Ovas

Trebalo je valjati obavezno, polako niče rađeno samo sa drljacom

29yfcr8.jpg
 
и код мене суво ко барут, трч-трч па понегде појединачно никло
 
Ma ni ova jesenja koju sam ja sejao nije nešto. Prošlih godina u ovo doba je bila dosta bolja.
 
Ja sam zakljucio da je mnogo bolje sejati jesenji od prolecnjeg.Moj jesenji ima vec nekih 7-8cm i dobro je nikao(prihranio sam ga pre dve nedelje).
 
Isto ovako mi se činilo i kad sam je sejao prvi put. Mislio sam jad i beda al kad sam otišao polovinom maja imao sam šta i da vidim. U svakom slučaju biće bolja od prolećne.
 
I moj ovas je nikao, ustvari još niče, ali već se vide redovi!
 
ljudi šta da radim,posijo sam zob 3 ha bacio 250 kg. na ha 3x15 i potanjiro i nasijo rasipačem i zabrno,Sada kud su gazili točkovi nikla je lijepo ali između bogam slabo ima je u plitkom i na površini i stoji ko u vreći u suhom e sad se dvoumim dal da sve pretanjiram i sijem ponovo ili će i ova niknuti ako ikad dočeka kiše.Nisam se susreto sa tim ne znam hoće li ova ostala niknuti kad dobije vlagu ili je propala.Molim za savjet jer još nije kasno za presijati
 
Sacekaj kisu ovas hoce da primi iako je gore na zemlji, desavalo se to i sa psenicom tako,pa posle kise nikne.Nemoj se sekirati zbog nicana nego sto pre kisu prizovi.:kisa:
 
и мени на 2ха није никао, најављују кишу, и ја мислим да ће нићи после ње
 
Ove godine ko je sejao sa masinom bolje je nikao ovas negoli sa ciklonom rasturen i drljan.Svi smo napravili propust zato sto nismo povaljali::jako_besan::
 
nisam mogao mašinom probao sam ali bilo je slamčica pa štopa a do sada nisam imao problema sa nicanjem jer nikad nije bilo ovakvo vrijeme sve se urotilo protiv nas a mi smo jedini ostali koji nešta proizvodimo sve ostalo je propalo.A valjda će biti bolje i za kukuruz me zabrinulo nema kiše a trebala bi sila.
 
Nazad
Vrh