Startno djubrenje

šandor je napisao(la):
Da li može da se koriste đubriva kao startno đubrivo od kompanije Eurofertil ?
Isto pitanje i sa moje strane.
I još jedno:kako bi bilo baciti ga sad po snegu pa da ga isti povuče na dole prilikom topljenja?
 
@Diklofen Prijajelju ako nisi, svi to kazu da je bolje sad nego pred setveno jer tada mu treba 2 do 3 meseca da pocne da daje rezultata a treba usevu fosvora za bolje ukorenjavanje.Jedina mana je ta da ces morati malo dublje setvospremacom da ga spustis ispod korenovog podrucija.
Post je spojen: [time]четвртак, 03. март 2011. 01:49:38 CST[/time]
_________________________________________________
zorancile je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
zorancile
to sa prve slike nije za đubrivo već za insekticid
nodet sejalice sa zapada mahom stižu sa tim uređajem ali nisam čuo da ovde to neko koristi...

Ne znam, moguće je. :sta:
Ovako izgleda cela:
f3gshe.jpg
Mozes u nju djubrivo ali prebaci creva u ulagace za djubrivo i moj ti je save vodotopiva djubriva koja su dostupna biljkama odmah.I ja cu probati ova sto rastapaju u kap po kap,pa ce mo videti da li ce pustati uredjaj. :ppozdrav:
 
Neće mu trebati dva do tri meseca jer je u pitanju Eurofertil-TimacAgro tj. kompanija Rolije ili već kako se čita na francuskom. U ovim hranivima su polifosfatni lanci a ne "klasičan" fosfor. Tako ga zovem jer je pr. DAP osnovna sirovina za proizvodnju kompleksnih i mešanih hraniva, kao i MAP. Tu je max. iskorišćenost 30%. Oni služe za popravku sadržaja fosfora u zemljištu a manje za "hranjenje" biljke. Ista hraniva postavljena startno iskorišćavaju se i 60%, bar navode literaturni izvori iz merenja sprovedenih na univerzitetima SAD, krajem 80-ih. Kod Eurofertila "normalna" je iskorištenost fosfora 60%. Ne mora da stoji ispod korena. Pogledajte fotografije otvorene brazde koje je stavio Dragan.
Gariša. :D
 
Da li neko ima iskustva sa ulaganjem vestackog djubriva u trake tj u vrste prilikom setve kukuruza:haha:
 
Najvjerovatnije ću ići za kukuruz startno u sijačicu YARA Hidrocomplex ( 12:11:1:cool: ( kod nas 136km/100kg) , količinu još ne znam ali neću baš štedjeti . Biće tu još malo i KANa da popravi ph bar lokalno.
 
Neće mu trebati dva do tri meseca jer je u pitanju Eurofertil-TimacAgro tj. kompanija Rolije ili već kako se čita na francuskom. U ovim hranivima su polifosfatni lanci a ne "klasičan" fosfor. Tako ga zovem jer je pr. DAP osnovna sirovina za proizvodnju kompleksnih i mešanih hraniva, kao i MAP. Tu je max. iskorišćenost 30%. Oni služe za popravku sadržaja fosfora u zemljištu a manje za "hranjenje" biljke. Ista hraniva postavljena startno iskorišćavaju se i 60%, bar navode literaturni izvori iz merenja sprovedenih na univerzitetima SAD, krajem 80-ih. Kod Eurofertila "normalna" je iskorištenost fosfora 60%. Ne mora da stoji ispod korena. Pogledajte fotografije otvorene brazde koje je stavio Dragan.
Gariša. :D
Gospodine Garisa, koliko je potrebno vremena, da se "aktivira" NPK djubrivo domacih, ruskih, hrvatskih i slicnih proizvodjaca? Jer, ako sam dobro razumeo, za Eurofertilova djubriva je potrebno krace vreme da bi bilo dostupno biljkama.
 
Danas sam dobio 100kg Elixir startnog djubriva, to je ono sto sam dobio na okupljanju forumasa.
Jos samo da nadjem resenje kako da ga unesem u zemljiste, kod nas nema niko kutije.
Ima li neko predlog?
 
Dalije neko koristio prilikom setve Eliksirovo startno đubrivo sa hjihovim depozitorima. Planiram da ga ubacim pri setvi Soje.
 
Nisam ali cu ove godine raditi.Narucio sam djubrivo a cekam ugradnju depozitora.Radicu vise vrsta ogleda za sebe pa cemo ovde javno razbiti predrasude i nagadjanja na jesen.
 
@diklofen

Koliko si naručio đubriva, tj. koliko moraš da naručiš da bi dobio depozitore?
 
Za dva depozitora na 4 setvena aparata nepunih 900kg godisnje.Tri godine i depozitori su tvoji.Za 4 depozitora na 4 setvena aparata oko 1200-1300 kg.Depozitori su plasticni i pogon je sad izvucen sa osovine sejalice tako da nema onog metalnog tocka.Ima jedan snop zubcanika na osovini sejalice i tu menjas odnos.
 
U ceni po kg je razlika a dali ima razlike i u samoj pristupačnosti biljcu. Za sejalicu od sedam redi(sa sedam kutija) treba 5.000 kg Eliksir superstart đubriva na tri godine.
 
U Matijevicu kod nas ugradjuju depozitore.Radice sa Timac,Elixir i jos jednim startnim djubrivom.Bice ogleda.Tu ce se najbolje pokazati ima li opravdanja za te cene.
 
Sa djubrenjem u redove prilikom setve ce te biti prezadovoljni, kada zagusi pa po neki red se desi da nedobije djubrivo razlika je ogromna, inace mi idemo Eliksir 3x15 jer se dosta bolje pokazao nego Rusko ili Austrisko. A kolicina bi trebala biti bar 200 do 250kg/H. A to startno je verovatno jos bolje ali nisam probao.
 
Nazad
Vrh