Zmaj 141,142 Opšta tema.

Skoro kupljena kolica novi tip,sa instalacijom i odlicnim gumama za 200 eura.
 
Dali ima neko da ugrađuje nove saći na hladnjak od Z-142 i koliko je to zadovoljstvo::novac:: treba mi za drugara pošto su njegove saći u veoma lošem stanju i nemogu se više krpiti.:ppozdrav:
 
Dao bih predlog urednistvu da,ako je moguce,u naslov ove teme dodaju i "razlike izmedju ovih modela".Naravno,ako se slaze i clan @mica967 koji je otvorio ovu temu.
Mene konkretno zanima kako biti siguran koji je koji model i kako biti siguran u godiste koje je navedeno u oglasu.
Ne razumem se puno,ali cini mi se da se u pojedinim oglasima izgled ne poklapa sa navedenim godistem.
Svaka informacija bi mi dobro dosla,a verujem da bi i drugima koristilo :ppozdrav:
 
Luftiracija na kabini na 141 je od napred(iznad sofersajbne),na 142 je sa leve strane na krovu,iznad ulaznih vrata.
Lula za kipovanje je duza na 142.
141 ima volan ko na Dajca(kamion),dok 142 ima fini mali skoro kao u Leksiona.
 
Gledajuci po slikama na oglasima,svaki kombajn od 1981 god.,bilo da je 141 ili 142 ima iznad vrata otvor za vazduh i duzu lulu.Znaci to nije 100 % merodavno.Ima li jos nesto sto govori koji je tip? I kako biti siguran u navedeno godiste?
 
Zar nije najmerodavnija identifikaciona pločica sa desne strane kabine kombajna? Serijski broj kombajna počinje sa 141.......... Inače 141-ca još nema poklopce-vrata na bunkeru,remenice varijatora bubnja su "ventilirajuće" i čini mi se da na motoru ima simple remenice (alternator,pumpa vode) kao što ima Univerzal.
 
Pozdrav dali nko ima ugraden hidraulicni klip na cev ako ima mogla bi neka slika da ne mudrujem nema se vremena
 
Nazad
Vrh