Ovas

Dzak ovsa je oko 35kg a pšenice oko 55. Na grubo oko 4tone ima ta prikolica minimum. Sobzirom na ulaganje i cenu isplati se. Kod mene je još zelena vršaj tek u ponedeljak.
 
Jedan nakupac, za privatnu ergelu, nisam napisao da treba selektirati i dzakirati sto naravno za tu cenu nedolazi u obzir.
Sad cuo da
Farmcomerc iz Cantavira uzima za 26
 
I moj ovas je ovršen u petak, izađe po slobodnoj proceni minimum 1600kg/kj, bez grama veštaka, sejan u siromašnu njivu, + 83 bale zobene slame... evo slika:
Prikolica je zapremine 4 kubna metra....

5zk61k.jpg


eqdvli.jpg
 
ja sam sa kombajenjem ovasa ili zobi danas završio,prinos 3.5t po hektaru a ostalo ga je na njvi 30% jer je bio visok oko 1-6m a bila jaka oluja i zabila ga u zemlju.Ali bolje da nije bilo ništa jer nam bagra nudi 16e/centi za kilo što je sramotno malo
 
u backoj palanci cena zobi na veliko je 30 din 100% ja prodao 3t a i to je malo cale kaze da je pre zob bila 1,5 puta skuplja od zita
 
Prošlonedeljna cena ovsa sa berze je bila 32 din. + PDV a ja sam danas svoj prodao koji sam namenski sejao za kolegu po 35 din. tako kak sam ga pokosio.
 
jel zna neko, da li i gde moze da se nadje ljustilica za ovas, jecam, speltu i sl? treba mi iskljucivo za licnu upotrebu, ne za komercijalnu. Ja obradjujem male povrsine, imam malo ovsa i jecma, pa mi ne treba neki veliki kapacitet.

ili, ako znate, na kom principu radi takva masina? jel moze to covek sam da napravi? nesto prirucno....da ne kazem improvizovano.

Ja sam iz istocne Srbije, trazio sam takvu masinu u svom kraju, pa prema Nisu, pa dalje u centralnoj Srbiji....i nista. Cuo sam da postoji jedna masina u Arilju i jedna u Beceju. Prosto mi je neverovatno da toga nema u ostatku zemlje.

Hvala i pozdrav
 
Nazad
Vrh