John Deere

430тке су све ту негде око 70тог годишта, има и млађих али се тешко налазе....


имам друга, оће да купи 1188 h4 комбајн, па ме интересује има га нек она форуму и кавка је та серија 11...како се показала у раду и на шта да обрати пажњу када га буде куповао, јер иде за швабију да их гледа, а дудук је што се тиче било које марке комбајна....
Stigao pre neki dan u Golubince 1188 91god kupljen u Banatu žitna varijanta sa adaptacijom za suncokret. Plaćen je 17.000 evra.
 
Drugari crkla mi vodena pumpa na jd 955, znate li negde gde moze da se nadje, neke brojeve tel to je sestak motor od 105ks, isti je i na 950,1055...
 
Узеше највећи ЏД С690, па су онда узели мање комбајне лексиона 600 и ЊХ ЦР9.90...Ако су хтели поштен тест, што не узеше онда лепо С690, лексиона 780 и НЊ 10.90...ПА да видимо какви би бил ирезултати теста..И најпосле фали ту још један такмичар 9230 из црвене фурије:osmeh:...

Исте величине косе, а снаге и пропусна моћ комбајна различита...Јесте тест, да се усереш од муке..

Најпосле ко оно држи светски рекорд за 8 сати рада...
 






E sad kosačica baš tu i ne spada ali je oni koriste u kombinaciji sa kombajnom, tj jest prvo pokose a zatim nakon što se par dana prosuši kombajniraju to izgleda otprilike ovako







To je repica ječam i pšenicu još nisam vidio da su počeli kombajnirati tj. kositi
 
Poslednja izmena od urednika:
upit

Stručnjaci za john deera pitanje?
Otišlo mi nakon 1300 RS na mojoj 11 pogonski disk (driver disk) - onaj što se šarafi na zamajac i osovina koja ide u njega i na kojoj je ona velika remenica - ona tera celi kombajn (dreš, hidromotor, sečku, uljnu pumpu ....)
Jednostavno se izule ripne,
Nekako mi to malo trajalo, sumnjam u materijal, ali firma od koje sam kupio trguje samo john deere delovima,
Ima li tko iskustva s ovime, koliko bi trebalo da traje?
Kod nas u ovlaštenom servisu oboje cca 1000 evra, gledam na webu u poljskoj oboje ispod 200 evra, kako ?
Malo sam u dilemi sta da uradim?
svaka sugestija dobro dosla
 
Nazad
Vrh