Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

@Peshut

Pogledaj kako radi moj rasturač za stajnjak, rotor je od 14" felge sa 3 reda lanaca

 
znam druze gledao sam tu sam kod tebe i video ideju za felnu.ovako imas dva reda lanaca kad ih složis ma nema da promakne.prva liga odlična ideja:bravo:
felnu imam još samo dobre lance kvalitetne da nabavim.ovi po gvoždjarama ovde su katastrofa.prosle godine su mi se zajedali i kidali
 
Vec sam o tome pisao, kipali smo na gomile jer smo trebali razbacivati ručno pa je išlo kako je išlo. Ove godine ću kipati u redove, baš namjenski za ovaj moj rasturač.
 
Vec sam o tome pisao, kipali smo na gomile jer smo trebali razbacivati ručno pa je išlo kako je išlo. Ove godine ću kipati u redove, baš namjenski za ovaj moj rasturač.

Znam da jesmo, nisam nista lose mislio. Ako bi iaso na redove onda bi bila prava stvar.
Masina je super odradjena, sve pohvale :ppozdrav: i ja sam volim tako da majstorisem i odradim nesto sto moze koristiti
 
Da li bi se isplatilo praviti to za rasturanje debelih otkosa lucerke? Dal bi lepo tanjilo otkose a da ne dohvata do zemlje da ne oštećuje ono ispod što treba da nastavi da raste? Možda neka gumena peraja umesto lanaca a dal se ne budu kidala?
 
Pa i ja sam mislio kao ono iz oglasa. A ovaj "preokretac" sa slike u postu ne deluje da je bas jeftino. Sta tu sve treba i koliko bi izasao materijal?
 
@VULKAN

stavio sam sliku da vidite, kako je napravljen, a sto se cene tice ja mu nebih dao 120€, ali ima ko bi.

na drugoj slici je preokretac, koga mozete koristiti u senu ili detelini, pa i slamu da rasturi.

ja licno imam preokretac sa rasponom 5,40m nekad se vuko, ali je prepravljen da se nosi, i radim sa njim.
 
onaj za 120e, pravi ga lik iz padine i prodao ga u 150-200 primeraka, i tolika je cena novog kod njega...
ja sam slican namestio za 3000din. i prodao par komada za 70e
 
Naj jeftiniji podrivac u Evropi..(mozda ima jeftiniji kod Kineza:haha:)
Podrivac iz kucne radinosti,napravljen od jednobraznoga pluga kupljenog na otpadu-jedno radno telo dubina rada 55-62 cm.
fotografija0315.jpg
[/IMG]
fotografija0308.jpg
[/IMG]
fotografija0319.jpg
[/IMG]
 
Imas li neki snimak u radu, koji traktor ga vuče? Od čega si napravio vrh radnog tijela? Odlično odradjeno, izgleda veoma lijepo a konstrukcija je svakako masivna.
 
Vuce ga IMT-558 prva brzina 1600 obrtaja(tesko jeste,zemlja suva)dubina dobra,(55-62cm)negde treca sporohodna,na ovratinama ga zaustavi i traktor se ukopava u mestu.(ne svuda)
Blokada obavezna.Prilikom izlaska na ovratine(kraj njive)rucicu komande za polozaj, stavljam u gornji polozaj, orudje izlazi iz zemlje(rucica komande za vucu je potpuno spustena sve vreme podrivanja)Ja prezadovoljan-radi posao....
Vrh radnog tela je od vrha pluga....
fotografija0307.jpg
[/IMG]
2-014.jpg
[/IMG]Opitovao sam u suvome
mislim da bi islo lakse kada bi imalo vlage...
 
Kolega lepa majstorija svaka čast samo me zanima pošto je jedno radno telo na kojoj razdaljini podrivate ili koliko je to minimalno a koliko maksimalno daleko trag od traga.
 
@zlajo
Kod mene u ataru ja koliko znam sam prvi koji je radio sa podrivacem,makar i sa jednim radnim telom.Dubina rada 55-62 cm ,trag od traga1,5-2 metra otprilike.(mozda nema ni toliko,nisam merijo)
 
@Djole

Kako misliš od vrha pluga, jesi to nekako napravio do lemeša? Ajd daj molim te još neku sliku vrha i objasni kako si ga napravio.
 
....sa vise radnih tela, razumem svojstvo rada, ali sa jednim ..... ne kapiram.
Mozda bi bilo korisno za mokra, i vodena zemljista, za odvod vode, ali vako, stvarno nerazumem, kod mene to niko ne radi :sta:
 
Nije bitno dali je deset radnih tela na 50 cm ili jedno a da radiš na 50 cm . Meni je ovo retko na 1.5m, ali bolje išta nego ništa.Da ja imam ovakav išao bi gumom traktora po ovoj brazdi i sve tako gusto.To bi bilo otprilike ako se ide prvom ili 3. spora kao i oranje a učinak dobar .
 
Nazad
Vrh