Kako pravilno zaklati i odrati jagnje?

Svaka čast školski odrađeno!
Toliko precizno oguljeno janje da je kolega ogulio cijeli rep što ja napravim nekih 10 cm i cvak.
 
Crni svaka ti cast,
ja ne bih mogao da zakoljem za sve pare ovoga sveta..
 
Poslednja izmena od urednika:
Posao druze kao i svaki drugi.Isto kao sto obucar dodje na posao,prebroji koliko pari cipela treba da sredi u toku dana~tako i ja ....samo sto je moj posao fizicki zahtevniji.Jbg. od necega mora da se zivi i da se prehrani porodica.U firmi gde radim sezonski (na odredjeno) mesecno zaradim 28000 din. a ovde u pecenjari skoro duplo vise tako da nemam izbora.:ppozdrav:
 
Jel naduvate jagnjad vazduhom da se ovako lepo odvoji koza od mesa ili je to iskustvo :)
Pozdrav druze.Obavezno naduvati jagnje.Takodje i jare se duva pre deranja,osim ako ga ne surimo.Nadam se dace mi uskoro neko naruciti surenu jaretinu pa cu sve to lepo uslikati i predstaviti tu radnju ovde.Ja iskreno niste lepse u zivotu nisam jeo od surene jaretine.:ppozdrav:
 
Pozdrav druze.Obavezno naduvati jagnje.Takodje i jare se duva pre deranja,osim ako ga ne surimo.Nadam se dace mi uskoro neko naruciti surenu jaretinu pa cu sve to lepo uslikati i predstaviti tu radnju ovde.Ja iskreno niste lepse u zivotu nisam jeo od surene jaretine.:ppozdrav:[/QUOTE

Potvrdjujem, jer pre raspada YU putovao sam dosta zbog opravke autobusa Becejtras,uvek smo se najeli dobre jagnjetine.Jednom nije bijo jagnjeceg pa smo na nagovor gazde probali jare mogu vam reci da je ukusnije pecenje od jagnjetine.Druze mozes li ukratko opisati na koji nacin se naduva jagnje da bude makar priblizno oguljeno ,kao ono tvoje sa slike.

Ps Jednom sam opravljao autobus , na parkingu ispred hotela, vozio decu za obilazak hidrocentrale Bajina Bastapa pa riknula lamela.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Prosto je drugar.Podaderes zadnju nogu (do clanka za kacenje),tu sa unutrasnje strane buta gurnes masat pod kozu prema stomaku 20~tak cm (ali tako da masat guras prema kozi a ne prema mesu).Izvuces masat pa na njegovo mesto gurnes parce bastenskog creva (odseces 30 cm).Crevo guras takodje prema kozi nekih 10cm i onda punim plucima kao kad duvas balon ili gumeni camac:haha::ppozdrav::ppozdrav: Posle samo po zanatu,nikako svlaciti kozu nadole nego rukama gurati pod kozu u smeru kuda idu opne.
 
A zar ne koristite kompresor ?
Koristim kompresor kada koljem vise komada (10~15).Za manje nemam potrebe jer ja jagnje naduvam za 10 sekundi a ovo sa parcetom creva sam namerno stavio zato sto vecina ljudi nema kompresor.Kada kuci koljes sebi 1~2 komada nemas racuna da razvlacis struju da palis kompresor (ili da palis traktor).Kada je u pitanju starije grlo tj. ovan onda je bolje kompresorom jer treba dobar kapacitet pluca :haha::ppozdrav:
 
crni tekir je napisao(la):
Nadam se dace mi uskoro neko naruciti surenujaretinu pa cu sve to lepo uslikati i predstaviti tu radnju ovde.Ja iskreno niste lepse u zivotu nisam jeo od surene jaretine.
Evo ja naručujem ali bez slika B-) Ako mogu neke osnovne ali bitne stvari (npr. idealna temperatura vode) a slike kad budu :-D
 
Tekir, reci mi molim te da i ti svako jagnje naduvas? Ja sam od preprosle godine poceo da koljem po malo i do sada sam zaklao oko 30-40 grla (svi hoce kada je dzaba, pa nije bitan kvalitet, a ja se ucim i uzmem im kozu),nijedno naduvao nisam, jer meni je bilo mnogo komplikovano da se naduva.. Reci mi koji je nacin kvalitetniji i laksi za mene?
 
Novi sam na forumu pa da Vam pokažem slikom moj "pokušaj šurenja" troipomjesečnog jareta ( Ukršten Burski jarac i domaća koza ) - ispalo je fenomenalno....
WP_20140621_009.jpg
 
Nazad
Vrh