Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Krajisnik

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2010
Poruka
706
Lokacija
Krusevac,Selo Bosnjane
Evo jedne teme za sve one koji vole da rade masine u svojim garazama i sve one koji ne nameravaju ili nemaju novca da kupe masinu koja im treba nego improvizuju.
Post je spojen: [time]1298370292[/time]
_________________________________________________
Evo da zapocnem temu pitanjem za sve koji posete ovu temu - Trebam da napravim masinu za razbacivanje stajnjaka.Naravno ne pada mi napamet da kupujem prikolicu za stajnjak nego kipujem na gomile pa zelim da napravim masinu koja ce da razbacuje gomile djubra.Na umu su mi dve opcije - Radno kolo koje ce da stoji vertikalno ili radno kolo koje ce da stoji horizontalno.Vertikalno sam video negde na sajmu pravio je lik lepo je to izgledalo ali koliko je to funkcionalno.Eto ako je neko napravio tako nesto neka postavi slike i kaze iskustva
 
Ja sam mislio da to pravim, al nisam imao para za dijelove. Mašina je jako jednostavna, ne treba ni mnogo materijala, mozda je napravim ljetos - mislim na onaj vertikalni rotor, vidio sam takav na slici negdje na netu, ali i mene zanima ima li neko to čudo i kako se pokazalo.

Evo nekih mojih djela, kad se nema para da se kupi gotovo, onda se pravi u domaćoj radinosti.

Ev valjak kojeg sam napravio sam samcat od nule:

15879j8.jpg


Inače, cijeli proces izrade imate ovdje:

http://poljoinfo.com/index.php?topic=156.50

A ovako sam riješio nošenje težih mašina na mom 539, kako bi za vrijeme transporta hidraulika bila rasterećena.

14ljb07.jpg


Inače sam i poluge ojačao:

14ceal3.jpg


2lkz2tx.jpg
 
Moja drljaca URADI SAM,cena izrade 30 evra.Materijal - Krila od konjske drljace sa dugim klinovima.Cevi fi 50mm.
v8iplk.jpg

Rotirajuca drljaca kod nas zvana rotalica
5ys09s.jpg


Post je spojen: [time]1298370935[/time]
_________________________________________________
Bravo Zombie 666 tako treba uvek sam bio za sistem snadji se da bude dobro i da radi.Ako moramo kupiti traktor ne moramo nesto sto se moze napraviti mozemo samo da sklopimo od raznih odbacenih delova.A i pare nam ne dozvoljavaju bas da sve kupimo.Mozda neko ima para ja i kad imam gledam da napravim.Navika
 
Evo jedne teme za sve one koji vole da rade masine u svojim garazama i sve one koji ne nameravaju ili nemaju novca da kupe masinu koja im treba nego improvizuju.
Post je spojen: [time]1298370292[/time]
_________________________________________________
Evo da zapocnem temu pitanjem za sve koji posete ovu temu - Trebam da napravim masinu za razbacivanje stajnjaka.Naravno ne pada mi napamet da kupujem prikolicu za stajnjak nego kipujem na gomile pa zelim da napravim masinu koja ce da razbacuje gomile djubra.Na umu su mi dve opcije - Radno kolo koje ce da stoji vertikalno ili radno kolo koje ce da stoji horizontalno.Vertikalno sam video negde na sajmu pravio je lik lepo je to izgledalo ali koliko je to funkcionalno.Eto ako je neko napravio tako nesto neka postavi slike i kaze iskustva
Ima negde na ovom forumu, ali ja sada nemogu da ti kažem tačno gde
Potraži malo naći ćeš
 
I ja isto koristim jadran s ali od 4mm za 160 ampera..kad nema koristim i 3.25mm kolko kod vas kosta kilogram elektroda ja bas danas kupio 2 kila i one 360 dinara kg..varim korpu za traktor pa mi nestale elektrode....:osmeh:
samo si jos ispustio da dodas da tim elektrodama varis lim od 0.8 do 1 mm i "PROSAO SI ATEST za varioca"...:sjasi:
Kad zavrsis korpu okaci sliku da vidimo majstoriju
 
Nisam lose mislio samo sam izneo moje videnje vara. Za amatera bez iskustva sasvim je dobro.

Evo ti nekoliko knjiga o varenju da malo pojacas teoriju i da isprobas i u praksi.

http://www.baneprevoz.com/trazi.php..._date_to=06/06/2011&q_napredno=1&r=1307390120
Taman da skinem knjige i da se zahvalim na linku kad ono nece bre, imate li neko drugo resenje da se skine knjiga o zavarivanju.I ja imam vrlo cesto potrebe da varim nesto al nisam bas strucnjak za to a voleo bih da malo usavrsim.Hvala unapred
 
Taman da skinem knjige i da se zahvalim na linku kad ono nece bre, imate li neko drugo resenje da se skine knjiga o zavarivanju.I ja imam vrlo cesto potrebe da varim nesto al nisam bas strucnjak za to a voleo bih da malo usavrsim.Hvala unapred
Ja sam sada skinuo. Ide ide samo malo se pomuci jer cekas odbrojavanje nekolko se kundi
 
Da vidi moj profesor Dzafer Kudumovic kako se njegova knjiga skida za džabe...on mi je predavao nekoliko predmeta na fakultetu, al nije zavarivanje (hvala bogu!).
 
Svaka cast ovo treba izmisliti.Sta muka natera coveka skidam kapu.Video sam neki Kinezi sto su napravili masinu za branje krastavaca i jagoda e ono je desetka takodje za ideju.Kaci se na traktor i otpozadi po sirini ima traka koja mota u jednu stranu krastavce a cetvorica vise iznad krastavaca na pola metra i beru i bacaju na traku.Traka baca u kontejner sa strane traktora.:ppozdrav:
Uspeo sam naci samo ovo je nesto vece
spb2c0.jpg
 
Evo jos jednog uradi sam projekta.Drvarka 4m plus ruda.Gume 16 ice.Profil ako se lepo secam 75.0 16.Nisam hteo vece felge mada uz ovu sasiju sam dobio kamionsku osovinu sa velikim gumama i felgama neznam tacnu oznaku profila jer tek treba da mi donese covek.
idyudd.jpg

1215s2e.jpg
Cale skida visak nosace motora i druge nepotrebne stvarcice
2luut1l.jpg
I osovina je postavljena i privarena.Da se dobro izvari i prelazimo na rudu
 
dobro je dobro
evo i ja danas nosio gvožđuriju kod tokara , ja na moju drvarku pravim utovarnu ruku ovih dana
 
Nazad
Vrh