Ovas

sejem i ja na prolece 3-4ha sa graskom za siliranje, i jos toliko za zetvu, sto se tice agrotehnike sve sam uzoro i bacio 200kg/ha 15.kad se otopi ovaj silni sneg idemo na setvu.
 
ja cu da sijem oko 2 h za zrno i oko 1 h sa grahoricom za kosibu pa u rolo bale. Posto je kod vas grahorica?
 
код нас још нема у продаји, а ја планирам на једној парцели 2ха, где је орање било плитко - разорана нека лединчина, земља која није рађена годинама, да посејем овас, да бацим 150кг/ха семена и 200кг/ха САНа, да буде за вршај
 
Jel neko posejao ovas ?Ja sutra krecem da podrljam neke sklj njive koje su jesenas samo tanjirane pa nameravam ovas da posejem od nedelje. Imam par takvih njiva sve neki spicevi pa kanal proseca pa jos i naftasi ...
 
ја сам посејао 2 ха јуче, урадило се лепо, купио сам семе у центру за стрна жита у Крагујевцу, сорта Рајац, отишло 315кг семена
 
Ja sam danas posejao ovas Rajac 7vreca po 35kg u2,5 jutara sa sejalicom.Mislio sam kad budemo bacali pod kukuruz ureu dobice i ovas malo,dotle ce valjda niknuti.
 
ја планирам да бацим на 2 ха 8 џака КАНа када будем други пут ишао да прихраним пшеницу, сад дал је то много ил мало :sta:
 
Ja mislim da nije mnogo 200 kg/ha. Moj stric je prošle godine bacio 350 kg na 1.20 ha i, po mojoj nekoj proceni, oko 70% ovsa je poleglo. Više od pola roda je ostalo na njivi. Kako je to lepo niklo posle kiše...
 
Ja ću sutra da idem da sejem ako bog da.... Kupio sam 50 kg ovsa i 25 kg graška i to sve planiram da posejem na njivi od pola hektara...
 
Mi posijali oko 15kj zobi u zadnja tri dana... Prvi puta da sijemo zob od kako ja radim zemlju i kako mi se cini da ce sve ici u prodaju...

Sijano 110-120kg/kj prva reprodukcija sjeme.
 
Prosle godine je otkupna cjena bila (ako se dobro sjecam) oko 1.3 kn/kg Sto ce reci oko 18€/100kg...

A kupovao sam za sjeme prvu reprodukciju, proteranu kroz trijer po malo skupljoj cjeni...
 
I ja sam danas posejao zob pomešan sa stočnim graškom.... Zemlja se jako lepo dala pripremiti, zima je odlično odradila svoje, sad još sutra da odem da sve to lepo povaljam i ima da bude picikato!
 
Naziru se redovi, tera ovas polako posejan msl 12 marta bez kapi kise.Trebao sam je valjati samo se nestize sve
 
Nazad
Vrh