Ugradnja duplih(pomoćnih)točkova na traktore

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
23.242
Lokacija
Nožičko,Srbac;BiH
Jeli neko sam radio i šta mislite o ovome , pošto sam razmišljao da nabavim šire gume da manje ubija zemlju ali mi je naletilo jeftinije dva točka. Kako praktično odraditi prirubnice i na šta treba paziti?
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

Ima jedan majstor u komšijskom selu pravi taj sistem za spajanje točkova.
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

Najviše mi se svidja sistem prirubnica gdje su točkovi dosta odmaknuti jedan od drugog zbog manjeg lijepljenja zemlja izmedju i mogućnosti ulaska u redove . To se vidi ovde na mislim petoj slici http://www.unverferth.com/literature/um/wheels/umduals.pdf .
Inače dali traktor dosta gubi na snazi s duplim točkovima ?
Trebalo bi da je ovo bolji sistem nego dosta široke gume (600-700mm) , jer stvarno traktor jako malo tone u zemlju i sabija , još kad se popusti pritisak , a prilikom recimo oranja ili sl možemo skinuti točkove :D.
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

@mosorinac
na rusa moze i ovako, dovoljni su samo brezoni
30xg046.jpg
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

MOMOSARIC je napisao(la):
Najviše mi se svidja sistem prirubnica gdje su točkovi dosta odmaknuti jedan od drugog zbog manjeg lijepljenja zemlja izmedju i mogućnosti ulaska u redove . To se vidi ovde na mislim petoj slici http://www.unverferth.com/literature/um/wheels/umduals.pdf .
Inače dali traktor dosta gubi na snazi s duplim točkovima ?
Trebalo bi da je ovo bolji sistem nego dosta široke gume (600-700mm) , jer stvarno traktor jako malo tone u zemlju i sabija , još kad se popusti pritisak , a prilikom recimo oranja ili sl možemo skinuti točkove :D.
Slobodno ih stavi imam duple tockove.Dobices definitivno na snazi vise oko 20 % a ne manje + netone samo gas provereno :D.Imam brezone kao na slici sto je Miroslav k stavio ali su se pojeli navoji jer su pravljeni od losijeg materijala ja sam imao jedan original brezon pa sam odneo kod strugara da mi napravi mada da su svi original ja bi ih i danas nosio.Moram nabaviti odstojnike valjda ce biti ::novac:: do kultiviranja.
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

Izgleda da su Rus i JD najjednostavniji za duple točkove ,ali ja imam MF gdje je felna uvučena pa nebi mogli takvi brezoni jer bi morali biti jako dugi , mora neka prirubnica slično kao što je našo zombie.
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

Spoljni tocak svakako ide kontra a covek verovatno ne moze vise da suzi unutrasnji tocak tj. trag redovnih zadnjih tockova pa mu ostaje velika 'rupa' izmedju tockova gde bi trebao distancer da ide...
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

MOMOSARIC je napisao(la):
Izgleda da su Rus i JD najjednostavniji za duple točkove ,ali ja imam MF gdje je felna uvučena pa nebi mogli takvi brezoni jer bi morali biti jako dugi , mora neka prirubnica slično kao što je našo zombie.
na njima se prve felne(one na traktoru)takodje okrecu,da dodju kontra...levi tocak na desni i obrnuto,pa onda felna dodje kontra-a tek onda se stavljaju brezoni lili odstojnici... :ppozdrav:
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

Danas nisam bio kod kuce pa nisam mogao ali sutra cu da slikam i da postavim slike da vidite kako je to reseno za moj Fiat. Imam 3 pari zadnjih guma sa felnama za njega. Normalni sa kojima orem su 20.8 - 38 koji se vade i montiraju se dupli tockovi 18.4 - 38. Reseno je tako sto je na duplim tockovima unutrasnja felna od Fiata na koju su montirani zvezda i felna od zglobnog IMT-a. Ti dupli tockovi su dosli sa traktorom mada ih ja nikad nisam koristio. Kod nas u prolece ne tone traktor na oranju tako da nema potrebe da ih montiram a i ne bi mogli da se montiraju bez neke dizalice jer je to uzasno tesko za rucnu montazu
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

ovo sam vidio na sajmu u Mađarskoj , kolica za montiranje (duplih) točkova


IM[img]
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

ta kolica su dobra uopšte za montiranje točkova ::svaka cast::
kod nas u bivšem kombinatu na IMT zglobne traktore točkove su montirali uz pomoć viljuškara
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

cicimoric je napisao(la):
Danas nisam bio kod kuce pa nisam mogao ali sutra cu da slikam i da postavim slike da vidite kako je to reseno za moj Fiat. Imam 3 pari zadnjih guma sa felnama za njega. Normalni sa kojima orem su 20.8 - 38 koji se vade i montiraju se dupli tockovi 18.4 - 38. Reseno je tako sto je na duplim tockovima unutrasnja felna od Fiata na koju su montirani zvezda i felna od zglobnog IMT-a. Ti dupli tockovi su dosli sa traktorom mada ih ja nikad nisam koristio. Kod nas u prolece ne tone traktor na oranju tako da nema potrebe da ih montiram a i ne bi mogli da se montiraju bez neke dizalice jer je to uzasno tesko za rucnu montazu

evo ih:

971d2f.jpg


2lnem10.jpg
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

E to je rpavo rješenje . Kako je ta zvijezda spojena na felne , jel na obe pomoću vijaka ili neke tzv žabice? Jesu li ove šupljine na toj prirubnici za to da se mogu stezati ti šrafovi?
 
Odg: Ugradnja duplih točkova na traktore

Jel zna netko gdje bih mogao naći duple kotače za John Deere 42 cola ? U biti nebitno za koji traktor, samo da su 42 cola.

Pozz
 
Nazad
Vrh