McCormick

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
Još jedan vrhunski proizvođač iz Engleske dobro poznat našim poljoprivrednicima, inače u grupaciji ARGO sa Landinijem.
pict1194wf2.jpg

pict1192if4.jpg
 
ima ih dosta vec sada, cena im nije jaka a kvalitni su
motor pravi perkins, hidraulika bosova, prednji most kararo, menjac njihov......
kabine su uradjene sa dosta luksuza, oprema je odlicna mada je to stvar kupca i njegova zelja.....
 
Imao sam priliku orati sa McCormickom CX 105 i V&N 3x14. Iznenadio sam se koliko snage ima taj traktor jer smo orali u jako teškoj zemlji. A najviše me se dojmio mjenjač sa tri brzine HI-LO u svakoj od 4 glavne brzine. Tako nježno prebacuje da je to čudo jedno.
 
mccormick cx 110 i mc 115 su mi prekrasni....tojest stare serije case mx-a....samo Mcc ima motore euro III
 
stara serija case-a iz sredine '90-tih
Case-IH-MX-150-12592.jpg


nova mccormicka
McCormick_MTX_150_-_side.JPG


opet stari case serije cx
3794494786_364a475177.jpg


novi Mccormick cx
05%20McCormick%20CX-640.jpg


sad zbrojis 2 i 2....
 
case nema svoju sasiju, kormik ima......znaci nisu isti, nepasu isti delovi, ovaj mtx ima damfusovu hidraulicnu pumpu....ima svoj menjac koji se pravi samo za mc cormicka u francuskoj.......znaci da nisu isti traktori, samo sto spolja dosta lice.....

kao i kejsova puma......ista je kao i xtx serija kormika ali nema svoju sasiju, sto nije mala stvar i jos niz drugih stvari koje nisu iste.........

kod malih nemogu da se setim tacno koje su razlike ali ima ih dosta........

postojala je tu neka saradnja ali vise ne postoji.......

prica ide tako da su na mc cormicku otklonjene neke serijske greske koje su bile na tom kejsu......
mada, iskreno da ti kazem nisam se bas bavio sa tim traktorima, samo nekoliko sam ih radio....... sto znaci da se slabo kvare....... :D :D :D :D :D :D
Post je spojen: [time]1256203768[/time]
_________________________________________________
ovo su neke od serija traktora koje mc cormick sada proizvodi ali imam ovde imam slike samo traktora do 200 konja


serija xtx 200
512drs.jpg


jedna od novih serija xtx 165
21o4y6c.jpg

ftem2s.jpg

30m0m4h.jpg


serija mtx 135.....dosta slicna kao i onaj kejs o kom smo pricali ali samo spolja......usavrsen menjac, prostranija kabina, usavrsen motor, drugacija instrument tabla sa vise mogucnosti.......
mht82s.jpg

4sy69e.jpg


g max 130
mkytyt.jpg


cx 95
33ws56t.jpg


vocarski f 105
54cfhh.jpg


c max 105
2m42cgj.jpg


:cool: :cool: :cool: kao sto sam rekao neke od serija mc cormick traktora...... :cool: :cool: :cool:
 
mtx kabine su u potpunosti iste,sad po novom je mcc dobiu tu dig.komandnu. tablu,nesto kao modernije,a cx je potpuno identican,nije bila nikakva saradnja,neg je case svoju tvornicu prodao,a mccormick ju je uzeo.sasija ovisi o narudbi.moj mxm 155 ima sasiju,dok je serijski nema.sto se tice pumpe i na mom case-u su danfosove,i za hidraulik i za mjenjac.
mjenjaci su vremenom usavrseni,i motori dobili euro III
kod nas je cx110 41000e+pdv,sa ajmo reci nekom opremom...
 
svaki mtx ima svoju saciju......i xtx, nije tom stvar porudzbine, samo tavi nam i stizu u ponudi........a instrument tabla nije samo digitalna vec je nepravljena izmena i na nekim kontrolerima.......

