Ovas

Ja sam moj izbalirao još pre 15 dana,kosis ga kada je zrno u mlečnom stanju ,ako krene da zri svo zrno ima da opadne kada ga presa izlupa i ostane ti samo slama. Gledaj sto pre da ga odradiš , po ovakvom vremenu nema šanse da se upali
 
Sjetva zobi
9ba8e9c8f782ba44156c09a2e8284efa.jpg
045950dbb02cb41ca8e6ee0088b722e4.jpg
ff486fdd65fb290fc095bcea2e27de31.jpg
 
Hoce kad je veci bocni nagib, pa istrese sjeme na okretanju, izbjegavam sijanje po bocnom nagibu, uglavnom sijem uzbrdo i nizbrdo.
Na ovoj njivi je bas ekstreman nagib pa sam morao kaciti za veliki traktor a ince sijem sa imt 542, pojedine delove njive cu morati pokositi pre zrenja jer ne moze kombajn zeti
 
Sta bi se desilo kada bi rasipacem nasijao ovas a posle toga umjesto lakom drljacom presao lagano sjetvospremacem dali bi sjeme otislo preduboko?
 
Hvala kolega, sad mi je lakse. Moram ubrzati poslove na neki nacin jer sad tek radim ono sto je trebalo u martu da se zavrsi.Sjetvospremac sam tek nekidan kupio pa nemam iskustva sa tim.
Znaci li to da bih bez brige isto tako mogao da odradim i smjesu graska i ovsa?
 
Poslednja izmena:
Jedno glupo pitanje, nisam stigao da izorem jesenas dve parcele gde mi je bio ovas, I sad taj ovas sto je kombajn izbacio, ostao, otpao ili sta vec stvarno lepo nikao I stvarno dobro izasao. E sad, dal da to orem ili samo da mu bacim vestak pa da kosim I koristim kao seno za stoku?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Danas posejan ovas, standarno jedno jutro kao i svake godine. Ove godine promenili seme, Vranac umesto Jadra. A potrefilo se da ga posejemo na kvalitetnije zemljište ove godine. Pošto je na parceli uz ječam dobiće sve isto najverovatnije, za sad map oko 100 kg i 40 urea.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh