Pedologija

Mali medved

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2010
Poruka
146
Lokacija
Novi Sad
Agrogeologija + pedologija​
letnji semestar​
5+2​

Nastavnici
Prof. dr Milivoj Belić, II sprat ratarskog paviljona, soba br. 22
Prof. dr Ljiljana Nešić, II sprat ratarskog paviljona, soba br. 18
Mr Vladimir Ćirić, asistent, II sprat ratarskog paviljona, soba br. 17 - vežbe u R22, R23
Marija Vrhovac, laborant, II sprat ratarskog paviljona, soba br. 16

Provera znanja i ispiti
-Testovi iz agrogeološkog i pedološkog dela po poglavljima
-Obevezan kolikvijum iz osnova agrogeologije i pedologije
-Završni ispit pismeni/usmeni

Literatura
1. Dr N. Miljković: "Osnovi Pedologije", PMF, institut za geografiju, Novi Sad 1996.;
"Meliorativna pedologija", Poljoprivredni fakultet, departman za uređenje voda, Novi Sad, 2005.
2. Dr Milivoje Ćirić, "Pedologija", Sarajevo 1991.
3. Dr Aleksandar Kukin i Dr Vladimir Hadžić, "Pedologija" (knjiga I), "Agrogeologija" (stene i minerali - podloga za obrazovanje zemljišta), Novi Sad 1994.
4. Dr Branko Marinković, Dr Vladimir Hadžić, Dr Momčilo Ubavić, "Ratarstvo I deo" poglavlje "Zemljište", Novi Sad 1998.
5. Dr Miodrag Živković, Dr Aleksandar Đorđević, "Pedologija" (prva knjiga) geneza, sastav i osobine zemljišta, Beograd 2003.
6. Dr Vladimir Hadžić, Dr Milivoj Belić, Dr Ljiljana Nešić, "Praktikum iz pedologije", Novi Sad 2004.

Vrednovanje pojedinih aktivnosti studenta

-Prisustvo na predavanjima
75%​
5 bodova​
-Prisustvo na vežbama
80%​
5 bodova​
-I test (agrogeologija)
gradivo sa predavanja, pismeno​
10 bodova​
-Prepoznavanje stena i minerala
usmeno​
10 bodova​
-II test (pedologija)
pismeno​
30 bodova​
-Kolokvijum iz pedologije
pismeno ili usmeno​
10 bodova​
-Završni ispit iz pedologije
usmeno​
30 bodova​


Pre polaganja završnog ispita iz pedologije stident mora imati položen I test (agrogeologija) i kolikvijum iz pedologije
 
@zcuric
Napomenuo nam profesor da je pedologija opiširan predmet, al kaže po bolonji morali su da sve uguraju u jedan semestar :zli:

@oldtimer
Kažu da je taj prof Hadžić tatamata za celu nauku. Šteta što nisam imao priliku da mi on predaje, ali prof Belić mi deluje sasvim korektno i profesionalno.
 
Mali medved je napisao(la):
@zcuric
Napomenuo nam profesor da je pedologija opiširan predmet, al kaže po bolonji morali su da sve uguraju u jedan semestar :zli:

@oldtimer
Kažu da je taj prof Hadžić tatamata za celu nauku. Šteta što nisam imao priliku da mi on predaje, ali prof Belić mi deluje sasvim korektno i profesionalno.
требали су да направе два предмета. ми смо у првом учили о минералима, а у другом је била педологија. проблем са болоњом код нас је тај, што је сва реформа била у томе да се предмети сабију у један семестар, а не да се прилагоде новом систему.
најгоре од свега што због тога студенти највише испаштају.
 
Zar nije taj predmet sto je bio dva semestra Pedologija i agrohemija, a sada su podeljeni na dva posebna predmeta, jedan Pedologija, a drugi Agrohemija, pa svaki traje jedan semestar? :cool: .
 
Ти ниси студент. Питање је за њих, али се нешто не јављају. Канда не знају одговор!
 
Polako prijatelji, polako, tek smo na agrogeologiji - radimo stene, minerale...

download_button_stone.png
Slajdovi sa predavanja iz agrogeologije, poklon od našeg dobrog profesora dr Belića

Agrogeologija1.zip (73.59 MB)
Download link: http://www.easy-share.com/1913981609/Agrogeologija1.zip

Agrogeologija2.zip (38.91 MB)
Download link: http://www.easy-share.com/1913981717/Agrogeologija2.zip
 
Та дефиниција је била прва реченица, на првом предавању, Проф. Бате Хаџића.
 
Sve cekam da se jave momci iz prve klupe ali nema leba od njih. :D

Evo ja cu dati odgovor da je blato smesa koloidnih cestica saturisanih vodom. :cao:
 
Nazad
Vrh