Zmaj 141,142 Opšta tema.

Sve preko 200e po meni je puno. Nama dok je radio majstor od grla do slamotresa da se pretrese oko 150e je kostalo.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Zavisi šta ti podrazumevaš pod remonto da se promeni par ležajeva ili da se vadi sto pa lađa slamotresi i da se sklapa od nule i usput se sve promeni.
 
Kada sam čuo koliko je Bogdanović uzeo za ruke jednom kolegi tokom remonta Zmaja 171 M tri dana sam se čudio.
 
Nisam mislio da se sve vadi i ostane samo skoljka.Da se izmene 80% lezajeva,zameni biter,tri-cetiri kaisa...
 
A ti bi dao 1000e ?Pa ne radi se generalna motora i zamena svih limova ....po meni je 1000e jako puno bez obzira.

A ti bi dao jedno 100e i izasao bi mu u susret da ga hvalis ovde na forumu? Kazes OZBILJAN remont, ja vec vidim vadjenje svih osovina skidanje motora i plehova i spremanje za farbanje, to kosta malo vise od te vase tauzenke. A ovo sto si sad naveo mozes i sam da odradis i da te ne kosta nista.
 
Pa lepo sam napisao ozbiljniji remont a ne full remont sa vracanjem na fabricko stanje.Koj me **greška i terao da pitam?
 
Koliko kostaju ruke za jedan ozbiljniji remont zmaja 142?

To je totalno neozboljno pitanje. Smem da potpišem da nema ozbiljnih majstora, samo derača (cene svoj rad više nego što košta). 142-u ko god ima malo volje i znanja iz mehanike može da remontuje sam, tj trebaće mu jeda antlogor, da dodaje ključeve, i pomogne u skidanju i nameštanju delova...

- - - - - - - - - -

Kada sam čuo koliko je Bogdanović uzeo za ruke jednom kolegi tokom remonta Zmaja 171 M tri dana sam se čudio.


činjenica je da Bogdanović ima znanje, ali brzina mu nije jača strana. Ako mislimo na istog člana, previše je uzeo, a nije čak ni sve uradio kako je bio dogovor.
 
Dok sam imao Zmaja informativno sam pitao 3-4 majstora koliko bi kostalo da se provere lezajevi,osovine,kaisevi,luft na slamotresima sto bi otprilike bilo sto Diklofen trazi i niko nije hteo ispod 1000 evra za ruke da radi,kojih crnih 200 evra,to traze za adaptaciju.
 
To niko ne radi u dnevnicu,meni su na cx5090 radili majstori iz Agrogloba adaptaciju 86 minuta i naplatili 60000 dinara,za to ima specijalan cenovnik.Naravno sad radimo sami,tj jedan drugar,kombajner i ja to uradimo za 3 sata.Na zmaju smo kombajner i ja imali ceo dan posla oko adaptacije a za kompletno da se pretrese jedno 4 dana.
 
Meni sada sto rade uglavnom uzimaju 50e dnevno.
Kada smo kod toga da li imate za preporuku nekog da mi pretrese 1177, sve otpocetka do kraja, slamotresi da se vade, provere, grlo da se skida, provere svi lazaji (zamene)....
 
Dobar majstor mi za zamenu komplet svih mogucih lezajeva,lima dna bunkera ,bitera,preradu na zitnu varijantu trazio danas 500evra za ruke.Mislim da nije puno.
 
Nazad
Vrh