Ishrana zivine

:ppozdrav: Drago mi je procitat ::vino::
 
ivanhoe je napisao(la):
Zbog nestanka struje pilici su mi bili u mraku oko 3h.po dolasku struje potrosili su gotovo duplo hrane i vode! To bi mogao biti stimulans za brzi tov. ::novac:: Dal je imao neko slicnih iskustva :bravo:

Pozdrav svima

Pre desetak godina sa bratom sam gajio tovne pilice u podrumu...kolicine su bile male..od 200 pa najvise 1000 komada (kada bi se preklopio turnus)...eksperimentisali smo...pilice smo grejali sijalicom...provalili smo da sijalice lome...i da se povecava mogucnost da ih pobije struja...stavili smo sijalicu u teglu...bolje su se grejali ali je svetlost bila jaka pa su skakali i trosili pojeden koncentrat...stavili smo kupovnu crvenu sijalicu (tu smo nasli farbanu) ali su tek onda postali razdrazljivi...a onda se neko "provalio" da teglu obojimo u zeleno iznutra...temperom...NEVEROVATNO!!!Pilici su samo jeli, pili vodu i spavali...nevorovatno brzo i lepo su napredovali...vec od 45-50 dana smo imali komade koji su zaklani imali i po 2.6kg (ali bez preterivanja)...pravi dzinovi...a tako mladi... :D...probajte ko ne veruje...Kazu da zelena umiruje i tera na spavanje...sto i jeste...kasnije sam i spavacu sobu ofarbao u zeleno... ::novac::
 
BranaZmaj je napisao(la):
pravi dzinovi...a tako mladi
To je problem!
Potrosacu ne treba premlado meso :nono:
Pilice ne grejes sijalicama nego grejalicama. :cool:
Svetla treba tek tolko da vide hranu, 5W/m2
 
To je problem!
Potrosacu ne treba premlado meso :nono:
Pilice ne grejes sijalicama nego grejalicama. :cool:
Svetla treba tek tolko da vide hranu, 5W/m2

Pa nije premlado sa 50 dana...i prodaja je isla super...jer su pilici bili vrhunski...sijalica je imala 2struku ulogu...tako se nekad radilo sa tim malim kolicinama...niko nije ubacivao grejalice...

vidi link http://www.sperotto-spa.com/admin/zoom.asp?ID=405&W=600&H=450
 
Ne znam da li ste slucajno pogodili pravu star ali tu verovatno ima necega. Skoro sam bio na nekoj prezentaciji opreme za zivinu gde je predstavnik pokazivao neke savremene farmeza tov brojlera na kojima se kao osvetljenje koristi kombinacija samo crvenih i zelenih stedljivih sijalica. Nisam se setio da ga pitam zasto bas ta kombinacija i koji je odnos crvenih i zelenih.
 
Naravno da je premlado, jer se pilici koju u periodu od 59 do 63 dana. :ppozdrav:
BranaZmaj je napisao(la):
To je problem!
Potrosacu ne treba premlado meso :nono:
Pilice ne grejes sijalicama nego grejalicama. :cool:
Svetla treba tek tolko da vide hranu, 5W/m2

Pa nije premlado sa 50 dana...i prodaja je isla super...jer su pilici bili vrhunski...sijalica je imala 2struku ulogu...tako se nekad radilo sa tim malim kolicinama...niko nije ubacivao grejalice...

vidi link http://www.sperotto-spa.com/admin/zoom.asp?ID=405&W=600&H=450
 
Interesuju me vasa misljenja, koji je najbolji proizvodzac najbolji za stocnu hranu, konkretno me interesuje za tovnih pilica.
 
perra je napisao(la):
Interesuju me vasa misljenja, koji je najbolji proizvodzac najbolji za stocnu hranu, konkretno me interesuje za tovnih pilica.

Naravno da je najbolje za ishranu kada sam napraviš smešu za ishranu tovnih pilića.
 
