Iskorištavanje grana nakon rezidbe

Poslah PP kolega

Posalji i meni cenu na pp..
Meni se svidja sto ima dosta sirok ovaj usisni deo-levak,pa moze nekom drvenom vilom da se gura neka bodljikava bio masa,a i traktor radi na manjem broju obrtaja,nego druge secke koje melju-drobe i plus im treba vetar za izbacivanje mase..
Video sam na videu snimku da moze da se ugradi kipor motor,e sad ne znam da li je to jedna te ista masina ili mora posebna za kipor,a posebna za traktor...
 
Posalji i meni cenu na pp..
Meni se svidja sto ima dosta sirok ovaj usisni deo-levak,pa moze nekom drvenom vilom da se gura neka bodljikava bio masa,a i traktor radi na manjem broju obrtaja,nego druge secke koje melju-drobe i plus im treba vetar za izbacivanje mase..
Video sam na videu snimku da moze da se ugradi kipor motor,e sad ne znam da li je to jedna te ista masina ili mora posebna za kipor,a posebna za traktor...

Imas PP kolega. Levak jeste sirok ali se suzava na 10 x 15 cm do nozeva, tako nesto. Ona inace sama uvlaci kad uhvati granu. Najbolje je da se ubacuje jedna po jedna rucno, precnika do 5 cm mada moze i malo vise. Inace vrlo brzo radi. Za 15 min ode gomila granja. Ja je pogonim sa T 40 ali moze i kipor. Ne zapinje mnogo zbog zamajca.
 
Imas PP kolega. Levak jeste sirok ali se suzava na 10 x 15 cm do nozeva, tako nesto. Ona inace sama uvlaci kad uhvati granu. Najbolje je da se ubacuje jedna po jedna rucno, precnika do 5 cm mada moze i malo vise. Inace vrlo brzo radi. Za 15 min ode gomila granja. Ja je pogonim sa T 40 ali moze i kipor. Ne zapinje mnogo zbog zamajca.
Ja imam 533,a video am na you tube da ima sa kipor motorom,e sad ne znam da li je to ista masina,pa mozes da dokupis kipor ili imas posebno sa traktorom,a posebno sa kiporom...
Da li se isplati da se kose vrzine trimerom i to posle seckati?!
Da ne bude skuplje to gorivo nego biomasa?!
Ono i ovi sto imaju vocnjake,placaju rezanje,pa iznosenje-radnike..
Treba da kosim puteve,jer ne moze da prodje kombajn i presa,a bolje mi je da sacekam dok kupim seckalicu,jer ovo i onako moram da kosim,a greota' da se baci..

- - - - - - - - - -

29w4hau.jpg


- - - - - - - - - -

wupfkg.jpg


- - - - - - - - - -

24x04eq.jpg
 
Ja sam se prosle zime 2 meseca samo na na to grejao i ustedeo lepo drva. Inace medja i vrzina kod nas na sve strane, i kod mene i kod komsija, nude ljudi inace se sve to pali. Zato sam je i ja kupio. Isto u sumi ostane masa granja kad se seku drva i to niko ne iskresuje, sve to moze lepo da se isecka
 
Može i meni cena i kontakt.Već tri godine odlažem grane u nadi da ću početi sa seckanjem, nakupila se poprilična gomila.
 
Ja sam se prosle zime 2 meseca samo na na to grejao i ustedeo lepo drva. Inace medja i vrzina kod nas na sve strane, i kod mene i kod komsija, nude ljudi inace se sve to pali. Zato sam je i ja kupio. Isto u sumi ostane masa granja kad se seku drva i to niko ne iskresuje, sve to moze lepo da se isecka
Pa i to sto kazes,ja i ovako i onako moram da te puteve pokosim,jer u tim njivama svake godine se seje kukuruz,jer kombajn ne moze da prodje..
Skoro svi batalili da se bave poljoprivredom,ali verujem da bi morao da nabavim odobrenje od MZ ili JKP da kosim puteve,jer ovamo cim neko vidi da imas neku korist-ne da?!Za baksuze se ne libim da napisem prijavu,ali bolje sa odobrenjem-manje svadje...
Sad sto neko pustio parlog-ja ne mogu da prodjem seoskim putem?!
Imas u temi sumarstvo slike,ja sam imao 11 dzakova od soli piljevine iz 8 metra drva.
Cim se cepanka zapali ide piljevina.
Definitivno sam odustao od posla.
Mora da se nekako kupi secka,pa onda ide krcenje.
Zadnja slika je parcela mog komsije koji je te parcele kupio i iskrcio vrzine.Ispeko je rakiju od tog granja...
 
Ja sam se prosle zime 2 meseca samo na na to grejao i ustedeo lepo drva. Inace medja i vrzina kod nas na sve strane, i kod mene i kod komsija, nude ljudi inace se sve to pali. Zato sam je i ja kupio. Isto u sumi ostane masa granja kad se seku drva i to niko ne iskresuje, sve to moze lepo da se isecka

Pozdrav

I mene interesuje ovakav tip mašine za sečenje granja. Koristio bih je da orezane grane od voćnjaka i drveće i granje što raste oko voćnjaka i uz put. Toga ima bogami podosta.
Kako ložite ovako iseckano granje? Jel može direkt u kotao za centralno grejanje? Kako gori, drži žar ili plane, jel dimi ili se lako potpali? Da li bi moglo da se greje sa tim na ovakvim minusima ili samo u prelaznom periodu?

Koja je cena mašine?

Hvala.
 
Pozdrav

I mene interesuje ovakav tip mašine za sečenje granja. Koristio bih je da orezane grane od voćnjaka i drveće i granje što raste oko voćnjaka i uz put. Toga ima bogami podosta.
Kako ložite ovako iseckano granje? Jel može direkt u kotao za centralno grejanje? Kako gori, drži žar ili plane, jel dimi ili se lako potpali? Da li bi moglo da se greje sa tim na ovakvim minusima ili samo u prelaznom periodu?

Koja je cena mašine?

Hvala.

Imas pp kolega
 
Pozdrav ljudi. Imam Vikingovu seckalicu (hobi masina) koju koristimo za seckanje jabuka,lubenica,kukuruzne stabljike ,cicoke i ostalih viskova vocaka za ishranu krava. Ove godine je iseckala i oko 50 dzakova sljiviih tankih grana koje smo obicno bacali ili palili. E sad Sekli smo sa ovim cunkom i fino je islo ali bih sledece godine bi hteo da secem sa ovim kockastim adapterom ali mi fali manji noz sl 2.
Noz sa slike se ne uklapa na ovaj drugi adapter.
Gde bi mogao da nadjem ovaj maji noz ili imate neku drugu ideju posto je osovina u obliku D slova
7a1880987cf4f9173de6bd0e8b5932a5.jpg
0106fdf3528b1949c2b0886891825d31.jpg
f27ef956acd76868360bb82e4be8837e.jpg
d2d6f339f79c945115ce8cfb81db1044.jpg
561aea6f9a420a715bfa3fe970d88c74.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
1e248a22031979cde05018b6ed3c8444.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh