Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Ma svako zna sta je za njega najbolje.To je onaj sistem drvarke sa hidro rukom vidjo sam to ustvari to je sistem kao na kamionima.Ja imam hudraulicnu ruku koju od sada planiram napred na traktor da kacim posto cu da napravim poteznice i napred na rusa.Jer ja tu ruku koristim za razne namene pa nesmem da je zarobim na prikolici a ti verovatno cesce radis sa drvima pa ti tako odgovara.Stavljam manje gume nego sto je na osovini od ove sasije gume su 16 coli na 4 metra duzine trebalo bi da mogu da natovarim bar 6 metara drva umetrenih sta mislis.Pozdrav
 
mnogo je 6 metara za gume 16ke , možda mogu nositi u idealnim uslovima , ali šuma je daleko od tih uslova
 
mnogo je 6 metara za gume 16ke , možda mogu nositi u idealnim uslovima , ali šuma je daleko od tih uslova

Koliko kubik vlažnog drveta ima otprilike, ima li 600-700kg? 6 kubika bi bilo najmanje 4 tone onako odokativno, a i meni se čini da je to previše za bilo koje 16" gume (možda neke nove sa 14-16 platana). Vidio sam u Bijeljini na onom veliko otpadu pored zaobilaznice osovinu od neke prikolice sa 8x20" gumama, osovina je od ogromnog kvadratnog profila. Na takvo nešto bi se moglo tovariti sigurno 5-6 tona drveta, al je sama takva osovina mnooogo teska i možda visoka za šume.
 
Ja imam vojne 16-ce, 10-50-16 sa velikim balonom, visine su skoro 1m, 12 platana, a zid gume sa strane ima 2cm, ja sam tovario na njih 7m bez problema, a znam za jednog koji je i 11m.
Koliko su jake govori i felna koja je dvodelna i debela 1cm, jedino sto ne znam od cega su tacno bile.
 
Pa i mislio sam da je od topa, posto ima prejaku osovinu, pre 15g nasli kod jednog lika nove, uzeli dve, i stvarno sto se kaze za pametnog coveka ono moze da traje dok si ziv, mada jedva smo ih nasli za malo je bilo da uzmemo od "dajca" i da pomerimo srce, mada dobro da ne idemo u off vise.

b8r5.jpg


... @Kosjerac mozda je tvoja osovina zavrsila kod mene, bila je jedna guma kao sa slike i druga sa drugim tipom sare, tj. "Dunlop" .
 
Probacu 5 metara pa ako se sjebe sjeblo se ko ga jebe.Ionako imam osovinu sa 20 icama koju sam dobio uz karoseriju ja reko manje gume i lakse je tovariti mada tovarim sa hidraulicnom rukom pa mi nije frka ali i 4 metra je dosta.Bolje jos jednu da zakacim za ovi pa ako rikne pretovaram 4 metra a ne 8 :)
 
dc8shf.jpg
xqde7p.jpg
21bjjmq.jpg
sp9dz6.jpg
2q9xt90.jpg
2z817o4.jpg
Evo i ja se prikljucujem ovoj temi sa ove dve sprave napravljene u kucnoj radinosti a imam ih i jos zescih i komplikovanijih samo nemam sa.:ppozdrav:d fotografija
 
Svaka cast za masineriju.Ovakav bocni rototarup(mulcer)i ja sad pravim.Odlicna stvar za vocnjake.Bice slike kad zavrsim.
 
Evo jako komplikovane masine radjene u kucnoj radionosti.
18ndoj.jpg
331j9td.jpg
2ch9f14.jpg
2mwx8vn.jpg
Radili ja i brat 1997 g.Pokretna brenta 1000 mm. tockovi testere 110mm.x 1.1mm.x6950mm.Sve radi automatski osim okretanja balvana. Dvije automatske kuke za stezanje balvana: sajla za tovarenje (navlacenje) :dizanje i spustanje vodilice takodje na struju, zatim automatsko zauzimanje mere (pomeranje balvana)u 1 milimetar od 20 d0 150 mm.Zatim , mogucnost pogona na struju (ko ima trofaznu) min. 25 amp.ako su automatski osiguraci. Moze i na traktor stim sto onda ovaj veliki motor proizvodi struju preko 3 kondezatorske baterije od po 3 kondezatora znaci 9 ukupno.A traktor osim sto pogoni taj motor tada pogoni i testeru i sve opet i u sumi radi automtski.Moze da uradi 10 kubika na dan ako je sve uredu (povoljni balvani)i naravno da nije sve letva i taraba i neka sita.Moze da reze (da prodje ispod vodilice do 80cm.)duzine do 7m.stim da nije 80 cm i jos 7m duzina to nebi ni primio.Zbog ove masine smo te godine kupili i tokarski stroj.Samo je covek u Brckom napravio tockove i imali smo konsultacije sa jednim elektro inzenjerom oko ovih kondezatorskih baterija tj. njihovog spajanja po fazama. Ovaj veliki motor je 11KW i moze da proizvede do 4.5KW stroje zavisno od jacine i od broja kondezatora u jednoj bateriji.:osmeh:Ako je iskopana rupa za piljevinu montira se za 1h. u" borbeni" polozaj a za pola sata u transportni . Naj sira je na tockoma i iznosi 2400mm.Pogoni je mali ŠTORE oko 1400 o/min. tada je naj tacnija struja a on je vuce i cestom.:ppozdrav:
 
Samo jos da je ofarbam ko Mirko frezu i bio bi pravi stroj ali to je nemoguca misija. Hoce za pjeskarenje 400e. stim da ja poskidam sve motore zice inctalaciju i sve sto se moze ostetiti, a i to je skoro nemoguca misija i tako se vuce 14 g.Nesto je manje radjeno efekt lakom sto je bilo cisto i ravno odmah na pocetku(tockovi i zadnje sine).
 
Lepo, lepo, ja sam 2007/8 pravio pokretni bansek, tockovi 800m moze da ostruze do 9m duzine i takodje precnika do 0.8m, testera sedmica, stezanje hidraulicno i podizanje vodjice na struju, sutra kacim slike :ppozdrav:.
 
Mobilan, samo sto jos nijednom nije mrdnuo nigde, i nema pogon preko traktora, ovako moze da ide samo tamo gde ima struje, evo je slika:

17xopw.jpg
 
Kakav je mozor ? zar moze ovde balvan od 9m? Imas li automatsku ostrilicu za testere? Bez nje nema kvalitetnog posla. Neznam koliko radis? evo ja ovakve prodajem za 600KM. :ppozdrav:
2m6ke34.jpg
2m6ke34.jpg
Kod nas ima puno gelera tako da se stalno ostri id od rucnog nema nista .Pretpostavljam da kod tebe toga nema ako ima negde nesta oslucajno od 1999 godine.
 
Nazad
Vrh