Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Ma nista nisam pravio. To je od nekog prastarog frizidera, kome je izolacija otisla a kompresor bio dobar. Pa smo ga iskopristili. Samo je prikaceno crevo i duva tako. Mogu ti uslikati kada budem u Staparu.
 
Kroz taj kompresor cirkuliše (fluid ) ujedno vrši podmazivanje i hladjenje. Pošto će u vas cirkulisati samo vazduh potrebno je povremenu na onu drugu cevčicu na koju usisava vazduh doliti par kapi čistoga ulja i trajaće puno godina. Ja ih koristim odkad znam za sebe i imao sam nekad i po više komada npr 3 u 1. Što se tiče pritiska koji mogu ostvariti neznam tačno ali kad sam god neku gumu ostavio i zaboravio za nju ,bila bi detonacija,gume ili creva.
 
Ja nemam kompresor na traktoru i nije sad bitna neka brzina ali kad pođem negdje da doduvam gume to mi stvarno treba.
Da li na ulaz u kompresor na usis treba da se sipa ulje ili na izlaz negdje sam pročitao na izlaz pa me to interesuje? Svako koliko ga treba podmazivati?
Da li oni mjerači pritiska u gumama mogu da mmjere pritisak dok kompresor pumpa jer nesmijem stavljati onaj mjerač sa "okidačem"?
 
Nemože ništa meriti pritisak dok pumpa (bar ovi što imaju da se nabave). Kupiš obični ručni i proveriš pritisak. Ja sam uvek kada duvam ,kad mi padne na um. na usis ulijem iz pumpice malo ulja i on samo srkne unutra.Nemoj puno jer će da izbacuje u gumu.
 
Evo par slika nove verzije, ideju sam uzeo sa videa koji je postavio Ratko Pa. Ovo ej verzija sa elektromotorom, jos nije gotova a inace bih je pravio za pogon preko kardana. 539 bi to pogonio u leru.

15zzq0.jpg


xgm04.jpg


2cqzor7.jpg
 
Ovo je odlična stvar za sjeckanje ostatataka posle rezidbe ja sam se bio zagrijao da je pravim čak imam i nešto materijala prikupljenog međutim ova mašina traži puno radova na strugu ležajeva nosača centriranja a to kod mene mnogo košta. Na ovo bi se lako mogla montirati ona glava (trn) za cijepanje drva.
Gledajući po netu vidio sam da na ovakve mašine redovno stavljaju zamajce što po meni kao laiku nije loša stvar nimalo.
 
@zombie_666
Interesuje me na sta si oslonio stranice. Trebalo bi da imas neke odstojne cevi na dugackim vijcima, koje prave tacan raspon.
Pretpostavljam da ne zelis da ti rotori 'trljaju' o stranice.
Dali su ti kinematski precnici zupcanika sracunati pravilno prema rotorima ili obrnuto?
Ako ces da pogonis traktorom, mozda bi direct drive bio bolji..

- - - - - - - - - -

Da li je neko pravio kompresor za duvanje guma od motora od frižidera?
Da li bi se sa njim mogle duvati gume na traktoru i prikolici?

Ja sam sebi napravio jos prije 20 godina kompresorsu stanicu sa dva kompresora od velikog zamrzivaca. Odlicno funkcionise, meni je podeseno do 16bara, radi kolicine vazduha. Obicno koristim samo jedan, osim kada treba nesto farbati ili duvati veliku traktorsku gumu, tada ukljucim oba. Duva jako brzo i efikasno.
Pustanje u rad sam namestio sa kontakt bravama od auta, odvajac vlage je pre boce.
Ja sam moje otvarao da bih namestio da usisava spoljni vazduh a ne onaj iz boce koji je pomesan sa uljem za podmazivanje.
Kasnije se nisam mogao odbraniti, jer sam svim prijateljima to pravio(siromasnih 90-tih godina).
 
Stranice su oslonjene na cijevi kroz koje prolaze vijci, vidi se na slikama. Rotori su od stranica odvojeni 5mm. Usvojio sam standardne zupčanike sa modulom 4. Ovo je "skica", realno rješenje će biti pravljeno od onog što bude dostupno tako da ova slika služi samo kao nacrt kako stvari treba da izgledaju i uklapaju se. Realne dimenzije neće imati veze sa time jer pojma nemam od čega će pojedine stvari biti pravljene, posebno zupčanici. Posto je njih najteze naci, njih cu traziti prve i ostatak konstrukcije prilagoditi njima.

Ovakva masina zaista u principu zahtijeva dosta rada na strugu ali ja imam iskustva sa raznim budženjima (i kod mene je obrada na strugu nenormalno skupa). Ležajeve ću najvjerovatnije uzeti od nekog automobila, glavčina prednjeg točka se tu najbolje uklapa.

Takodje, kako mislis "direct drive"? Da se kardanom pogoni direktno jedan od dva velika zupčanika, na to misliš? To bi značajno smanjilo broj potrebnih dijelova (dva ležaja, zupčanik, vratilo...). Opet kažem, problem je što pojma nemam oko toga koji materijal ću naći tako da je konačno rješenje još daleko i podložno mnogim promjenama.
 
Aha, nisam video te odstojne cevi. Mada to mora biti vece(devlji zid) ako hoces krutost i stabilnost.
Iz iskustva ti kazem da ces masinu ipak najbrze napraviti ako je izvedes od standardnih komercijalno dostupnih elemenata. Znaci lezajne jedinice koje si stavio nisu uopste skupe, a neophodne su radi podesljivosti.
Zupcanike ipak moras isprojektovati prema zeljenim performansama masine, tesko ces naci odgovarajuce na otpadu. Modul 4 je ok, ali bih ja ipak isao na 4,5-5 jer ipak je to gruba masina, a toliki su i zubi u prenosu traktora..
Ja bih ti mogao nazubiti povoljno, ali bi imao transport, materijal, mehanicku i termicku obradu. Ploce se mogu uraditi na Laseru ili Waterjet-u, posle toga nema nikakve obrade jer rade u 0.1mm.
Da, predlazem direktan pogon na vratilo velikog zupcanika.
Znaci, savet:
Isprojektuj to do kraja, izoptimiziraj na najmanji potreban broj elemenata. Kalkulacija ce pokazati da i nije tako skupo kako se na prvi pogled cini.
I bar ce izgledati kako treba i kako si zeleo.
 
Питањце .. спороходни (до 600ом) ДЦ мотор с пристојним обртним моментом (напон на ком ради није пресудан) ,
а да има по отпадима .. ?
 
ija razmisljam o ovom da pravim,prvo naci zupčanike pa ostalo e sad kolika ce biti duzina presecenog drveta zavisi dal staviti 3 ili 4 noza jel da?
 
Kod ovog rješenja sa slika broj obrtaja nema veze sa veličinom cjepanice, veličinu odreduje broj noževa i dimenzije samih noževa, što su duži cjepanica je takodje duža.
 
Ma nisam merio al ga brzo naljulja, rezervoar je bas mali, nema ga 5 litara, ja to imao i to stavio. Bolje bi bilo malo veci jer tih 5 bara brzo "potrosi".Inace za kucnu upotrebu bas dobar, zadovoljan sam, mada je pored bicikala, fudbala, rucnih kolica, duvao i gumu na traktorskoj prikolici, neda se bas on.Jes da traje al odradi posao.
 
Nazad
Vrh