menjac je znatno poboljsan, pocni samo od toga da su lamelice jace, treba li ti vise a xtx ima duplo vise vise lamelica........postoji jos dosta stvari koje su promenjene ali nebi trebalo bas da pricam o njima........recimo da su neke od osovina unutra na izfled spoljasnji iste kao i stare a nisi u stvari iste, jece su, ili si druge dimenzije kanala za ulje u njimai tako dalje......a gde ti radis?
Post je spojen: [time]1256211904[/time]
_________________________________________________
a sto se tice pumpe, danfus ima nekoliko vrsta pumpi......sve su danfusove samo su novije generacije ili starije, sada mtx ima drugacije pumpe....
Post je spojen: [time]1256211985[/time]
_________________________________________________
u sustini mtx o kome ti picas se nepravi vise, i to minimum godinu dana..... :ppozdrav:
 
pa radim kod sebe.
pratim Mc vec duze vremena jer namjeravam jedan manji traktor,medju ostalima proizvodjacima su mi Mc favoriti cx110 i mc115,ovaj c-max mi nije nesto...to nesto sa landinijem....ne znam...
 
c max je dobar traktor, sa njim nikad nismo imali problema.....bilo je samo sa druk lezajem i to zato sto ga ljudi nisu podmazivali.......nikad nismo imali veci krvar na njemu a ima ih dosta po vojvodini.......cista mehanika, mislim na menjac....nema tu ni sta da se pokvari........
g max je isto sto i landini.......
 
Moj čukundeda je kupio jedan nov Mc Cormick model 10-20 1928 godine. Imao je potpuno metalne točkove sa kanđžama i služio je uglavnom za oranje, imao je plug sa malim glavama od 5 brazdi. Jedan takav sada postoji u muzeju u Kulpinu.

Trebalo bi da je izgledao ovako:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8O438iGHPpo&feature=related[/youtube]
 
Pitanje za Gregorija u cemu je razlika izmedju Landinija i McCormick-a od 105 ks?
 
bewisa je napisao(la):
Pitanje za Gregorija u cemu je razlika izmedju Landinija i McCormick-a od 105 ks?

u pitanji je jedna serija, mc cormick serije g max i landini, neznam kako se tacno zove ta serija....

razlika je u boji i nivou opreme....to su dva skoro ista traktora, ima nekih sitnica, to je serija 115 i 138 (ima turbinu)konjskih snaga......i neke prepravke na motoru....u sustini su dosta slicni

imas i sliku gore, g mah 130.....
 
sve je kod njih dobro ! ! ::svaka cast:: samo im je najveca mana sto im ja kabina cela plasticna! ::lose::
 
gregorije83 je napisao(la):
Nikola_91 je napisao(la):
sve je kod njih dobro ! ! ::svaka cast:: samo im je najveca mana sto im ja kabina cela plasticna! ::lose::

ako ti tako kaze, mada nisam to najbolje razume, sta je od plastike?
Veci deo kabine . imaju ga kod mene u skoli , i prosle god kad je bila setva kukuruza njma su pukli nosaci zadnjeg stakla i staklo im otpalo! a nosaci su pukli jer su bili od plastike! bar ja tako mislim.
 
Nikola_91 je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
Nikola_91 je napisao(la):
sve je kod njih dobro ! ! ::svaka cast:: samo im je najveca mana sto im ja kabina cela plasticna! ::lose::

ako ti tako kaze, mada nisam to najbolje razume, sta je od plastike?
veci deo kabine . imaju ga kod mene u skoli , i prosle god kad je bila setva kukuruza njma su pukli nosaci zadnjeg stakla i staklo im otpalo! a nosaci su pukli jer su bili od plastike! bar ja tako mislim.

a od cega da budu nosaci....na staroj rakovici nosaci zadnjeg stakla su od plastike..........na svim novim traktorima isto........
 
gregorije83
Ako uporedujes kvalitet ta dva traktora :sta: , cemu onda razlika u ceni. Kao predstavnik cesle na ovom forumu iznenadujes me sa takvim odgovorom...
:cao:
 
Nazad
Vrh