Ishrana zivine

Zanima me ishrana koka nosilja sa starim kruhom/hlebom, naravno posušenim i ne pljesnjivim, do sada smo im znali baciti razmocene komade kruha/hleba i obozavaju ga jesti, ali sada mi susjedi stalno daju stari kruh/hleb, pa sam razmisljao da im to izmeljem i mjesam sa hranom, ili da im dajem sa strane namoceno? Sta vi mislite o tome:haha:
 
sasha015 je napisao(la):
Pozdrav,
da li moze mali savet u vezi ishrane priplodnih pilica.

Stari su oko 45 dana,i do sada su hranjeni Hranom za tovne pilice .Greskom je kupljeno oko 200 kg hrane za priplodne pilice 2- 18% PROTEINA .A trebalo je PRIPLOD 3-15% PROTEINA.Na etiketi PRIPLOD 2 pise za ishranu od 15 do 28 dana.

Gledajuci sajtove drugih proizvodjaca(hrana produkt,nutriko) uglavnom se hrana od 19% za priplod daje od 4-10 nedelje.A ovde ova od 18% samo od 15-28 dana,posle ide PRIPLOD 3-15% od 29-126 dana.

Da li je problem da pilici jedu ovu hranu od 18 % tih 2 sedmice(imace tada oko 60 dana) pa da onda predjem na PRIPLOD 3(15% proteina ,29-126 dan)

PIleca 1 i 2 kojom su hranjeni do 45 dana nije imala kokcidiostatik vec neka antikokcidialna sredsva -cygro,a ova hrana PRIPLOD 2 (18% proteina) ga ima.

Izvinjavam se na predugackom postu,ali jednostavno nemam koga da pitam,a plasim se da ne pogresim jos vise sa ishranom.

Odgoj na podlozi:
Jedinica 20% proteina:

1-7 dana 11 grama
8-14dana 17 grama
15-21 dan 26 grama

Dvojka Grover 19% proteina:

22-28d. 33gr.
29-35 39
36-42 44
43-49 48
50-56 52
57-63 56
64-70 60

Trojka 16% proteina:

71-77d.65gr.
78-84 69
85-91 72
92-98 76
99-105 79
106-112 82

Četvorka ili hrana za pred pronošenje 17% proteina:
113-119d.85gr.
120-126 89


To je ono čega se ja pridržavam u odgoju koka nosilja "isa brown".
Toliko od mene - nikada ne kažem da je najbolja formula ali se ja nje pridržavam.

Pozdrav :ppozdrav: :ppozdrav:i da ti koke nose po dva komada dnevno
 
Nesto me zanima.
Posto za sebe imam 4 svinje radim im šrot,dodajem jecma i malo superkoncentrata.
I sad to sve imam u ogromnoj bacvi,da ne moram dvaput nedeljno radit.
Sad mene zanima dali to smijem davati i kokosima? Imam 10ak nesilica,onako za sebe po dvoristu.
Ako ne,zasto? :sta:
Hvala
 
mislim da superkoncentrat namenjen za ishranu tovnih svinja, nebi smeo davati kokama nosiljama.....ako si mozda nekad procitao na etiketama koncentrata koji su namenjeni za ishranu tovnih kategorija zivotinja, u napomeni pise da taj koncentrat koke nosilje, i curke nosilje nebi smele konzumitati, iz razloga sto ce prestati da nose.Dobice na kilazi u velkoj meri, a to ce se odraziti na % nosenja.to ti je informacija od prof.dr pojoprivrednih nauka. Pozdrav :cao:
 
Da li neko ima iskustva o ishrani zivine hranom zivotinjskog porijekla ja iskljucivo drzim patuljastu rasu chabo i zelio bih raznovrsno da ih hranim. :cao:
 
Molio bi ljude koji prave sami koncentrate da prokomentarisu ovu recepturu


Kukuruz 56.7%
sojina sacma 16%
suncokretova sacma 10%
stocni kvasac 4%
Ulje 2%
DKF 2%
stocna kreda 8%
stocna so 0.3%
premiks 1%
Post je spojen: [time]1296153355[/time]
_________________________________________________
Za koke nosilje
 
Aleks je napisao(la):
Molio bi ljude koji prave sami koncentrate da prokomentarisu ovu recepturu


Kukuruz 56.7%
sojina sacma 16%
suncokretova sacma 10%
stocni kvasac 4%
Ulje 2%
DKF 2%
stocna kreda 8%
stocna so 0.3%
premiks 1%
Post je spojen: [time]1296128155[/time]
_________________________________________________
Za koke nosilje

konzum ili odgoj ?
 
Probao sam da ovde postavim tablicu u Excelu ali mi ne ide pa ako nije reklama skinite je sa naseg sajta http://www.robins.co.rs/preuzimanje.html i unesite vasu recepturu u karticu ZBIRNA pa uporedite dobijene vrednosti sa potrebama za vas hibrid. Razliciti hibridi imaju i veoma razlicite potrebe u proteinima, energiji, vitaminima, kalcijumu i sl. i te potrebe bi trebalo maksimalno ispostovati jer odstupanja mogu da dovedu do velikih gubitaka.
Jos jedna bitna stvar je kvalitet svake komponente a narocito kukuruza jer je to ponekad vaznije od same recepture.
 
Pa cim ide 8% krede logicnoo je da je za nosilje ali i koke nosilje mogu biti konzumnih ili priplodnih jaja, mogu biti teske ili lake linije, mogu biti u odgoju, predpronosenju, na pocetku nosivosti, pred kraj eksploatacije. Svaki hibrid za svaku provincijensu, i za svaki period ima razlicite potrebe i ako se planira dobra nosivost sve se mora ispuniti i po pitanju hrane a isto tako i po pitanju temperature, svetlosti, ventilacije i jos nekih uslova.
 
Sve komponente kupujemo u firmi Magoprom iz Markovca kod Velike Plane. Ovo valjda nije reklama.
 
koja e cena tih komponenti
Post je spojen: [time]1298072486[/time]
_________________________________________________
koliko je procenata celuloze dozvoljeno u ishrani priplodnih jata jaja za priplod?
 
Imam koke noslije stare 2 i nesto godine i domace koke mladje od godinu dana koje su pocele da nose pre mesec dana,od decembra im dajem kukuruz koji je predhodno stajao najmanje 24h potopljen u vodi. Drzim ga u vodi jel je bio pun gagrica pa ga kokoske nisu jele i jedan covek mi reko da ga operem i potopim u vodi. Koke ga bolje jedu nego li kukuruz od prosle godine koji nema gagrice :). Zanima me dal ce im to smetati ako ih duze hranim tim kukuruzem posto mi je ostalo nekih 50ak kg, nosivost je cele zime oko 50% koke su napolju.
 
Kad ga izvadis iz vode trebalo bi da ga brzo pojedu tj. bar tog dana jer ako stoji duze nije dobro. Kukuruz koji je jela gagrica je losiji jer mu ona najvise jede onaj srednji beli deo odakle izlazi klica. Zbog toga je mnogo manje hranjiv nego da je ceo. Ali ako im do sad nije nista falilo nece ni u buduce.
 
Nazad
Vrh