Predlog za novi skupljac / prevtrac sena

Dare

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2008
Poruka
561
Lokacija
Svrljig
Pozdrav ljudi.
Nameravam uskoro da kupim skupljac za seno. Zamolio bi za preporuku koji da kupim: sunce, trakasti, pauk.... Mnogi hvale pauke, ali oni drze cenu od oko 600e, a stari su po 20+ godina i ne izgledaju nikako. Zao mi da dam te pare za olupinu. S druge strane, novi trakasti je 58 000din i ja sam vese za njega. Samo me brinu price da hoce da prebacuje seno u vec skupljeno (preko gornje strane kaiseva).

Dakle, da cujem vasa misljenja, iskustva itd.

Inace, do sad samo koristio grabulju (traktorsku naravno :) ) ali mi ne odgovara to sto ostavlje seno poprecno u odnosu na smer traktora, pa posle nije zgodno za baliranje:( moram i cik-cak da vozim

Pozdrav iz Svrljiga :ppozdrav:
 
Ne znam šta bih ti rekao, svaki je dobar na svoj način, pauk je skup, trakasti oće da zaglavi kada je veći-deblji otkos, mada sam ja samo sa suncem radio i ok je, kada sam se osamostalio ostavio sam sunce rođaku i on i dan danas radi sa njim i zadovoljan je.

P.S. Gde si bre ti, dugo te nema kod nas?
 
Stvar je resena. Kupio sam novi trakasti. Proizvodnja -Minav Blace. Posle prve upotrebe utisci nisu losi. Los je kvalitet izrade reklo bi se. Malo je studenoklepski sto bi se reklo.

ps.: Tu sam, evo me. Nego sezona u jeku....
 
a sto se tiče trakastog sakupljača sijena, da li se sa njim moze prevrtati sijeno, i kako naštelovati kad se sakuplja sijeno a kako kada se prevrce sijeno :sta: :ppozdrav:
 
moguce je prevrtati. skloni se zavesa sa leve strane i levi deo skupljaca se malo podigne u odnosu na desni.
 
koliko odprilike treba podignuti levi dio, i da li se to na točkovima on grabalja šteluje :sta: :ppozdrav:
 
ja imam sipov favorit i podizem ga za dvije rupe vise u lijevu stranu, i radi dobro bar kod mene.
Tako stoi i u prospektu, nadam se da sam pomogao, inace te dvije rupe su ti 8 cm odprilike
 
dali neko zna ili prodaje trakasti skupljac sena sip ili potinger 2-2.2m polovan?
 
Evo ti dobsr prijedlog dva u jednom , ovaj je moj,
nh0zh0.jpg
6p2kog.jpg
2gt9c1w.jpg
2r7124z.jpg
 
Nije im ni toliko lose ono sunce. Ali mana je sto na kraju svaki otkos mora jos jednom da se predje i da se prevrne. Da bi ga presa lakse i bolje skupljala. To se da videti i u prilozenom. Da na kraju podigne 1 krilo i sa ono jedno prevrce vec postojece otkose.
 
Lazare hvala ti sto me podrzavas u mojim stavovima. A da znas da si i ti u pravu. Ovo sunce nema neku veliku mehaniku i ne pokrece ga kardan. Meni se svidja.

Samo da znate ja kao omladinac vidjao sam ovakva sunca na NS sajmu. Ali mehanicka i fiksna . E ta mehanicka nisu dobra, ova hidraulicna su OK.
 
Evo danas sam naleteo na ovu masinu. Da li neko mozda zna kako radi ova masina?
 
Nazad
Vrh