec imas podignutu i spremnu masinu za kacenje.
Mislim da sam video ovde na forumu da je neko kacio sliku takvog nekog resenja.
Evo moje resenje :osmeh:

http://poljoinfo.com/showthread.php?423-Prakticna-resenja/page17&highlight=prakticna+resenja post330
 
JA sam dosta razmisljao o tome ali je mana nemoze da se podigne na kraju njive i sigurno ce gusiti ako ima malo zetvenih ostataka na povrsini.. Zato sam odustao od toga.. Ja sam planirao to da zakacim iza sejalice odlmah... A moze se to i naraviti...
 
Jel razmisljao neko o pravljenju teske drljace?Ja jesam za mtz820 ne bi bila veca od 3m,sve kontam kako bi i sta samo ne znam gde da nabavim klinove i kako bi izbusio rupe za njih?S obzirom koje su cene tih drljaca mislim da ispativije napraviti pa makar i bez valjaka nazad staviti samo nesto za ravnanje zemlje i cao!
 
Stvarno su skupe ali urade posao odlicno... Jedan moj prijetelj je kupio neku tesku drljacu oko 3m sirine kao da je vuce sa IMT 558 i sad video da se zafrko,jako je tesko traktoru pa mu sad vise stoji nego sto je koristi...Ja sam je proletos pozajmio od njega sa Belarusom i tako sam sredio njivu sa njom da je bilo fenomenalno.... Stvarno sve pohvale za te teske drljace... :bravo:
Samo neznam dal je bolje spremiti njivu za setvu sa teskom Drljacom ili Spremacem???? :sta:

A dobra ti je ideja da je sam napravis samo klinove da kupis i sve ostalo mozes sam... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh