Fendt

Unapred sam se izvinio zbog upadanja u temu koju za koju nisam stručan. U pravu ste, nisam do sada kupovao kombajne (niti ću) velikih gabarita. Drago mi je da se na mene ne jedite i da ste po prvi put moje mišljenje konstruktivno razmotrili.:cao:
 
Ala se u ovoj temi svašta piše.Ova poredjenja koji je kombajn najbolji i rang lista koja je objavljana da li je data od neke kontrolne kuće ili od vas ko je napisao šta bi ko želeo.Ako je ovo drugo ta se nigde ne priznaje jer osim jednog od ovih kombajna ostale niste probali nego samo pišete rekla kazala tako da će anketa biti izbrisana.Ovde su neki članovi čak favorizovali nekog proizvodjača kombajna, a taj ne može ni da primiriše nekim kombajnima koje je on naveo iz prostog razloga što on ima jednog takvog i taj je najbolji.Zato spustite loptu i malo pročitajte literaturu malo se ekukujte pa ćete znati razliku izmedju pojedninih proizvodjača kombajna i koji su bolji a koji gori.
Anketa: Da imate dovoljno para koji traktor biste kupili



  • Gospodine panonstib hocete li i ovu temu o traktorima izbrisati ako tako krenete sa brisanjem tema mogli biste ih vise od pola izbrisati,
  • Tema je bila kao sto vam je Zoran Kostovic rekao;
da imate para koji bi ste kombajn kupili.
Sta je tu lose sto ljudi malo mastaju ako vec ne mogu da ga kupe!!!
 
Ovih dana pričao sam sa osobom koja je bila u žetvi sa Fendt kombajnom sa slike. Ovako kaže da je dosta sličan Claas Lexion kombajnima ,ali dosta jednostavniji za rad i podešavanje. Za usporedbu Claas i Fendt imali su hedere istih zahvata,kaže da je razlika u potrošnji goriva jako velika .Skoro za pola u korist Fendta. Fendt ima Sisu motor nekih 2xx ks( nisam baš zapamtio )dosta slabiji od Lexiona koji je nekih 370 ks. Na kraju i cijena nije velika u odnosu na Claas Lexiona u istoj klasi
 
Ovih dana pričao sam sa osobom koja je bila u žetvi sa Fendt kombajnom sa slike. Ovako kaže da je dosta sličan Claas Lexion kombajnima ,ali dosta jednostavniji za rad i podešavanje. Za usporedbu Claas i Fendt imali su hedere istih zahvata,kaže da je razlika u potrošnji goriva jako velika .Skoro za pola u korist Fendta. Fendt ima Sisu motor nekih 2xx ks( nisam baš zapamtio )dosta slabiji od Lexiona koji je nekih 370 ks. Na kraju i cijena nije velika u odnosu na Claas Lexiona u istoj klasi

pa jasno da je Claas Lexion imao veću potrošnju kad ima barem 100 ks više. Ne znam o kojim modelima je riječ ali očito je da se ne radi o istoj klasi. Stoga ne možemo ni uspoređivati potrošnju, cijenu itd.
 
Malo da osvežimo temu, slike su sa današnjeg druženja u Inter Agraru:
ssl22805.jpg
ssl22800.jpg
 
G-dine Panonstib da li možda znate koji model Fendt kombajna je bio na akciji prošlog meseca u Inter Agraru? Jel možda neki od ova dva sa Vaših slika?
 
Ovo je C i L klasa kombajna i njima ako je spuštena cena to je minimalno. To što piše u Poljoprivredniku su kombajni E klase koji imaju četiri slamotresa i nema ih ovde na stanju nego se čekaju da dodju iz fabrike.
 
Nazad
Vrh