Fotografije i izrada hranilica

123

Član
Učlanjen(a)
15 Feb 2011
Poruka
61
Lokacija
bogatic
Mislim da o hranilicama treba da postoji posebna tema,zanimaju me vasa iskustva.
 
Hranilica treba biti tako postavljena da se hrana čim manje prosipa. Član foruma @kopajko je napravio dobru hranilicu i objavio je nacrt na jednoj od tema. Inače, ako je hranilica prenisko postavljena kunić jako prosipa hranu. Meni se je čak znalo dogoditi da počne kopati po hranilici i sve razbaca van.
 
Evo moja hranilica ,malo je losija slika
2r3wmmb.jpg
 
Mozes u ovakvu hranilicu da ubacis sta hoces samo nemoj detelinu i seno :haha:
Salim se malo.
Ubacivaj u ovu hranilicu svu hranu sa kojom si hranio kunice. Ja tovljenicima u takvu hranilicu ubacujem granule i malo jecma. Kad se ciste tovljenici od granula onda dobijaju samo jecam i kukuruz.
Majkama opet granule plus nesto od zrnaste hrane. Sve zavisi kako ih kad forsiram dal su mi na dijeti ako su se udebljale ili ako ih forsiram u fazi dojenja....
 
Auu... ovaj 123 neki pravi majstor ::svaka cast:: Sad bas malo listam teme... Nepustajte ga sa foruma nikako
 
Evo mojih novih hranilica. dužina 75cm za tovljenike.

2ci76rt.jpg


2wqg26r.jpg


2qnz5so.jpg
 
Brzi.
Ovo sasim dobro izgleda. dali su one rupe na dnu neophodne i za čega misliš da služe. dali možeš da postaviš dienzije?
 
To je kopija orginalnih hranilica za kunice,rupe su da prasina moze propadat hrana neispada rupe su 2mm.
 
Evo dimenzije.
Duzinu koliku hoces,visina 12cm,dubina 12cm,otvor 11cm,kosina s kojom je hranilica podjeljena je udaljena od prednje strane 6cm,otvor gdje kunici jedu pocinje 7cm od poda,kosina je podignuta od dna hranilice 4cm da hrana dolazi u prednji dio hranilice,kosina je pricvrscena cca na sredini hranilice gledajuci po dubini. Nadam se da sam dobro objasnio da ces pohvatat sve mjere.
A za orginal neznam gdje ima na netu ja ih imam pa sam po njima radio,mozes ih vidjet na onim slikama od moih kaveza,a mogu i orginal slikat pa stavit ako hoces.
 
Ako moze neko da mi pomogne jer pokusavam da nadjem nacrte hranilica koje je na forumu stavio kopajko pa ako ih neko ima zamolio bi da ih izbaci u ovoj rubrici.Hvala.
 
Sta te zanima od detalja? Nema tu neke prevelike filozofije ako si spretan sa alatom
1-odredis dimenzije koje ti odgovaraju
2-iseces lim (mozes u delovima kao ja a mozes i sve zajedno samo tako ces imati vise otpadanja lima i bacices vise para)
3-savijes ivice da se ne povredis kako ti tako i kunic
4-savijes prednu zadnu stranu
5-uzmes pop nitne i sastavis delove
6-montiras na kavez
i to je to onda ti ostaje da sipas hranu i seno i da se divis! Sa jednom tablom lima uspeo sam da izvucem 5 hranilica!
 
Koje su to dimenzije da od table lima izade samo 5 ranilica. Kod mene je islo 8 komada od table lima.
 
Nazad
Vrh