John Deere

podkraduje vas kombajner?? ja radim usluzno kombajniranje i branje kukuruzarasturanje djubriva i slicno ali sto se tice kombajniranja samo pitam gazdu koliko ima njiva on kaze koliko i ja samo naplatim po tome koliko kaze nikada nisam imao problema izvini cugi branko i novii na off u ali enmojte premestiti :ppozdrav:
 
kombajner je napisao(la):
podkraduje vas kombajner?? ja radim usluzno kombajniranje i branje kukuruzarasturanje djubriva i slicno ali sto se tice kombajniranja samo pitam gazdu koliko ima njiva on kaze koliko i ja samo naplatim po tome koliko kaze nikada nisam imao problema izvini cugi branko i novii na off u ali enmojte premestiti :ppozdrav:
Naravno da ima poštenih ljudi, ali vrlo često ovi nepošteni "mute vodu". Npr uobičajena situacija : sredina žetve, svi hoće da mi se skine usev pre kiše, dolazi mušterija i kaže da ima 3,25 jutara na jednom mestu, kratka duž, ima i neki špic, nebitno sad(važno da nije prava duž, tj ne može se porediti sa drugim njivama), ja (kombajner) ubacujem njega , a pomeram ove sa manjim parcelama za kasnije......elem, kad dođe vreme plaćanja, lik konstanto pominje 3 j ili manje, te ovaj mu uzorao 3 brazde, te kraća duž, te neznam ni ja šta, a ti ne možeš da proveriš...Zato je taj merač površina JAKO pametna stvar, a nije loše da se poseduje i za proveru svojih parcela, jerbo nelojalna konkurencija sve veća i veća, samo je bitan ::novac::
 
ma neznam kako se moze napraviti ali znam da i kad budemo njega imali musterija moze reci neradi i ti sta da mu radis samo da ga bijes ali nejide gubis poso :zli:
 
Ima covek iz Sasinaca kod Sremske Mitrovice sto pravi kabine za kombajne ako te interesuje mogu ti nabaviti broj a ima i covek iz Dublja kod Sapca sto prodaje delove
 
Шта је било са мојим хектарметром, нико није правио?
Може ли неко да опширније објасни принцип рада, помињу се неки микро прекидачи на хедеру....
 
R.Bradic je napisao(la):
Шта је било са мојим хектарметром, нико није правио?
Може ли неко да опширније објасни принцип рада, помињу се неки микро прекидачи на хедеру....
Imaš na temi CLASS par nekih informacija i sliku nekog hektometra, izgleda moramo da ga pazarimo, deluje komplikovano za pravljenje ...
 
Нисам мислио на компјутерски већ неки простији са обичним бројачем. Пре пар дана је код мене увежен 942 на коме има уграђен хектарметар, мало сам га загледао и не изгледа компликовано: има централну кутију и два давача, један на задњем точку и један на хедеру, и то је то.
 
par slikica vezanih uz ovu temu-2008:

dnrwaWrbKOHWpPEu.jpg


QK_RKUUeDTXX8Lnl.jpg


WTSnmY5fwUDmyhDd.jpg


u uljanoj repici
_HM5ptQsi7qPoGQw.jpg


mxm 155 u pozadini mccormick mtx 135
H5njAKYD26LgUCGw.jpg
 
koji?
zaboravio sam podatke,dakle radi se o kombajnu 1550 cws serie 2 (6slamotresa,250ks)
na slikama se takodjer vidi steyr 9145,145ks i John Deere 4650(model prije 4755,185ks)
 
vrsi se svuda.....evo u soji
0OLAMwmVx_ZBYtN3.v.jpg


kukuruzu
x0pdu7uL6YdLUbCQ.v.jpg


tu sam probao vrsiti sa djurom 36.20,da vidim koji je u prednosti
ndmSPFOxrbaTomVs.v.jpg


sp9qMfRk6Eao5YH6.v.jpg


tu sam naisao i na jednog zmaja,koji je vrsio parcelu pored

lalWPLEzxoD0GiBm.v.jpg
 
Nazad
Vrh