Da li u slucaju zamene proizvodjaca koncentrata jednostavno u hranilice sipamo taj drugi koncentrat ili pilice treba postepeno navikavati? :sta:
 
pozdrav svima.Jedno pitanje me vec dugo muci oko vakcinisanja rasne zivine.Vec par sezona kupujem rasne pilice i nikako ne mogu da ih ocuvam do kraja.SAd se pitam da li treba rasnoj zivini davati vakcine posto mi to svi govore
 
Htela sam da vakcinisem koke nosilje (imam 10 pilica) i pitala sam veterinara, on mi je rekao da veterinari iz drzavne stanice izlaze jedino ako imaju velik broj pilica za vakcinaciju. Privatni veterinari te vakcine ne smeju da drze. Isto sam cula da je pozeljno vakcinisati.
 
tezarid

U zavisnosti od endemskog karaktera podrucja na kome se vrsi uzgoj koka nosilja (sada su one tema) zavisi i program vakcina.Na podrucju gde ih ja odgajam u toku 126 dana programom vakcina predvidjeno je 14.vakcina.Od bronhiveta, lasote, Gambora, diboveta, polivirola..
Neke od njih se daju preko vode, vazduha, bockanjem....Problem odgoja malog broja pilica sto se tice vakcina je u tome sto neke od njih (i ako nekako dodjes do njih) imaju od 500 do 2.5oo doza.A to kad otvoris - utrosis.Ovo nije strucni ni veterinarski recnik ali ja sam rekao na moj nacin kako sam znao.Valjda ce se neko od strucnih lica javiti ima veterinara dosta na forumu.Toliko od mene.

Puno srece u odgoju :cao:
 
Hvala na odgovoru! Trenutno imam jedan problemcic vezan za tovne pilice, da li sam pogresila ako sam im davala jedinicu do cetvrte nedelje? Danas su stari tacno 29 dana (imaju oko 1100g), od pre dva dana sam presla na dvojku. Jedno pile je palo sa nogu, odvojila sam ga, inace ono jede i pije, deluje ok, ali ne moze stati na noge, kao da gubi ravnotezu. Molim vas za pomoc sta da radim. :sta:
Unapred hvala!
 
Pozdrav,
da li moze mali savet u vezi ishrane priplodnih pilica.

Stari su oko 45 dana,i do sada su hranjeni Hranom za tovne pilice .Greskom je kupljeno oko 200 kg hrane za priplodne pilice 2- 18% PROTEINA .A trebalo je PRIPLOD 3-15% PROTEINA.Na etiketi PRIPLOD 2 pise za ishranu od 15 do 28 dana.

Gledajuci sajtove drugih proizvodjaca(hrana produkt,nutriko) uglavnom se hrana od 19% za priplod daje od 4-10 nedelje.A ovde ova od 18% samo od 15-28 dana,posle ide PRIPLOD 3-15% od 29-126 dana.

Da li je problem da pilici jedu ovu hranu od 18 % tih 2 sedmice(imace tada oko 60 dana) pa da onda predjem na PRIPLOD 3(15% proteina ,29-126 dan)

PIleca 1 i 2 kojom su hranjeni do 45 dana nije imala kokcidiostatik vec neka antikokcidialna sredsva -cygro,a ova hrana PRIPLOD 2 (18% proteina) ga ima.

Izvinjavam se na predugackom postu,ali jednostavno nemam koga da pitam,a plasim se da ne pogresim jos vise sa ishranom.
 
Moze samo bolje da im bude :cao:, nece im nista faliti, ogranicavaju se sa proteinima tovni pilici jer bi se oni prezdrali i crkli od infarkta! :ppozdrav:
 
Zivina u priplodu sme da jede hranu sa kokcidiostaticima samo u prvih 28 dana a nikako kasnije jer im unistava reproduktivne organe. Bilo je slucajeva da su ljudi kokama nosiljama dali prvu hranu za pilice jer su mislili da ce bolje da nose a one su potpuno prestale da nose. Cudno mi je da u PRIPLODU 2 moze da ima kokcidiostatika jer je on predvidjen za priplodni podmladak od drugog meseca. Proteini nisu toliko bitni jer se oni smanjuju da se priplod ne ugoji previse pa da posle bude problem sa nosivoscu. Proverite dobro etiketu i za svako slucaj konsultujte nekog veterinara ali koji se razume u zivinu.
 
Nazad
Vrh