Laverda

tako je..ja sam odmah taj prvi dan dosao...onda su skidali i DF kombajna sa labudice(to je ona prikolica za vuči strojeve,kombajne i tako)
 
neznam ga nazalost...ako zelis mozemo na godinu ako budete opet dolazili otici na koje pice :ppozdrav:..samo javi na p.p. a sada stvarno dosta off topica ::lose:: :D
 
Jel ima ko iskusta sa laverdom L521 kakav je to kombaj koji ucinak, potrosnja, velicina bunkera i ako ima ko sliku od toga kombaja molim da postavi da vidim to cudo
 
IMT i ZMAJ je napisao(la):
Jel ima ko iskusta sa laverdom L521 kakav je to kombaj koji ucinak, potrosnja, velicina bunkera i ako ima ko sliku od toga kombaja molim da postavi da vidim to cudo
kralju gledao sam je na internetu......probaj je pronaci, ima dosta slika i luterature malo
 
meni se laverda najvise svidja zato sto ima modele koji su prilagodjeni losim terenima (brda,obale) te s toga rade pouzdano i vozac moze biti potpuno siguran bez ikakvog straha od poklizivanja ili mozda prevrtanja PREMA TOME 5 BAMBIJA ZA LAVERDU ;D ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :D
 
evo malo zetve 2010...

nisam stigao ranije da postavim slike i snimke, a i nisu neki ali bice ih jos... :D :D :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mul_vTQ18fg[/youtube]

i malo da se pohvalimo, ali malo, cisto da se ne ureknemo... :cool: :cool: :cool:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-YUwyTlzZds[/youtube]
 
Pogodite cija je ovo Laverda :ppozdrav:

2e4lrad.jpg


2w4lo9x.jpg


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sDha8ue6XYY[/youtube]
 
Spajki je napisao(la):
Moze li se znati koliki ti je bio rastur (%) dok si se trkao sa class-om? :haha: :ppozdrav:

moze se znati, nije ga bilo, bili smo kontrolisani non stop samo sto nije to bila trka, on se jednostavno uvek nalazio ispred mene, bez obzira na to koliko sam ga puta obisao...uvek je u nekom od narednih krugova ispred mene... :haha: :haha: :haha:
ali moze se znati i potrosnja, oko 9 litara, sto je duplo manje nego sto je klas trosio... :D :D :D
Post je spojen: [time]петак, 16. јул 2010. 20:15:44 MST[/time]
_________________________________________________
cek da razmislim... :sta: :sta: :sta:
 
Neznam koliko je rodila ova psenica sa snimka al ga teras kao da nije tvoj kombajn :haha:
Koliko brzo teras u dobroj psenici (oko 3000 kg/kj)
9l po kj ili po ha?
Ovaj kombajn mi se sve vise svidja... :D :ppozdrav:
 
Spajki je napisao(la):
Neznam koliko je rodila ova psenica sa snimka al ga teras kao da nije tvoj kombajn :haha:
Koliko brzo teras u dobroj psenici (oko 3000 kg/kj)
9l po kj ili po ha?
Ovaj kombajn mi se sve vise svidja... :D :ppozdrav:

ovde smo kosili jecam...table su velike, 2 km je duzina parcele i nije falilo prevoza...kosli smo i 30 hektara na dan ako vatamo ceo dan...malo je tesko kositi jer je polegao jecam ali momak koji mi vozi kombajn je virtouz....reflekse ima kao lepard i dize ga uvek i staje pre nego sto se zabije u zemlju...brzina kretanja je od 5.5 do 9.5 km/h...

kosili smo draganu18...on je video kako ide i kako se radi...pa moze da potvrdi pricu... :D :D :D

a sto se tice potrosnje...prvi dam smo kosili par sati sa nasim gorivom, kada smo dosli do rezerve sipali smo pun...465 litara ako se ne varam....od tada pa do kraja dana smo okosili 17.45 ha...i uvece smo opet tankali za ujutru, stalo je 144 litre...e sad ti izracunaj potrosnju...to je naravno bez setanja i na tom delu parcele je koristena secka...

mozda nije najbolji, ali se uopste ne kajem sto sam ga kupio, prezadovoljan sam...imao sam dva stajanja...jedno jer mi je bila popustena neka caura na vitlu i pocelo je da skripi i da se greje vitlo na tom delu ali je cale na vreme primetio i stao, podmazao i dotegao....razvuklo se na sat vremena jer nismo odmah znali sta je u pitanju i drugo stajanje jer nam je pukao lanac za kipovanje, ustvari ispao osigurac u razisao se lanac ali je na svu srecu spojnica pala na tocak i odmah sam je video, ceo posao zavrsen za 15 minuta...to nam je hvala bogu sve stajanje...kao sto sam i rekao, mozda nije najbolji ali za mene nema boljeg... :cool: :cool: :cool:

ali naravno za svoje pare svako kupuje ono sto hoce i sto smatra da mu je najbolje...
 
Kazes "pre nego sto ga zabijes u zemlju"?
Zar ne montiras u tako polegnutom one podizace i koliko oni vrede? A kopir terena,moze li se na njega vozac skroz osloniti ili ne?
 
Nazad
Vrh