McCormick

KishRobert je napisao(la):
ja neznam sta vama fali?
pa ti traktori su kupljeni da rade i naradili su se!
covek je skroz ok,jer je lepo naveo koliko imaju r/h.
da je neko od vas to kupio sa manjim satima i da mu se nesto desilo,bilo bi,al' nas je i onaj zaj...o....

Pa i ja sam isto rekao, lik je iskreno napisao te sate, pa ko hoce da kupi nek kupi. Mene je zanimalo samo koliko jos ti traktori mogu da izdrze, a i da li se mogu generalno srediti, i ima li generalna (motor, mjenjač, hidraulika) smisla nakon toliko sati.
 
neka kaze ko sta hoce ali ja znam koji su traktori i kako su odrzavani i da su ti traktori u boljem stanju od vecine koji se mogu naci u oglasima sa 3 puta manje radnih sati!!!
 
gregorije83 je napisao(la):
neka kaze ko sta hoce ali ja znam koji su traktori i kako su odrzavani i da su ti traktori u boljem stanju od vecine koji se mogu naci u oglasima sa 3 puta manje radnih sati!!!

Ima smisla to sto kazes. 99% uvezenih traktora ima lažne sate. Kod ovih Mcormick ttraktora bar znas sta kupujes. Ko inace radi Mcormick, nisam upozunat s tom markom? Jel i to dio velikog CASE?
Post je spojen: [time]1297712952[/time]
_________________________________________________
Vidio sam, ima na prvoj strani, ipak nije CASE :)
 
Mogu da budu održavani koliko god hoće pa čak i da su u mestu napravili te sate.Što je puno, puno je.
 
steva 1984 je napisao(la):
Pa hoce od 3 da unovce jedan nov veci.

Pa jes tako, samo sumnjam da ce neko dati ca. 25.000E za nekog od njih, al opet, ko zna, mozda su traktori jos u relativno dobrom stanju (vizuelno lijepo izgledaju, gume su dobre...), mozda to neko uzme i odradi koju hiljadu dok motor ne rikne, pa ga generalise, al ipak je to skupo, iako su to poveliki traktori.
 
Mislim da su ova tri traktorA VEOMA dobra reklama za Mcormick. Nakon 13-16.000 sati da, ako nista drugo, izgledaju ovako dobro, i da su jos uvijek vjerovatno upotrebljivi, govori da su to veoma, veoma kvalitetne mašine. Mačvanin 83 je zaista u pravu, na Zapadu uglavnom Fendt traktori dolaze na te sate, mada na forum-romanum.de (forum posvećen IHC) ima dosta ljudi koji na svojim starim IHC traktorima imaju i po 20.000 sati, pa i više (uglavnom na onima sa 6-klipnim atmosferskim motorima), naravno uz dobro odrzavanje.

Ovi su sasvim sigurno morali biti jako dobro odrzavani, čak ni kabina ne djeluje izderano. Prije ovog, stvarno nisam znao mnogo o Mcormick, ali nakon sto sam vidio ova tri, da imam novca zaista bih vrlo rado kupio neki manji Mcormick od 70-80KS, npr ovako nesto...

65961932.jpg


32298332ino.jpg


Jes da nikad necu imati pare za to, ali et, ovo je super reklama stvarno. Da mogu, Mccormick bi mi zaista bio užem izboru.
 
Pitajte Paorpaora kako izgledaju i u kakvom su stanju traktori (neki zeleni ::namigivanje:spavam:, iz Tovariseva a imaju po 17-20 000 sati ako ne i vise... Ovo je samo dokaz koliko jedan traktor moze da izdrzi, svaka cast... :ppozdrav:
 
Nije stvar u tome da li mogu da izdrže toliko sati to je pohvalno, nego je stvar u tome da traže za traktore koji su pred sam kraj eksploatacije ili su je završili 25000e. :nono:
 
Mims je napisao(la):
Nije stvar u tome da li mogu da izdrže toliko sati to je pohvalno, nego je stvar u tome da traže za traktore koji su pred sam kraj eksploatacije ili su je završili 25000e. :nono:

Slazem se u potpunosti, tim traktorima ili trebaju ili će uskoro trebati ozbiljna ulaganja.
 
25000 je trećina ili četvrtina od cene novog takvog traktora. Koliko bi vi da košta?
Koliko košta na primer polovan Imt 539 ili Mtz 820 u odnosu na nov, i koliko ima godina i sati rada?
 
zorancile je napisao(la):
25000 je trećina ili četvrtina od cene novog takvog traktora. Koliko bi vi da košta?
Koliko košta na primer polovan Imt 539 ili Mtz 820 u odnosu na nov, i koliko ima godina i sati rada?

Slazem se i sa tobom, ipak su to jako veliki traktori. Siguran sam da se uz odredjena ulaganja, iz njih mogu izvuci jos mnoge hiljade sati rada.
 
Ja iskreno mislim da da je tim traktorima plafon još nekih 5000 uz velika ulaganja, a da li za tih 5000 radnih sati mogu da otplate 25 000 e + troškovi oko ulaganja veliko je pitanje, između ostalog ne bi ih on prodavao da misli da mu se i dalje isplati da ih eksplatiše.........
 
Kako se ovde palamudi.
Da imam para kupio bih sva 3 i jedina investicija bi bila u kupovinu novih satova ili da platim elektronsku regolaciju motocasova da se prepolove,pa bih prodao te iste traktore sa pricom kako su koristeni da vuku vodu za prskalice i kako su ih vozile babe dok idu nedeljom na pijacu.Sa takvim pricama se prodaje vecina masina kod nas i svima je fakat lakse da poveruju u laz.
 
North ARMY je napisao(la):
Kako se ovde palamudi.
Da imam para kupio bih sva 3 i jedina investicija bi bila u kupovinu novih satova ili da platim elektronsku regolaciju motocasova da se prepolove,pa bih prodao te iste traktore sa pricom kako su koristeni da vuku vodu za prskalice i kako su ih vozile babe dok idu nedeljom na pijacu.Sa takvim pricama se prodaje vecina masina kod nas i svima je fakat lakse da poveruju u laz.
hahaha ovo za bake je dooooooooobrrrrrooooooooooo ! :haha: extra ideja !
 
A gde su deke, nemoj da se naljute.
Ako imaju toliko radnih sati to znaci da su se usrali od posla i u svakom slucaju je preterana cena. Realno je na samom kraju radnog veka i ja mu ne bih dao vise od 10000 do 12000. Generalno spremanje takvog traktora nije manje od 10000 e.
 
Ako je Gregorije raspoložen neka kaže koliko košta generalna za njih baš me interesuje.
 
Nazad
Vrh