Ovčiji kajmak

luka kv

Član
Učlanjen(a)
9 Feb 2011
Poruka
245
Lokacija
kraljevo
Postavio sam ovu temu da informisem uzgajivace ovaca o ceni ovcijeg kajmaka u crnoj gori. bio sam prosle jeseni u seluBezoje (nalazi se na pola puta Niksic-Pluzine pa preko Pivskog jezera). posluzili su nas kajmakom za koji su nam kazali da je od ovaca (verujem da je tacno). kajmak je zgoreo ,mozes ga nozem seci. ponudio je da proda tu u selu za 18 evra po kilogramu. kaze dolazi im neki slovenac i sve im otkupljuje. kazao je i jos da je cena ovcijem kajmaku u niksicu 20-25 evra. ovu cenu sam proverio sutradan kad sam bio u niksicu i na moje zaprepascenje - tacna je.
nadam se da ce ova informacija nekom znaciti. :D stocaru tesko-verovatno nakupcima :zli:
 
rale,dobro znam sta je kvalitetan kajmak.ne ove gluposti po mlecnim prodavnicama ,pijaci,kod vecine stocara..od kada mi baba vise nije ziva ovo je prvi put posle 20 god da sam se odusevio sa kajmakom . kajmak se skuplja u drvene kacice jer imaju sto i nesto ovaca po katunima-nemoguce je to snositi svaki dan do kuca.tako im se zgori da se mrvi i nozem ga mozes seci.na rucku su bili postavili kuvanu jagnjetinu i teletinu,prsut,a ja bih samo tog kajmaka jeo,sramota me je bilo koliko sam puta zahvatao iz posude :haha: a za procente ne znam,neka neko drugi odgovori
 
Nazad
Vrh