Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

proba filter od golfa dizela umesto starih filtera 533 za sada radi sve ok ,tako da planiram da ga postavim za stalno
1069343_4480772117169_1163694500_n.jpg
 
Svaka cast... Ja to odavno planiram... Planiram da na 539 uradim lepo takav jedan filter sto se zavrce i da zavrsim sa ovim njegovim orginalnim!!!!!!! Ono da poludi covek dok ne namesti da ne curi pored neke od onih gumica!!!! nisu mogli da naprave filtere ko ljudi iz jednog komada da se zavrcu!!
 
Svaka cast... Ja to odavno planiram... Planiram da na 539 uradim lepo takav jedan filter sto se zavrce i da zavrsim sa ovim njegovim orginalnim!!!!!!! Ono da poludi covek dok ne namesti da ne curi pored neke od onih gumica!!!! nisu mogli da naprave filtere ko ljudi iz jednog komada da se zavrcu!!

Ćiro nemoj tako, pa FRAD je fabrička ugradnja:haha::haha::haha:::lose::
 
Ma nek bude sta hoce kad vidim da mi tu curka polako i zamaze ceo traktor dodje mi da poludim... I ako vodim racuna o tim gumicama i to lepo sve stavljam po nekad mora malo da vlazi barem malo!!!!
 
Ko zna zašto je to dobro!!! Ovako malo vlaže spolja pa neće zarđati, ipak kvalitet je to, mislim filteri:haha:
 
Danas menjao filtere jednom coveku na Rakovici i covek kupi nove filtere kad jedna gumica ima gresku,na samoj gumici ogromna budza neka... Pa sam morao jednu staru da vratim... A ja jos u mom zivotu nisam video punije filtere i vise vode u nafti... Na kraju smo sigurni da je neko sipao vodu u tu Rakovicu jer je to nemoguce...
 
Ma kakvi sipo vodu,ja sam isto to imao na autu pre neki dan,nece da ide,gusi se gasi se kad sam skinuo filter pun vode i svakakvih babaroga.I stavio mu Frad,jbg drugi nije bio ali zamenicu mu ovih dana.
 
Da ne idemo dalje u :off_topic: ali ovo je neverovatno da toliko vode ima u rezervoaru!!!!! Pa od 30-40l Dizela sigurno je bilo pola vode!!! Ja jos nisam imao slican slucaj....
 
Svaka cast... Ja to odavno planiram... Planiram da na 539 uradim lepo takav jedan filter sto se zavrce i da zavrsim sa ovim njegovim orginalnim!!!!!!! Ono da poludi covek dok ne namesti da ne curi pored neke od onih gumica!!!! nisu mogli da naprave filtere ko ljudi iz jednog komada da se zavrcu!!
Bar na 539 nije teško promeniti filtere.... Da vidiš kako je na Zmaju 142 ili 143 menjati....
Auuu ovo je bolelo : I stavio mu Frad,jbg drugi nije bio ali zamenicu mu ovih dana.
 
Sto je na Z142 komplikovano,pa to je mala beba kako je na IMT 542 kad su ispod komandne table.

bolelo ne bolelo mora da se kotrlja.
Izvinjavam se za Off,Matic je u medjuvremenu postavio post.
 
Jednom mom drugaru ukrali auto u Beogradu i to me je navelo da razmislim kako otežati posao lopovima posle malo maštanja evo prve ideje montira se i demontira za manje od 15 sekundi i radi
970833_4525279069815_42229953_n.jpg
577151_4525278349797_14805715_n.jpg
samo se komad gvoždja oblika slova T provuče kroz rupe u točku i točak je mrtav ,drugi način prekidač koji blokira pumpu za ubrizgavanje tj dovod struje u nju naravno na skrivenom mestu to sam pravio za golf 2 e sad ako dodju i odnesu ga tu nema spasa
 
Zanimljiv patent ,samo sto profi lopovi prate plen duze vreme i znaju mu svaki korak a za odnosenje ni zeder nepomaze,poruka se odnosi na sigurnosni sistem clana Radekupinik.Nesko dobra zamisao ukoliko ti neometa preglednost unazad.
 
Poslednja izmena:
Jel neko pravio rotofrezu i ako jeste jel moze neka slika,ja planiram da uradim jednu za visnje pa me znimaju vasi predlozi i sugestije
 
jel pravio ko cepac za drva? ja bi napravio sebi ali bih prvo da nabavim dvosmerni klip i hidro pumpu od utovarnih vila za stajsko djubre. ima li ko da zna gde ima to da se kupi?
 
Hidraulična pumpa je hidraulična pumpa. Nema samo na utovarivačima pumpa. Moraš da prvo da odlučiš koja snaga pumpe ti je potrebna pa tek onda da tražiš
 
masina za prehranu kukuruza baca od 100 do 1000 kg po hektaru do 12 lista kukuruza hektar uradi za 20 minuta 3 brzom evo snimka od ove sezone
 
Nazad
Vrh