Ovas

Odg: Zob ( ovas )

od ozimih kultura jedino uspeva RAZ sve ostalo izmrzne.
 
Poruka

Čuo sam da je institut u NS selekcionisao novi sortu jarog ovsa. Neznam kako se zove. Ima povećan procenat proteina i veoma mali procenat pleve. Dali je neko sejao ovu zob ili zna nesto više?
 
Kakav je ovo gadni insekt koji mi tamani zob. Tretirao sam ga sa insekticidom NURELL D i uspešno je. Inače je pojava lokalne prirode, desetak kvadratnih metara s tendencijom širenja.

 
Danas ovršena zob:osmeh:
10yoxl5.jpg
[/IMG]
25kpgm0.jpg
[/IMG]
 
Ovako odokativno nije loše,tačnu količinu neznam zato što sve ide kući u dzakove za ishranu stoke.
 
Kao prosečni uzans-kvalitet smatra se ovas hektolitarske težine od najmanje 40 kg znači da je masa u 1 kubnom metru najmanje 400 kg.
 
jeli ko sijao crnu zob, ovde kod nas je to novo pocelo prije 3 godine i seje se u jesen.
dali ko ima kakvih iskustava sa njom
 
Sejao je moj komšija. Posejao je oko 10. novembra na parceli od 60 ari. Imao je oko 40 dzaka. Inače zemlja je 6. klase a agrotehnika slaba (sejano bez mešanog djubriva, nije prskano, slaba prihrana).
 
Crna zob je ozima sorta ovsa, seje se u jesen. Odlicna za ishranu stoke, radije je jede nego obican ovas
 
ja cu ove jeseni ako bog da da posijem oko 1 ha te crne zobi pa da vidim sta ce biti.
A inace kad se srotira izgleda kao da je suncokret
 
Crna zob je ozima sorta ovsa, seje se u jesen. Odlicna za ishranu stoke, radije je jede nego obican ovas
A jos radije stoka jede golozrni ovas.
Kolega @milosica ja godinama sejem ovas u kombinaciji sa stoc.graskom i grahoricom i ovrsem ih kombajnom a moze ista kombinacija i da se kosi kao seno.
 
Nazad
Vrh