Zmaj 141,142 Opšta tema.

Odmah da napomenem da sam ovo pitanje postavio i u temi rezervni delovi za kombajne, naime radim kocnice na Zmaju 142 i nemogu da nadjem ( filci i drzac filca) kataloski brojevi 12, i 13 pa bih vas molio ako neko zna gde bih ove delove mogao kupiti molio bih da napise.Hvala.
 
Ako bi neko bio voljan da stavi slike od patenta za odvajanje grla sa kombajna bio bi jako zahvalan, na strani 2 se dobro vidi od Mityoo ali samo gornje kacenje dok donje se nevidi kako je odradjeno kacenje.
 
Ako bi neko bio voljan da stavi slike od patenta za odvajanje grla sa kombajna bio bi jako zahvalan, na strani 2 se dobro vidi od Mityoo ali samo gornje kacenje dok donje se nevidi kako je odradjeno kacenje.

ja sam to rješio tako da sam stavio vile za roto bale od ispod, budem stavio slike sutra navecer
 
Pitanje

Drugari zna li neko brzi i laksi nacin kako izvaditi lezaj iz kucista na grlu hedera 142 -a,lezaj je na strani remeniceß
 
Pozdrav,da li je neko montirao podizace na Zmaja 142 kako se montiraju,jel na svaki treci prst ili moze i redje?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Dli moze zmaj 142 105ks da vrsi uljanu repicu . Naravno sa stolom i bocnom kosom na hederu. Neznam dali ima snage i protoka da je vrsi
 
Mislim da bi mogao ali umesto kaiša-remena bi trebao ići lanac. Zašto? Zato što je zazor između bubnja i podbubnja mali a mora provući i dobar deo stabla (poluzelenog) kroz vršalicu. Evo npr mi smo sa našim vrli različak što je podjednako za.ebano. i sve dok nismo spustili podbubanj malo više (na uštrb rastura,a da mi ne skrlja neku osovinu) bilo je raznih neartikulisanih zvukova iz kombajna.... https://www.youtube.com/watch?v=W93bRF5U3Pg
Meni je plan da napravim produženi sto i bočnu kosu pa da pokušamo sa Zmajem skidati repicu. Ako i ne bude mogao repicu,ostaće za mak kojeg svake godine vršemo drugaru.
 
Radio sam ja moju repicu ove god.
i ide to solidno sto se tice samog kombajna, problem je heder, dok je rosa ima malo gubitka ali kad ugreje rasipa se mnogo
napravio sam sa desne strane razdelnik koji radi dobro u uspravnom usevu u poleglom rastur je veliki
mana hedera je jos malo podizanje vitla ali to se lako resi
Znaci sa boljim hederom bi isao sasvim dobro
 
Nazad
Vrh