Ugradnja duplih(pomoćnih)točkova na traktore

screenshot1.jpg


Nekoliko saveta oko ugradnje duplih točkova na traktore.Pisaću samo za zadnje, a ako bude interesovanja onda može i o prednjim.
Kod ugradnje udvojenih točkova treba voditi računa da gume koje se laniraju za ugradnju nemaju veliku širinu. Najbolje je da gume budu istih specifikacija. Ako se neko ipak odluči za različite širine onda šira ide do traktora. Lošije gume se uvek montiraju sa spoljne strane.Preporučljivo je da se ugrade gume sa niskim pritiskom (radijalne).Ugradnjom duplih točkova ne znači da može i duplo da se optereti traktor! Najmanji razmak izmedju točkova (ozanka "A" na slici) ne sme da bude manja od 100 mm.U glinovitim zemljištima ona treba i da je veća i to tako da za sledeće dimenzije guma idu sledeći razmaci 13.6 - 28 iznosi 130 mm; 16.9 - 38 160 mm: 20,8 - 42 200 mm.
Pritisak na spoljnim pneumaticima treba da je niži za 0.2 bar-a, a maksimalna brzina kretanja ovako namotiranog agregata je do 20 km.
 
Bogami jure ovi što sam ja video sa duplim točkovima kod nas i preko 40 km/h.I na mnogim taktorima sam video da priljube taj spoljni točak na unutarnji da pod teretom već češu se i gume.
 
Ja sam se pridrzavao gore napisanog. A na kraju sezone cemo proveriti stanje lezajeva. Ako se nisu raspali napravili smo dobar posao. S tim da razmak izmedju tockova kod mene nije ispostovan. Imam oko 6-7 cm razmaka s gumama 18.4 ali naduvane su normalno. Kao da nosu udvojene. Jer spoljasnje su u jako losem stanju. Popucale su. Cak se vidi unutrasnja guma
 
Bubu, za sta sluzi onaj lanac na zvonu sto se vidi na prvoj slici? Da slucajno lezajevi i zupcanici ne krenu napolje???
 
Nasao sam felne i adaptere sa brezonima za Steyr-a. Ali covek ne zna koliko da mi trazi. Nmeaju gume. Jle zna neko koliko se to krece. Znaci samo da stavim gume, 18.4.38 i imama orginalne duple tockove za traktor....

- - - - - - - - - -

Ljudi, pomagajte. Da lì je mnogo da dam 400e, za felne i adaptere?
 
Kupio sam danas felne, sada samo treba da nabavim gume. Ali, interesuje me, da li moogu da stavim uze gume? Na traktoru su 18.4 38, da li ja mogu da stavim 16.9 38, ili neke jos uze.
 
MOzes, samo moras ispostovati da budu visine guma jednake. Naj bolje je staviti istu dimanziju i miran si ako nekad i zatreba kao rezerva da ju iskoristis ;)
 
Znam da je tako najbolje. Ali ce onda biti 3,5m, on je sada 2,3m. A ako bude 3,5m, onda moram da kupim tanjiracu minimum 3,5m, a to je vec mnogo za njega.
 
Nazad
Vrh