Prirast kunica vremenski i kilaza pre klanja

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.624
Lokacija
NS Novi Sad
Posto se dosta clanova ne slazu sa pojedinim podacima o prirastu kunica u odnosu vreme i kg ovde mogu da napisu svoje podatke koje su postigli u uzgoju. Naravno da ce se podaci dosta razlikovati ali i to ce da se pokaze vremenom.
 
Mješanci kalifornijske kunice i orijaškog šarca, starost 4 mjeseca, težina žive vage od 3,5 do 4 kg. Hrana: granule, ječam i sijeno.
 
Cisti kaliforniski stari 4 mj 2.7-3 kg hrana granule zob jecam, 7 u leglu.
Mjesanci kaliforniski ovnoliki stari 2 mj 1.6 hrana granule zob jecam, 4 kom u leglu.
Mjesanci kaliforniski ovnoliki stari 40 dana 800gr hrana granule zob jecam, 7 u leglu.
Ove mjesance od jucer hranim samo granulama bas da vidim jel moguce da bude tolika razlika u kilazi.
 
Zenka 104 dana 4kg.Prvo sam mislio da sam pogresi,ali nisam.
Otac je ovnoliki,majka mesano ovnoliki,sarac cicncila.U ishrani sam koristio granule,jecam,zob,zito,SOJU,granulirane rezance od repe,seno_Ovo mi je zasad rekord.
 
Belgijski orijasi starosti 3 meseca:najmanji 2,7kg najkrupniji 3,6kg.Ishrana:granule,jecam,soja,suseni grasak,suncokret,susena detelina.
 
Evo i ja sam danas merio moje ovnolike 8 u leglu starosti 2 meseca najmanji 1.4 najveci 2 kile ishrana granule + detelina
 
Neznam koliko je ovo za hvalu ili za kudjenje ali samo da vidim dali je barem u nekoj normali ne ocekujem da su bas napredni majke su mesanke kalifornijske i novozelandske a otac belgijski orijas. 29 dana stari 11 u leglu odbijeni sa 25 dana 500 grama,25 dana8 kom. 450 grama,23 dana 3 kom 450 grama,21 dan 7 komada 400 grama,u ishrani koristim kukuruz susenu lucerku i suseni hleb,dali je ovo napredovanje sa ovakvom ishranom i broja u leglu u zadovoljavajucoj normi ili su malo da ne kazem zakrzljali za njihov uzrast. unapred hvala
 
Evo nekih od mojih rezultata do mesec dana starosti:

Zenka 1
1. kocenje 30 dana 800grama - 7 kom u leglu
2. kocenje 30 dana 900grama - 7 kom u leglu

Zenka 2
1. kocenje 30 dana 900grama - 3 kom u leglu

Zenka 3
1. kocenje 30 dana 750grama - 8 kom u leglu
2. kucenje 30 dana 600grama - 9 kom u leglu
...

Hrana za majke granula, jecam, susena detelina, malo hleba 2x nedeljno, nekad pola sargarepe, list kupusa, malo ludaje ili kriska jabuke. Vitamin obavezno dobija kad se okoti zenka.

EDIT:
Nekad pola sargarepe, list kupusa, malo ludaje ili kriska jabuke znaci ovo je sve ili ili ako dobije pola sargarepe ne dobija ostalo, ako dam list kupusa ne dobijaju drugo i tako. Ove poslastice im dajem jednom do 2 puta nedeljno po malo.
 
Davao sam pre ESERVIT AD3EB i majkama i malim kunicima a sada u poslednje vreme od kad sam nasao Vitoligram dajem majkama posle kocenja.
A ESERVIT AD3EB dajem sada samo malima ponekad. On nije skup a imas bas dosta da ga dajes.
 
Merio sam danas moje male Panonce imoram da se pohvalim:leglo odvojeno od majke sa 28 dana(9kom) u proseku 1050gr.Dva legla pomešana starosti 48-50 dana(18kom),prosek 2200gr.Zadovoljan sam,šta reći!?
 
szeki-telep je napisao(la):
Merio sam danas moje male Panonce imoram da se pohvalim:leglo odvojeno od majke sa 28 dana(9kom) u proseku 1050gr.Dva legla pomešana starosti 48-50 dana(18kom),prosek 2200gr.Zadovoljan sam,šta reći!?
Znam kako ti je i ja imam povišenu temperaturu već dva dana,proći će :ppozdrav:
 
KUNIĆARSTVO
Predavanje
Prof.dr.sc.T.Balenović
KALIFORNIJSKI KUNIĆ

uzrast mjeseci 2 3 5
prosječna živa masa (kg) 1,8-2,3 2,3-3,4 4,2
prosječni dnevni prirast (g) 40-50 30-35 15
prosječni randman (%) 56-60 56-60 56-60
 
2dvlrn7.jpg

Pozdrav
Ljudi uozbiljite se ili otvorite temu;vicevi o kunićima
 
žećo je napisao(la):
szeki-telep je napisao(la):
Merio sam danas moje male Panonce imoram da se pohvalim:leglo odvojeno od majke sa 28 dana(9kom) u proseku 1050gr.Dva legla pomešana starosti 48-50 dana(18kom),prosek 2200gr.Zadovoljan sam,šta reći!?
Znam kako ti je i ja imam povišenu temperaturu već dva dana,proći će :ppozdrav:
Jel ti to mene malo zaj.....š?
 
szeki-telep je napisao(la):
žećo je napisao(la):
szeki-telep je napisao(la):
Merio sam danas moje male Panonce imoram da se pohvalim:leglo odvojeno od majke sa 28 dana(9kom) u proseku 1050gr.Dva legla pomešana starosti 48-50 dana(18kom),prosek 2200gr.Zadovoljan sam,šta reći!?
Znam kako ti je i ja imam povišenu temperaturu već dva dana,proći će :ppozdrav:
Jel ti to mene malo zaj.....š?
Ma ne zezam te,jer ja stvarno imam temperaturu ali ipak znam što pišem za razliku od tebe.
Neću tvrditi da lažeš, jer postoje čuda,evo naprimjer mi u brodu imamo jednu pitomu rodu koja u jesen ne leti na jug,ona ostaje i preko zime u svom gnjezdu.Vidiš da postoje čuda.
Ali našoj je rodi slomljeno krilo i nemože letjeti godinama :haha: :haha:
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh