Laverda

Sto se tice tvog izlaganja Georgije to je istina novo je novo pa da ga j...s. Ali i claas je claas nije za podcenit ni jedan. Inace bas je lepo citati te vase prepirke.
 
boki je napisao(la):
Sto se tice tvog izlaganja Georgije to je istina novo je novo pa da ga j...s. Ali i claas je claas nije za podcenit ni jedan. Inace bas je lepo citati te vase prepirke.

a jeste druze, novo je novo, a nisu to prepirke, ja i danger smo drugari :D, zar ne danger :sta:, ....
to je kao prica, vidim ja da se on solidno razume i klasove kombajne, i to cenim, svaka cast, to je uredu, svasta sam ja cuo od njega, naucio zanimljivih stvari, zar to nije i smisao foruma, da razmenjujemo iskistva, informacije, ispravljamo jedni druge, osavremenjujemo se....
poljoprivredne masine se brzo razvijaju i svi koji misle da se bave sa njom moraju biti u toku, docice i nase vreme, pa nece u srbiji valjda uvek biti najgore, onaj ko tako misli bolje mu je da odmah sve batali i pravac kafana, ja sam od onih koji veruju u bolje sutra i tako ,bla, bla, bla, da nekenjam vise, bice bolje.....ako nebude, zna se, stranka i preko grane, :nono:, sala....,

ma dobri smo ti danger i ja :ppozdrav:
 
markanNo1 je napisao(la):
gregorije koliko kosta ta laverda

a kostala me druze, ko svetog petra kajgana.....
sa zitnim adapterom 5.4m, kukuruznim kapelom 5 redova i adaptacijom za suncokret, normalno i za kukuruze jer se nisam odlucio za univerzalnu korpu i svom tom opremom koju sam trazio oko 165 000 ::novac:: sa pdv-om i kamatom od banke jer sam ga uzeo na lizing, tako nesto ako se nevaran ,nisam tacno ni siguran
 
gregorije83 je napisao(la):
zamenuo ga je dominator 108 ako se nevaram, njega sam obilazio skoro svaki krug a imao sam veci adapter.

Sve je to lepo i dobro i tacno sto si napisao da je nov kombajn nov i da uvek ide bolje od kombajna koji je star 20 godina. Ali nikako ne mogu da progutam gore navedenu recenicu da si obilazio 108 u skoro svakom krugu. Naveo si da soje mozes da ovrsis nekih 51-52 KJ za 12h rada, to ti je nekih 4.25 kj/h. Ja sa mojom 108 ( 5.1 m heder ) vrsim 4 KJ/h a veruj mi bubanj (1.6 m) i slamotresi uopste nisu optereceni. Znaci mogao bi josh vise da proguta samo sto ja ne mogu da pratim teren a i kosa ne stize da sece kako treba. Pa sad ti meni objasni kako su ucinci slicni sa slicnom velicinom hedera ako vozis maltene duplo brze :osmeh: ?
 
kako si se odlucio za laverdu ,jesili imao i prije iskustva ili po preporuci ,i daj mi reci koliko je kj u hektarima ili dunumima posto ja neznam kod mene je u dunumima :cool: :cao:
 
ljepo mi izgleda ta tvoja laverda samo mi jos reci jel hidro pogon mada mislim da bi trebala bit i kolko mozes ici naj brze na asvaltu.
zasto iskljucujes uredjaj za kopiranje.
i jos nesto imas naj bolji kombaj na FORUMU ,svaka cast lepi je i 165 tauzenki :D.
 
markanNo1 je napisao(la):
i daj mi reci koliko je kj u hektarima ili dunumima posto ja neznam kod mene je u dunumima :cool: :cao:

1 kj = 0.5755 ha

Sto se te Laverde tice svak cast kako lepo izgleda. Jedan moj poznanik je pre 2-3 godine kupio dve nove Laverde ne znam im oznaku i prezadovoljan je sa njima. Pre toga su sa ortakom zajednicki imali nekog CASE-a i Lexiona 480. Kaze mi da na Laverdi ima mnogo manje elektronike kao na Lexionu ali to je i dobro za nas. Sto manje elektronike manje problema. Inace se odlucio za Laverdu iz razloga sto je doooosta jeftiniji od Claasa
 
cicimoric je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
zamenuo ga je dominator 108 ako se nevaram, njega sam obilazio skoro svaki krug a imao sam veci adapter.

Sve je to lepo i dobro i tacno sto si napisao da je nov kombajn nov i da uvek ide bolje od kombajna koji je star 20 godina. Ali nikako ne mogu da progutam gore navedenu recenicu da si obilazio 108 u skoro svakom krugu. Naveo si da soje mozes da ovrsis nekih 51-52 KJ za 12h rada, to ti je nekih 4.25 kj/h. Ja sa mojom 108 ( 5.1 m heder ) vrsim 4 KJ/h a veruj mi bubanj (1.6 m) i slamotresi uopste nisu optereceni. Znaci mogao bi josh vise da proguta samo sto ja ne mogu da pratim teren a i kosa ne stize da sece kako treba. Pa sad ti meni objasni kako su ucinci slicni sa slicnom velicinom hedera ako vozis maltene duplo brze :osmeh: ?

rekao sam da nisam suguran tacno koji je klas u pitanju, mislim da je 108, ali nisam siguran.

a nevozi isto moj vozac koji je placen od dnevnog ucinka i zadruzni vozac koji ima fiksnu platu i kome nije cilj da sto vise uradi nego ceka covek rosu pa da se ide kuci, a i nije svako vican voznji isto, kada ja vozim je neprelazim 6.5 km/h, a momak koji mi vozi kombajn je vicniji od mene, ima bolje reflekse i i brze vozi, to moze biti jedna stvar.... a kj, da li je to jutro, koja je to oznaka
 
