Rijetke biljne vrste-sibirski limun i dr.

tomo555

Član
Učlanjen(a)
30 Dec 2010
Poruka
97
Lokacija
Pleternica
Malo zanimacije za sve kojima je dosadilo saditi kruške,jabuke,šljive...Ima jedna zanimljiva voćka pod nazivom sibirski limun ili kineska naranča..radi se o agrumu koji se izvrsno prilagodio kontinentalnoj klimi,tako da podnosi temperature i do -30.zbog toga se sadi vani i nema natezanja sa unošenjem u podrume kao kod klasičnih ili domačih limuna.

.
21e0nix.jpg


evo još koja slika

w02dm1.jpg
 
Odg: Rijetke biljne vrste-sibirski limun

To je podloga za kalemljenje citrusa i zove se poncirus trofiliata.Sadnica ima na vise mjesta za pokloniti ili kupiti.
 
Odg: Rijetke biljne vrste-sibirski limun

ja sam sebi sadnice nabavio i zagrebu,a po pričama ima ih i po ostalim rasadnicima.
 
Odg: Rijetke biljne vrste-sibirski limun

Bas mi se svidja :D.Ako neko zna gde ima tih sadnica kod nas da se kupi neka javi :ppozdrav:
 
Odg: Rijetke biljne vrste-sibirski limun

Evo još jedna zanimljiva biljka koja uspjeva na našim krajevima....
2r2bzv9.jpg


crni paradajz....izvrsnog okusa i još boljeg izgleda..
 
Odg: Rijetke biljne vrste-sibirski limun

Taj limun i mene interesuje jer imam ovaj kontenerski ali bi sadio ovaj sibirski da ovog ne teglim svake zime u kucu , ako neko zna nesto o njemu volio bi da mi javi hvala unapred :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Rijetke biljne vrste-sibirski limun

U mom kraju se to sadi kao podloga za kalemljenje svi vrsta citrusa,tako da ste blize podijelio bi besplatno sadnice.
 
Veliki Dado je iz Mostara.

Mene zanima neka maslina, čuo sam da ima nekih koje podnose umereni mraz?? Neko zna nešto o tome?
 
a kakvog su ukusa plodovi ovog limuna? je l ga napadaju neke bole i bube?
 
Na kontinentu ga zahvati zima,a treba zamisliti zelen ili poluzreo limun na -15C.
 
Poslednja izmena od urednika:
zanimljivo kako ste ukrali ovu prvu sliku sibirskog limuna!!!!!! to baš nije lijepo ponašanje!!!!!!
i očito baš nemate pojma o tom limunu!!!!!
 
O čemu se radi sibirac? copy/paste:)
Reci ti nešto više ako nije problem. I ja bih da nabavim par komada za prolećnu sadjnu.
 
Nazad
Vrh