KJ je Katastarsko jutro sto mu dodje JUTRO
to kj je ovde uvedeno da bi se ipak postovala definicija jer ima ljudi iz razl.krajeva koji ne znaju oznaku kao sto je jutro,lanac,frtalj i ostalo...
 
hvala mladene.... :ppozdrav:

jeste hidro pogon a brzina mu je jedan cvor, to je nekih 25 km/h.
uredjaj iskljucujem da bi mogao da spustim nize heder, koristim ga samo u psenici, odnosno koristicu ga, mislim da ne moze da spusti ispod 7 cm sa ukljucenim uredjajem...

a za markana....

to je poznata marka u svetu ali u srbiji su do sada bili losi dileri pa se slabo prodavala i mnogo su se ugradjivali...
sada laverdu zastupa jedna druga firma koja to dosta odgovornije radi i korektnije a od ljudi iz nemacke, engleske, sa celog zapada sam cuo dosta dobrih stvari o njoj, to je valjda i prelomilo, hteo sam ja i klasa da kupim ali sam radio tamo kratko vreme i nisam se bas odusevio nisacim tamo, mislim masine su odlicne ali da dam za kombajn 200 000 evra a da se oni ugrade 50 000 toliko lud nisam....
 
Uvezi ga sam, sta ima ko da se ugredjuje od ovih preprodavaca kao sto su res-trade ili almex. Znaju da ti uzmu pare a posle se prave ludi, kad treba da se servisira. Jedan moj drugar je prevuko gomilu masina iz slovenije i madjarske.
 
gregorije83 je napisao(la):
mi imamo traktor u turiji koji je za malo jace od pola godine napravio 3500 sati

Jesi ti svestan šta si napisao? 3500rs kada se preračuna je malo jače od 7 meseci , što bi značilo da ga niste bukvalno uopšte gasili!!!

A za dangera ne brini, ima on mićo mehaničarsko iskustvo više nego što ti možeš zamisliti, ne izbegava on da ti odgovori nego te testira i pomalo bocka :osmeh:
 
Čugi je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
mi imamo traktor u turiji koji je za malo jace od pola godine napravio 3500 sati

Jesi ti svestan šta si napisao? 3500rs kada se preračuna je malo jače od 7 meseci , što bi značilo da ga niste bukvalno uopšte gasili!!!

A za dangera ne brini, ima on mićo mehaničarsko iskustvo više nego što ti možeš zamisliti, ne izbegava on da ti odgovori nego te testira i pomalo bocka :osmeh:

druze sto te to cudi, kurjacki iz turije nije ugasio traktor mesec dana u oranju u decembru, samo kad smo servis radili....
dzonja iz turije 1000 sati netikao za par nedelja, mlo jace od mesec dana, isto gasenje samo za servis.....to nije cudna pojava u mom poslu
 
Kako da ne čudi, kažeš za malo više od pola godine, znači oko 7 meseci, a 3500rs ti je oko 240 dana, ne možeš me ubediti da traktor nije gašen, da je radio non stop 24 sata 240 dana! :nono: a taj iz Turije nije mogao za par nedelja da natuče 1000rs jer mu za to treba više od 2 meseca pod uslovom da ga ne gasi jedne sekunde!
 
Da to se podrazumeva, radni čas, tj brojač, varira, zato se uzima da je rs konstantan i pravi pri 1500o/min
 
Mnogi noviji traktori okrecu radni sat za jedan "suncani" sat, bio na punom gasu ili leru, tako mu svejedno. SDF, JD.

Stariji traktori su imali ondos izmedju radnog i suncanog sata 1:1 negdje oko 1500-1800 okretaja motora, jer ce se u tim okretajima najcesce koristiti.

Ja mislim da je moguce ispod godine dana natuci 3 000 radnih sati, jer ako IMT moze 1 000 u godini, zasto npr. JD ne bi mogao 3 puta vise?

Pogotovo ovaj kombajn, ako tvrdite da broji sat pri 1500 okretaja u omjeru 1:1 a radi 90% svog vremena na iber gasu, onda sati samo idu i idu i idu...
 
Niko ne kaže da ne može ispod godine, ali po ovome, gledajući period koji je naveo, proizilazi da traktor nije gašen konstantno sedam meseci!
 
Cuj, ne znam koliko ima sati onaj JD sto je kombinat kupio sto ore ljudima za vinograde, ali je u manje od godinu dana natuko sati i sati, da se ljudi cude kako je to moguce...

Vidio si slike tog traktora na HR forumu kad je svizcu oro za vinograd. Traktor izvana ko nov, a sati ima stvarno nesto nerealno, al tako je kako je...


Jos jednom napominjem ako IMT u godinu dana moze uraditi 1 000 sati, pa onda uz pravilne uvjete bilo koji "zapadni" traktor moze odraditi i 3 ili 4 puta vise.

Kolega mi jednom pricao kako neki njegovpoznanik kupio traktor i mix prikolicu i od prvog dana ih ne razdvaja. Mislim da mi je reko kako taj traktor pravi oko 3 000 sati godisnje samo na miksanju hrane za krave 2 puta dnevno i ne radeci nista vise. A gdje je svo vrijeme tokom dana kad on stoji, a neki drugi traktor radi na zemlji?

Ja i dalje mislim da je moguce da se u 7 mjeseci postigne taj broj sati na traktoru koji radi u kombinatu u 3 smjene, pogotovo ako je malo strojeva, a puno posla.
 
Nazad
Vrh